به مناسبت روز جهانی زن، اولین زنان رکورددار در گردشگری را بشناسید

به گزارش وبلاگ اسبیکو، به مناسبت روز جهانی زن، زنان گردشگری را دنبال کنید که توانستند اولین ها را برای خود رقم بزنند. این زنان می توانند الهام بخش شما برای سفر کردن باشند.

به مناسبت روز جهانی زن، اولین زنان رکورددار در گردشگری را بشناسید

به مناسبت روز جهانی زن، وب سایت Booking.com لیستی از برترین سفرهایی که به وسیله زنان صورت گرفته، را معرفی نموده و از زنان دعوت نموده است که به دیدن مقاصد زیبای جهان بروند.

آن لوندونری

او اولین زنی است که با دوچرخه در بین سال های 1894 تا 1895 جهانگردی نموده است. او سفر خود را از آمریکا شروع کرد و از اروپا و آسیا نیز دیدن کرد. او از پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو به سمت لس آنجلس و از آنجا به آریزونا، نیومکزیکو و ال پاسو رکاب زد و در نهایت با کشتی به یوکوهاما ژاپن سفر کرد. اگر عاشق دوچرخه سواری هستید و ماجراجویی های کوچک تری را می پسندید، می توانید در یانشگو چین آن را امتحان کنید. این مقصد یکی از برترین مکان ها برای دوچرخه سواری های هیجان انگیز و لذت بخش است. طبیعت این منطقه که از دهکده ها پوشیده شده، بی نظیر است. می توانید در کنار رودخانه لی در سکونتگاه های چینی استراحت کنید و به شنا و کوهنوردی بروید.

ولنتینا ترشکوا

در سال 1963، ولنتینا ترشکوا دختر 26 ساله ای که قهرمان چتربازی نمایشی بود، به عنوان اولین زن از شوروی (روسیه کنونی) برای ارسال به فضا انتخاب شد. او 3 روز در فضاپیما بود و فضاپیمای او 48 بار به دور زمین چرخید. از او به عنوان اولین زنی که تنها به فضا سفر کرد، یاد می گردد. شاید شما نتوانید به فضا سفر کنید اما می توانید به دیدن دریاچه تکاپو در نیوزیلند بروید. این مکان از دید وب سایت Booking.com برترین شب های ستاره باران را دارد. این منطقه آسمان بسیار شفاف و تمیزی دارد و مسافران با اقامت در خانه هایی لوکس می توانند از دیدن شب های بی نظیر آسمان لذت ببرند.

جانکو تابیی

جانکو تابیی کوهنور ژاپنی، اولین زنی بود که توانست قله اورست را در سال 1975 فتح کند. او بعلاوه اولین زنی بود که توانست مرتفع ترین قله های هر 7 قاره جهان را فتح کند. شاید شما برای فتح اورست آماده نباشید اما می توانید برای تجربه مشابه آن به نپال سفر کنید. اردوگاه اورست شما را به یک ماجراجویی 15 روزه می برد تا بتوانید برترین منظره ها کوهستان را دیدن کنید. بعلاوه می توانید در هتل لوکس دواریکاس در دهکده کاتماندو اقامت کنید و به دیدنی فرهنگ مردم این منطقه بنشینید.

لورا دکر

لورا دکر در سن 15 سالگی در سال 2010 اولین و جوان ترین زنی بود که دور جهان را با قایق گشت. سفر او یک سال و پنج ماه طول کشید. او سفر خود را از گیبرالتار شروع کرد و به جزایر قناری، پاناما، گالاپاگوس، تاهیتی، فیجی، استرالیا و آفریقای جنوبی سفر کرد و در نهایت سفر خود را با رسیدن به هلند به انتها رساند. اگر شما هوادار قایق سواری هستید، یکی از برترین مکان ها جزیره ویت برای قایق سواری است. اگر قهرمان المپیک باشید یا اصلا قایق سواری بلد نباشید، می توانید در هتل بوتیک شمالی این منطقه اقامت کنید و در برنامه قایق سواری کاوس که هر اوت برگزار می گردد، شرکت کنید.

منبع: کجارو / lonelyplanet

به "به مناسبت روز جهانی زن، اولین زنان رکورددار در گردشگری را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به مناسبت روز جهانی زن، اولین زنان رکورددار در گردشگری را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید