ذخیره صندوق بین المللی پول افزایش یافت

به گزارش وبلاگ اسبیکو، هیات مدیره صندوق بین المللی پول، با افزایش ریسک مالی ذخیره صندوق را افزایش داد.

ذخیره صندوق بین المللی پول افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری وبلاگ اسبیکو ، روز جمعه صندوق بین المللی پول گفت: هیات اجرایی صندوق بین المللی پول موافقت کرده که با توجه به افزایش شدید ریسک های مالی از سال 2018، ذخایر احتیاطی صندوق را با برنامه میان مدتی افزایش دهد.

صندوق بین المللی پول در بیانیه ای گفت که 24 مدیر اجرایی صندوق پس از یک بررسی دو ساله منظم در سرانجام ماه اکتبر، برنامه خود را از 20 میلیارد SDR یا 29 میلیارد دلار به 25 میلیارد SDR معادل 36 میلیارد دلار افزایش دادند.

SDR واحد پول صندوق بین المللی پول است. این بررسی، با تاخیری چند ماهه برای ارزیابی تأثیر همه گیری COVID-19، افزایش قابل توجهی را در اعتبار این صندوق و ریسک مربوط به آن از آخرین بررسی در سال 2018 با وجود همه گیری نشان داد.

صندوق بین المللی پول در بیانیه خود گفت: این اعتبار تقریباً دو برابر شده است، که شامل افزایش بودجه اضطراری غیر مشروط، و تعهدات با اقدامات احتیاطی بیشتر از آخرین بررسی است. طبق این گزارش، این اعتبار متمرکزتر شده و خریدهای برنامه ریزی شده بیشتر و با دسته بندی شدند. برنامه فعلی برای مانده های احتیاطی 20 میلیارد SDR نیز احتمالاً در این سال مالی و سال آینده تا حد مشخصی کاهش می یابد.

مدیران با توجه به این تحولات، توافق کردند که حداقل کف مانده های احتیاطی که شامل ذخایر عمومی و ذخایر ویژه و یک حساب ویژه احتمالی است را در 15میلیارد SDR نگه دارند و هدف میان مدت را به 25 میلیارد SDR افزایش دهند، در حالی که همچنان با دقت بر اوضاع نظارت می کنند.

صندوق بین المللی پول بیان کرد که برخی از مدیران برای دستیابی به هدف بالاترهم تلاش می کنند، اما آنها را شناسایی نکردند. در این گزارش آمده است که آنها توافق کردند که پیش از بررسی منظم بعدی در سال 2022، این شرایط را دوباره ارزیابی کنند.

مدیران موافقت کردند که در حال حاضر نیازی به افزایش سرعت انباشت ذخیره وجود ندارد، اگرچه چند مدیر اصرار داشتند که گزینه های آن را بررسی کنند. هیات اجرایی بیان کرد که طراحی برنامه، مشروط بودن آن، سیاست های وام دهی و شرایط بستانکار ترجیحی صندوق نیز به محدود کردن ریسک صندوق بین المللی پول کمک می کند.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "ذخیره صندوق بین المللی پول افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخیره صندوق بین المللی پول افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید