رکوردی جدید برای طولانی ترین پرواز بدون توقف در جهان ، سرخلبان پس از فرود چه گفت؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا بار دیگر رکورد طولانی ترین پرواز تجاری دنیا را به نام خود ثبت کرد.

رکوردی جدید برای طولانی ترین پرواز بدون توقف در جهان ، سرخلبان پس از فرود چه گفت؟

وبلاگ اسبیکو - یورونیوز نوشت: یک فروند هواپیمای مسافربری بویینگ مدل 787 روز آدینه 24 آبان ماه پس از یک پرواز 19 ساعت و 19 دقیقه بدون توقف و پس از طی مسافت نزدیک به 20 هزار کیلومتر از لندن به سیدنی رسید.

پرواز شرکت هواپیمایی کانتاس پس از طی مسافت 16983407 کیلومتر با 50 سرنشین در فرودگاه سیدنی بر زمین نشست؛ سفر این هواپیمای بوئینگ 19 ساعت و 19 دقیقه طول کشید. سرخلبان این پرواز پس از فرود گفت: در این پرواز طلوع خورشید را دوبار دیدیم.

پس از انتها جهت این هواپیما سوخت کافی برای 90 دقیقه پرواز در باک خود داشت.

در این زمینه بخوانید: طولانی ترین پرواز مستقیم دنیا فرود آمد | ویدئویی از انتها سفر نیویوک تا سیدنی بدون توقف

این برنامه بلندپروازانه به یاد خلبانان پروازهای طولانی جنگ دنیای دوم پروژه طلوع خورشید نام گرفته است. در دوره جنگ دوم پروازهای طولانی به سربازان اجازه می داد تا قبل از ورود به میدان نبرد دو طلوع خورشید را ببینند.

یک پرواز آزمایشی خطوط هواپیمایی کانتاس استرالیا ماه گذشته فاصله نیویورک تا سیدنی را بدون توقف در 19 ساعت و 16 دقیقه طی نموده بود.

با توجه به افزایش تقاضای دنیای برای انجام سفرهای هوایی و به موازات آن پیشرفت های قابل توجه در صنعت هواپیماسازی و کیفیت هواپیماها، شرکت های حمل و نقل هوایی بیش از گذشته به پروازهای طولانی مدت گرایش پیدا نموده اند. بر این اساس انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) پیش بینی می نماید که تعداد مسافران دنیای این صنعت از 4.6 میلیارد نفر در امسال میلادی به 8.2 میلیارد نفر در سال 2037 افزایش یابد.

در صورت تصمیم شرکت به انجام چنین پروازهایی، بهره برداری از هواپیماهای کانتاس در این ماموریت ها از سال 2022 یا 2023 میلادی رسما شروع خواهد شد.

منبع: چمدان

به "رکوردی جدید برای طولانی ترین پرواز بدون توقف در جهان ، سرخلبان پس از فرود چه گفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردی جدید برای طولانی ترین پرواز بدون توقف در جهان ، سرخلبان پس از فرود چه گفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید