اعلام نرخ جدید مصوب مرغ تا 10 روز آینده

به گزارش وبلاگ اسبیکو، نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: طی یک هفته تا 10 روز آینده نرخ مصوب مرغ از سوی کارگروه تنظیم بازار اعلام می گردد که امیدواریم نرخ متناسب با شرایط بازار باشد.

اعلام نرخ جدید مصوب مرغ تا 10 روز آینده

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در مصاحبه با باشگاه وبلاگ اسبیکو، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 12 هزار و 500 تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 18 هزار و 700 تا 19 هزار تومان است.

وی نرخ فعلی هر قطعه جوجه یکروزه را یک هزار و 300 تومان اعلام نمود و اضافه کرد: با توجه به قیمت تمام شده فراوری، فراورینمایندگان مرغ مادر در فروش هر قطعه جوجه یکروزه یک هزار و 700 تومان زیان می نمایند.

اسداله نژاد ادامه داد: اگر قیمت مرغ ظرف یک هفته تا 10 روز آینده از سوی کارگروه تنظیم بازار افزایش نیابد، پیش بینی می گردد که ظرف یک ماه آینده قیمت مرغ افزایش چشمگیری یابد که مقصر آن فراورینماینده نیست.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش قیمت دان آماده اطلاع داد و گفت: در حال حاضر قیمت دان آماده در بعضی کارخانه های خوراک به طور متوسط به 7 هزار و 700 تومان افزایش یافته که این امر در هزینه تمام شده فراوری تاثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه بازار نهاده های دامی نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است، اضافه کرد: در بعضی استان ها نهاده با نرخ مصوب تحویل نمی دهند و تنها ذرت و کنجاله را در مقابل مرغ تهاتر می نمایند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سرکوب قیمت مرغ توسط دولت عواقب بدی را به همراه دارد، بیان نمود: در شرایط فعلی دولت بدون توجه به بازار به فراورینمایندگان فشار وارد می نماید که این سرکوب قیمتی توسط دولت به هیچ وجه منطقی نیست.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: اگر 40 درصد نهاده ها با نرخ مصوب تامین گردد، قیمت واقعی هر کیلو مرغ گرم در بازار بالای 24 هزار تومان است که متاسفانه اختلاف قیمت تمام شده با نرخ فروش موجب شده مرغداران رغبتی به امر جوجه ریزی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه 30 تا 40 درصد نهاده های دامی با نرخ مصوب تامین می گردد، بیان نمود: اگر صددرصد نهاده های دامی هم با قیمت مصوب در اختیار مرغداران قرار گیرد، قیمت تمام شده از نرخ فعلی بالاتر خواهد بود که امیدواریم ظرف یک هفته آینده قیمت منطقی متناسب با شرایط روز بازار اعلام گردد.

این مقام مسئول ادامه داد: با احتساب تامین 40 تا 50 درصد نهاده های دامی با نرخ مصوب، حداقل قیمت مرغ زنده 14 هزار تومان و مرغ گرم بالای 24 هزار تومان خواهد بود، چنانچه این میزان نهاده در اختیار مرغدار قرار نگیرد، به همان نسبت قیمت تمام شده بالا می رود.

اسداله نژاد در خاتمه درباره آینده بازار مرغ توضیح داد: با استمرار فرایند فعلی نهاده های دامی پیش بینی می گردد که قیمت مرغ ظرف یک ماه آینده به سبب کاهش حجم جوجه ریزی افزایش یابد.

منبع: فرارو

به "اعلام نرخ جدید مصوب مرغ تا 10 روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نرخ جدید مصوب مرغ تا 10 روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید