جلسه کمیسیون اصل نود با وزیر صنعت درباره ارز ترجیحی برگزار گردید

به گزارش وبلاگ اسبیکو، تهران (پانا) - جلسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره ارز ترجیحی برگزار گردید.

جلسه کمیسیون اصل نود با وزیر صنعت درباره ارز ترجیحی برگزار گردید

علی خضریان در شرح نشست امروز کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وزیر، گفت: با توجه به اینکه پس از حذف ارز ترجیحی آقای شاه میرزایی معاون تجارت و خدمات وزارت صمت 22 اردیبهشت ماه امسال نامه ای زدند و اعلام کردند که همه کالاهای در زنجیره به قیمت تازه فروخته گردد؛ موضوع دریافت مابه التفاوت کالاهایی که پس از حذف ارز ترجیحی و افزایش قیمت با قیمت تازه فروخته شده اما با قیمت قدیم خریداری شده اند، به عنوان نخستین دستور کار آنالیز شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: اندازه مابه التفاوت در بین اعضای زنجیره باقی ماند و به خزانه بازنگشته است، کمیسیون اصل نود به این موضوع ورود کرد تا وزارت صمت این اندازه مابه التفاوت را محاسبه و اخذ کند. وزیر صمت در دو جلسه پیش از جلسه امروز نیز در کمیسیون حاضر شده بود تا این موضوع مشخص تکلیف گردد.

وی در ادامه اظهار کرد: وزیر صمت در جلسه امروز نهایتا پذیرفتند که مابه التفاوت کالاهایی که ارز ترجیحی آنها حذف شده باید اخذ گردد و قرار شد بر اساس اطلاعات موجود در سامانه جامع تجارت، ظرف حداکثر دو ماه مابه التفاوت را از اعضای زنجیره اخذ کند تا از تضییع حقوق بیت المال جلوگیری گردد.

خضریان یادآور شد: در ادامه نشست صبح امروز اجرای طرح رهگیری لوازم یدکی خودرو مورد آنالیز نهاده شد. کمیسیون از اجرای این طرح حمایت می نماید اما در اجرا نقص های وارد است که به وزارت صمت گوشزد کردیم. وزیر صمت مقرر شد این نقص ها را آنالیز و برنامه خود را در این زمینه بازنگری کند.

نماینده مردم تهران، ری شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، بعلاوه گفت: دستور دیگر استیفای حقوق مالکانه و اجرای بند (ل) تبصره بودجه 7 قانون بودجه سال 1401 بود، بر اساس این بند قانون وزارت صمت تا سرانجام فروردین ماه سال 1401 مکلف شده بود تا لیست واحدهایی که مواد معدنی را فرآوری می نمایند به سازمان امور مالیاتی ارایه دهد اما هنوز انجام نشده است لذا مقرر شد وزارت صمت در اسرع وقت این لیست را ارایه کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جلسه کمیسیون اصل نود با وزیر صنعت درباره ارز ترجیحی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه کمیسیون اصل نود با وزیر صنعت درباره ارز ترجیحی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید