روانشناسی

90 درصد کرسی های ورزش ایران تاثیرگذار نیست، رسالتم ماله کشی نیست

به گزارش خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری در تازه ترین اظهارات خود تاکید نموده است که 90 درصد از 500 کرسی بین المللی ورزش ایران تاثیرگذار نیستند و تنها 10 درصد این کرسی ها در ورزش موثر است. همچنین وی تاکید نموده است که مسئولان در ورزش زنان ضعیف عمل نموده اند...

21 مرداد 1399

چگونه با بچه ها برای غلبه بر ترس کرونا صحبت کنیم؟

یک فوق تخصص روانپزشکی بچه ها و نوجوانان بیمارستان امام حسین(ع) درباره مدیریت استرس در بچه ها و نوجوانان در بحران کرونا، با تاکید بر اینکه در بحران ها باید والدین با بچه ها صحبت کنند تا بر ترس خود غلبه کنند، گفت: برای بچه های کوچک نیز تغییر فرایند زندگی...

5 تیر 1399

بی خوابی در دوران بارداری و راه های مقابله با آن

عدم احساس راحتی در تختخواب، احتیاج به ادرار مرتب، خارش پا و هیجان ناشی از بچه دار شدن با بی خوابی و دیگر مسائل بی خوابی در ارتباط هستند.

24 اردیبهشت 1399

خبرنگاران چگونه افکار عمومی را به سمت اخبار صحیح کرونا راهنمایی کنیم؟

تهران - خبرنگاران - عضو هیات علمی دانشگاه تهران معتقد است، برای راهنمایی افکار عمومی به سمت اخبار درست کرونا باید اعتبار به سرمایه های اجتماعی بازگردانده گردد.

16 اردیبهشت 1399

واحدی: از اُسالیوان درس گرفتم، سریع ترین بازیکن جهان را شکست دادم

سهیل واحدی اسنوکرباز ایران که در مسابقات آزاد ولز درخشید می گوید که از از اُسالیوان که یکی از معروفترین چهره ها در اسنوکرجهان است خیلی چیزها یاد گرفته و از مسئولین می خواهد از لحاظ مالی فقط به اندازه 5 درصد فوتبال او را حمایت کنند تا پرچم ایران در رقابت...

17 فروردین 1399

بذر کتان یا روغن آن؛ کدام بهتر است؟بذر کتان سرشار از امگا 3 لیگنان و فیبر

دانه های بذر کتان و روغن بذر کتان، منابع گیاهی معروفی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند؛ یعنی نوعی از چربی که خاصیت ضدالتهابی دارد. چرا غذاهایی که خاصیت ضدالتهابی دارند مفیدند؟

13 اسفند 1398

متعادل تر شدن حضور زنان و مردان در حوزه فناوری

طبق یافته های نظرسنجی اجرا شده در وب سامیت، شکاف جنسیتی در حوزه تکنولوژی در حال کم شدن بوده و میزان حضور زنان و مردان متعادل تر شده است.

10 دی 1398

زنانی که در بارداری استرس دارند، با احتمال بیشتری دختر به جهان می آورند

یک پژوهش جدید نشان می دهد زنانی که در بارداری استرس دارند، با احتمال بیشتری ممکن است دختر به جهان بیاورند و در معرض خطر بیشتر عوارض زایمانی هستند.

9 آذر 1398