تصادف ساختگی برای سرقت ساک 5 میلیاردی

به گزارش وبلاگ اسبیکو، اعضای باندی که پس از ایجاد تصادف ساختگی، اقدام به ضرب و شتم و سرقت ساک یک شهروند به ارزش 5 میلیارد ریال نموده بودند، در پی عملیات کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

تصادف ساختگی برای سرقت ساک 5 میلیاردی

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح ماجرا گفت: مردادماه سال جاری جوان موتورسیکلت سواری به کلانتری 125 یوسف آباد مراجعه و گفت که هنگام عبور از خیابان دنیا آرا با خودرو پژو تصادف و 4 سرنشین خودرو او را مقصر دانسته و به ضرب و شتم وی پرداخته اند و سپس از محل متواری شده اند. این جوان پس از اینکه حالش به وضعیت عادی بازگشت، متوجه شد که سرنشینان خودرو پژو ساکش را که حاوی شمش طلا و سکه به ارزش 5 میلیارد ریال بوده است سرقت نموده اند.

سرهنگ کامیار چهری در ادامه به شیوه شناسایی سارقان اشاره و مطرح کرد: پرونده در کلانتری تشکیل شد و در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم اداره آگاهی نهاده شد. در گام نخست کارگاهان با استفاده از فیلم دوربین های مداربسته، شماره پلاک خودرو را شناسایی و مالک آن را که فرد سابقه داری بود شناسایی کردند و برای دستگیری او راهی مخفیگاهش در محله جوادیه شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: راننده در بازپرسی اعتراف کرد که موتورسیکلت سوار را شناسایی و سپس نقشه تصادف ساختگی را اجرا و ساک میلیاردی را به اتفاق دوستانش سرقت نموده است.

با اعترافات راننده، 3 همدست وی شناسایی و دستگیر شدند و اعتراف کردند که طلاهای سرقتی را به قیمتی پایین فروخته اند.

سرهنگ چهری در خاتمه با بیان اینکه سارقان به وسیله زاغ زنی اطراف طلافروشی ها، بانک ها و صرافی ها، قربانیان سوژه های خود را شناسایی و در موقعیت مناسب اقدام به سرقت می نمایند. به شهروندان توصیه کرد که از حمل وجوه نقد و طلا به مقدار زیاد خودداری نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصادف ساختگی برای سرقت ساک 5 میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصادف ساختگی برای سرقت ساک 5 میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید