(عکس) مهدی طارمی بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، سایت گل پوینت پرتغال با انتشار گزارشی از عملکرد مهدی طارمی در ماه می، این مهاجم ایرانی را به عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال انتخاب کرد. طارمی از این سایت که به دقت عملکردش را آنالیز نموده است، امتیاز 7.49 گرفته است.

(عکس) مهدی طارمی بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال شد

ملاک ارزیابی طارمی پنج هفته پایانی لیگ بوده است؛ جایی که او در سه هفته پیروز شد از همین سایت عنوان ارزشمندترین بازیکن زمین را بگیرد.

گل پوینت نوشت: این آخرین انتخاب ماهانه انفرادی لیگ پرتغال است، اما سناریو تفاوت چندانی با روال گذشته ندارد. پورتو در ماه می قدرتمند بازگشت و برای سومین بار متوالی بهترین بازیکن ماه از تیم آبی و سفید (پورتو) بود. مهدی طارمی از نظر عملکرد کلی با امتیاز عالی 7.49 به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد. او در ماه دسامبر 2020 هم به این عنوان رسیده بود.

این سایت به قدرت بالای هجومی زوج طارمی با تونی مارتینز هم اشاره نموده و نوشت: طارمی در این ماه چهار گل زد که دو گل کمتر از پدرو گونسالوس از اسپورتینگ و یک گل کمتر از کارلوس جونیور از سانتاکلارا بود، اما در پاس گل مهارنشدنی بود.

طارمی بازیکنی بود که پنج پاس گل داد و بنابراین در 9 گل تاثیر مستقیم داشت. مهدی در زمان حضورش در زمین به پورتو در 69 درصد گل هایش یاری نموده است. او در شوت هم بسیار خوب عمل نموده است. با 10 ضربه و 4 شوت در ضربه که نشان دهنده آمار باورنکردنی 40 درصد شوت در چارچوب است.

این سایت در ادامه گزارش خود به مقایسه عملکرد طارمی با دیگر بازیکنان برتر لیگ پرتغال پرداخته است. تیم پورتو در این فصل از مسابقات لیگ پرتغال با کسب 80 امتیاز، بعد از اسپورتینگِ 85 امتیازی نایب قهرمان شد. طارمی در اولین فصل حضورش در پورتو و در مسابقات لیگ، 16 گل زد و 15 پاس گل داد.

منبع: فرارو

به "(عکس) مهدی طارمی بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) مهدی طارمی بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید