ایران سرزمینی ناشناخته برای سرمایه گذاری و فراوری است

به گزارش وبلاگ اسبیکو، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، ایران سرزمینی ناشناخته برای سرمایه گذاری و فراوری است.

ایران سرزمینی ناشناخته برای سرمایه گذاری و فراوری است

حجت الله عبدالملکی، دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد در جشن بین المللی ثبت ژئوپارک ارس اظهار کرد: ثبت این ژئوپارک حاصل 500 ساعت کار کارشناسی طی 10 سال گذشته است. از همه دوستداران کره زمین در کشورهای مختلف برای حضور در ارس دعوت می کنیم تا بر روی این میراث بزرگ جهانی که 400 میلیون سال اتفاقات زمین شناختی در آن ثبت شده، مطالعه نمایند.

وی با اشاره به شرایط سه گانه داشتن ظرفیت، معرفی ظرفیت و بهره برداری از ظرفیت، گفت: ظرفیتهای بسیار فراوانی در ایران داریم اما در بحث معرفی آنها ضعیف عمل کردیم و شناخته شده نیستند و در نتیجه بهره برداری از آنها هم انجام نمی گیرد.

وی اضافه نمود: زیرساختهای فراوری در کشور بسیار متنوع و مطلوب است. طی 44 سال گذشته زیرساختهای فراوری در کشور به صورت انفجاری رشد و پیشرفت نموده است. شبکه گسترده لجستیک، خطوط راه آهن، بنادر، شبکه جاده ای و...داریم که دسترسی به دورترین روستاها را دارند.

عبدالملکی با بیان اینکه ایران وسیع با زیرساختهای قوی داریم، گفت: ایران سه برابر فرانسه وسعت داشته و شبکه علم و دانش و فناوری کم نظیر دارد. کارگاه ها و آزمایشگاه های تخصصی و مرجع در اختیار بخش فراوری کشور است.

وی با اشاره به دسترسی بسیار عالی کشور به بازار اضافه نمود: ایران با 85 میلیون نفر جمعیت و 500 میلیارد یورو مصرف در سال، وجود 15 کشور همسایه با بیش از 600 میلیون نفر جمعیت، قرارگرفتن در حاشیه آبهای آزاد و دسترسی به اقیانوس ها و تمامی بازارهای جهانی ویژگی های برجسته ای دارد.

وی با بیان اینکه منطقه ها آزاد و ویژه مالی بهشتی برای سرمایه گذاری و فراوری است، اظهار کرد: تمامی ظرفیتهای گفته شده به همراه مشوق های قانونی برای ارتقای سودآوری در این منطقه ها وجود دارد.

دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد با دعوت از تمامی سرمایه گذاران داخلی و خارجی گفت: سال جاری برای اولین بار بسته های سرمایه گذاری تهیه کردیم که دارای مطالعات امکان سنجی مالی، فراهم سازی زیرساختهای مربوطه و صدور مجوزهای لازم هستند و سرمایه گذاران می توانند آنها را انتخاب نمایند.

وی اضافه نمود: بیش از 600 بسته سرمایه گذاری به ارزش بیش از 320 همت معادل شش میلیارد یورو در وبسایت دبیرخانه شورای عالی منطقه ها آزاد وجود دارد.

منبع: همگردی

به "ایران سرزمینی ناشناخته برای سرمایه گذاری و فراوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران سرزمینی ناشناخته برای سرمایه گذاری و فراوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید