مصوبه مجلس باعث افزایش نرخ اینترنت نمی گردد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ اسبیکو، نماینده مردم فریمان در مورد افزایش 10 درصدی حق الامتیاز دولت از اپراتور های ارائه دهنده خدمات مخابراتی گفت:اینکه عنوان می گردد این اقدام موجب افزایش نرخ اینترنت می گردد را صراحتا تکذیب می کنم در حقیقت این فرایند سهمی است که بدون افزایش نرخ اینترنت از حاشیه سود بیشتراپراتور ها به سمت حوزه فراوری محتوا انتقال پیدا می نماید.

مصوبه مجلس باعث افزایش نرخ اینترنت نمی گردد خبرنگاران

سیداحسان قاضی زاده هاشمی، نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار سیاسی وبلاگ اسبیکو، در مورد افزایش 10 درصدی حق الامتیاز دولت از اپراتور های ارائه دهنده خدمات مخابراتی و سازوکار تصویب این قانون در فرایند تصویب بودجه 1400 گفت: این فرایند افزایشی است که از میزان حاشیه سود سالانه اپراتور های کسر می گردد و به سمت حوزه فراوری محتوا می رود.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات 6هزار میلیارد ردیف برای توسعه زیرساخت های خود نظیر اینترنت روستایی، توسعه جی پی اس ها و ... پیشنهاد داده است که مجلس 3 هزارمیلیارد به آن اضافه نمود و این مبلغ را به سمت فراوری محتوای فعالیت های فرهنگی و نظارت بر فضای مجازی برد.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه این فراوری محتوا بناست در حوزه فعالیت های فرهنگی و صرفا در فضای مجازی صورت پذیرد، گفت: ما 26 دستگاه فعال در فضای مجازی داریم که به غیر از آن بخشی از 3هزار میلیارد مربوط به فعالان مردمی و فرهنگی بخش خصوصی است و کارگروه مرتبط با این سازوکار در ذیل بودجه 1400 تعریف خواهد شد.

نماینده مردم فریمان در پاسخ به این سوال که آیا این اقدام مجلس تاثیری در افزایش نرخ اینترنت نیز خواهد داشت یا خیر گفت: اینکه عنوان می گردد این اقدام موجب افزایش نرخ اینترنت می گردد را صراحتا تکذیب می کنم در حقیقت این فرایند سهمی است که بدون افزایش نرخ اینترنت از حاشیه سود بیشتری که اپراتور ها از آن برخوردار می شوند، به سمت حوزه فراوری محتوا انتقال پیدا می نماید.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مصوبه مجلس باعث افزایش نرخ اینترنت نمی گردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه مجلس باعث افزایش نرخ اینترنت نمی گردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید