فوت وفن تهیه بستنی یخی موهیتو در منزل

به گزارش وبلاگ اسبیکو، در روز های گرم سال، یک خوراکی خوشمزه و خنک حسابی می چسبد. بستنی یخی موهیتو یکی از انواع بستنی های ساده و خوشمزه است که می توانید با مواد اولیه مقرون به صرفه و در دسترس، تهیه کنید و لذت ببرید. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بستنی یخی موهیتو همراه ما باشید.

فوت وفن تهیه بستنی یخی موهیتو در منزل

فوت وفن تهیه بستنی یخی موهیتو در منزل

چی لازم داره؟

4 پیمانه آب، حدود 250 گرم شکر، 8 عدد لیموترش تازه، 8 عدد پوست لیموترش رنده شده، حدود 10 شاخه نعناع تازه.

طرز تهیه بستنی یخی موهیتو

مرحله اول| برای تهیه بستنی یخی موهیتوی خوشمزه در ابتدای کار قسمت سبز رنگ لیمو ترش ها را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم. در ادامه آب و شکر را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و قابلمه را روی حرارت میانه می گذاریم.

مرحله دوم| حالا گاهی شربت را هم می زنیم تا ذرات شکر کاملا حل شوند. زمانی که ذرات شکر کاملا حل شدند، رنده پوست لیموترش را به همراه نعناع تازه درون قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم شربت جوش بیاید.

مرحله سوم| از لحظه ای که شربت جوش آمد اجازه می دهیم به مدت 3 دقیقه بجوشد، سپس قابلمه را از روی حرارت بر می داریم. در ادامه اجازه می دهیم شربت در فضای آشپزخانه به همان شکل بماند تا کاملا خنک گردد.

مرحله چهارم| زمانی که شربت کاملا خنک شد، آن را از صافی رد می کنیم تا کاملا صاف و یکدست گردد و درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه آب لیموترش تازه را به کاسه حاوی شربت، اضافه و مخلوط می کنیم.

مرحله پنجم| حالا شربت را می چشیم و در صورت احتیاج، به آن شکر یا آب لیمو ترش تازه اضافه می کنیم. در ادامه درون قالب های پاپسیکل چوب بستنی می گذاریم و برای تزیین بستنی ها یک برگ نعناع درون قالب ها قرار می دهیم.

مرحله ششم| در ادامه شربت را درون قالب می ریزیم، سپس قالب پاپسیکل را به مدت 12 ساعت درون فریزر می گذاریم تا بستنی ها کاملا منجمد شوند. پس از گذشت این زمان، بستنی ها را از قالب خارج و در روز های گرم سرو می کنیم.

منبع: چی شی

منبع: فرارو

به "فوت وفن تهیه بستنی یخی موهیتو در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت وفن تهیه بستنی یخی موهیتو در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید