خبرنگاران 1.6 میلیون برگ اسناد و املاک در مراغه ثبت الکترونیکی شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، مراغه- خبرنگاران- رئیس اداره ثبت اسناد و املاک مراغه با اشاره به ساماندهی پرونده های قدیمی اسناد و املاک گفت: تا به امروز 1.6 میلیون برگ اسناد و املاک در این شهرستان ثبت و آرشیو الکترونیکی شده است.

خبرنگاران 1.6 میلیون برگ اسناد و املاک در مراغه ثبت الکترونیکی شد

حسین کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ اسبیکو افزود: در راستای تسهیل رد رسیدگی به پرونده های اسناد و املاک، این تعداد برگ اسناد که برخی از آنها چندین دهه قدمت داشته اند، اسکن و به صورت پرونده الکترونیکی در سامانه سازمان ثبت اسناد بارگذاری شده است.

وی ادامه داد: اجرای طرح الکترونیکی کردن در جهت کاستن از پرونده های کاغذی، تسریع در تبادل اطلاعات و نیز گردش پرونده ها با ضریب امنیتی بالا انجام می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون 89 هزار و 480 پرونده ثبتی در آرشیو این اداره ثبت شده است افزود: در طول سال گذشته یک هزار و 150 پرونده به این اداره ارائه شده که به صورت الکترونیکی ساماندهی شده است.

وی گفت: همچنین در راستای نظارت بر اسناد رسمی، در طول سال گذشته 10 هزار و 692 برگ سند موجود و 19 دفتر اسناد رسمی در این شهرستان مورد بازرسی بازرسان این اداره قرار گرفته است.

وی افزود: در راستای اجرای پرونده های موجود ارائه شده به شعبه اجراییان اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان، در طول سال گذشته، 973 پرونده تشکیل و 730 پرونده نیز مختومه شده است.

وی ادامه داد: همچنین حدود 32.5 میلیارد تومان از موسسات و نهادهای دولتی و بیش از 21 میلیارد تومان نیز از موسسات و شرکت های خصوصی در قالب اجراییات صادر شده از سوی این سازمان از طریق بانک ها وصول شده است.

وی افزود: در این مدت، 117 شرکت و موسسه و 6 تعاونی در این اداره به ثبت رسیده و 16 شرکت و پنج تعاونی نیز از طریق ثبت شرکت ها منحل شده اند.

وی افزود: همچنین 627 مورد تغییرات شرکت های در این شهرستان ثبت و 9 مورد کارت بازرگانی نیز در واحد ثبت شرکت های این سازمان صادر شده است.

شهرستان مراغه با حدود 268 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 1.6 میلیون برگ اسناد و املاک در مراغه ثبت الکترونیکی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 1.6 میلیون برگ اسناد و املاک در مراغه ثبت الکترونیکی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید