قیمت واقعی گوشت گوسفندی اعلام شد ؛ گوشت مقرون به صرفه می گردد؟ ، ماجرای گوشت 500 هزار تومانی چه بود؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، رئیس شورای تامین کنندگان دام ایران در خصوص قیمت گوشت گوسفندی گفت: قیمت منطقی و کارشناسی برای هر کیلوگرم گوشت در هنگام عرضه به قصابی ها 250 هزار و پس از آن برای عرضه به مصرف کنندگان در حدود 265 تا 270 هزار تومان است و بیشتر از آن گرانفروشی است.

قیمت واقعی گوشت گوسفندی اعلام شد ؛ گوشت مقرون به صرفه می گردد؟ ، ماجرای گوشت 500 هزار تومانی چه بود؟

وبلاگ اسبیکو- مرضیه ثمره حسینی: این روزها قیمت گوشت در بازار به شکل سرسام آوری افزایش یافته است به طوری که بعضا قیمت های عجیب و غریبی برای یک کیلو گوشت عنوان می شود. در این میان قیمت گوشت های بسته بندی تفاوت زیادی با گوشت عرضه شده در قصابی های سطح شهر دارد.

رئیس شورای تامین نمایندگان دام ایران در این باره به وبلاگ اسبیکو گفت: گوشت گوسفندی به 2 شکل با استخوان و بدون استخوان عرضه می شود و طبیعتا قیمت گوشت بدون استخوان بالاتر از گوشت بدون استخوان است.

منصور پوریان ادامه داد: برای همین قیمت محصولات شرکت های بسته بندی به دلیل اینکه گوشت بدون استخوان عرضه می نمایند ممکن است حتی دوبرابر قیمت گوشت در قصابی باشد. به عنوان مثال هفته پیش عنوان شد قیمت گوشت گوسفندی به 500 هزار تومان رسیده است که باید توجه داشت این قیمت مربوط به قیمت گوشت بدون استخوان است وگرنه قیمت گوشت گوسفندی در محدوده 270 هزار تومان است.

پوریان در پاسخ به اینکه آیا شرکت های بسته بندی گرانفروشی می نمایند، گفت: خیر، عملا تفاوت قیمت ها به نوع و شکل بسته بندی و از همه مهم تر عرضه گوشت با استخوان یا بدون استخوان برمی شود و به خاطر نوع عرضه است که قیمت ها با قصابی ها فرق دارد.

رئیس شورای تامین نمایندگان دام ایران در خصوص تفاوت قیمت گوشت چرخ نموده بسته بندی با گوشت چرخ نموده قصابی ها هم گفت: گوشت چرخ نموده عملا تابع قیمت گوشت اصلی است و در همان محدوده ای است که اشاره شد. دلیل گرانی آن هم به خاطر این است که گوشت بدون استخوان است.

پوریان اضافه کرد: البته توجه داشته باشید که برخی وقت ها گوشت چرخ نموده گوشت خالص گوسفندی و برخی موانع گوشت مخلوط است. بعلاوه لازم به ذکر است الان گوشت چرخ نموده گوسفندی خالص نداریم و در بیشتر گوشت های چرخ نموده اندازه گوشت گوساله بیشتر و اندازه گوشت گوسفندی خیلی کم است.

وی در خصوص دلیل تفاوت قیمت گوشت در قصابی های سطح شهر هم بیان نمود: این موضوع فقط در صنف قصابی نیست و در صنف های دیگر هم است که دلیل آن اختلاف هزینه های مغازه داری در شمال و مرکز و جنوب شهر است. برای همین از آنجا که هزینه اجازه و هزینه های دیگر در منطقه ها بالاتر، بیشتر است برای همین آنها این هزینه ها را به قیمت گوشت اضافه می نمایند.

قیمت واقعی گوشت چقدر است؟

در حال حاضر، در قصابی های مرکز شهر هر کیلو شقه گوسفندی 319 هزار تومان، ران گوسفندی 368 هزار تومان، سردست گوسفندی 329 هزار تومان، ران با راسته گوسفندی 329 هزار تومان و کف دست گوسفندی 380 هزار تومان است.

رئیس شورای تامین نمایندگان دام ایران در خصوص قیمت گوشت گوسفندی گفت: قیمت منطقی و کارشناسی برای هر کیلوگرم گوشت در هنگام عرضه به قصابی ها 250 هزار و پس از آن در محدوده 265 تا 270 هزار تومان است. بنابراین اگر ما بخواهیم مبالغ بالاتر از این را به قیمت گوشت اضافه کنیم به نوعی گرانفروشی است و این قیمت ها اصلا مقبول و منطقی نیست چون ما از قیمت دام خبر داریم و قیمت گوشت هم با دام در ارتباط است. امروز هم هر کیلو دام زنده 130 هزار تومان است. از طرف دیگر، گوشت های تنظیم بازار که شرکت پشتیبانی دام در حال عرضه آن به بازار است هر کیلو 150 هزار تومان است برای همین این قیمت ها مقبول نیست و گرانفروشی است.

پوریان ادامه داد: با توجه به آنچه گفته شد در حال حاضر نهایتا اگر بخواهند گوشت را گران و بالاتر از قیمت هم بفروشند یک کیلوگرم گوشت نباید بیشتر از 280 یا 290 هزار تومان باشد.

گوشت مقرون به صرفه می شود؟

رئیس شورای تامین نمایندگان دام ایران در خصوص قیمت گوشت گوسفندی در روزهای آینده هم گفت: امروز در بازار شاهد دو حرکت بودیم؛ عرضه دام زیاد شد اما بازار عملا با رکود روبه رو بود و خرید و فروشی انجام نمی شد و تحت تاثیر این شرایط قیمت ها هم چندان تغییری نداشت.

پوریان ادامه داد: دلیل آن هم این بود که دام زیاد است منتها برخی قیمت ها برای بازار مقبول نیست و بازار از خرید آن صرفنظر می نماید. اما چون دام زیادی در حال عرضه است و هر چه جلوتر می رویم هم عرضه دام بیشتر می شود و ممکن است اواسط یا آخر این ماه با عرضه بره تازه تولیدشده در زمستان روبه رو شویم به خاطر همین ما شاهد این خواهیم بود که قیمت گوشت به ثبات واقعی و منطقی برسد و کاهش پیدا کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "قیمت واقعی گوشت گوسفندی اعلام شد ؛ گوشت مقرون به صرفه می گردد؟ ، ماجرای گوشت 500 هزار تومانی چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت واقعی گوشت گوسفندی اعلام شد ؛ گوشت مقرون به صرفه می گردد؟ ، ماجرای گوشت 500 هزار تومانی چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید