2 مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی در استان اصفهان وجود دارد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، هواشناسی استان اصفهان از وجود دو مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی در استان اصفهان خبر داد.

2 مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی در استان اصفهان وجود دارد

به گزارش وبلاگ اسبیکو به نقل از مهر، حمیدرضا خورشیدی شامگاه سه شنبه در جمع تعدادی از صنعتگران و کشاورزان کاشان با بیان این که کاشان یک شهر باهویت و باریشه است، گفت: کمتر شهری در کشور پتانسیل و ظرفیت های کاشان را دارد.

وی با اشاره به استفاده علم هواشناسی کشاورزی بر توسعه کمی و کیفی محصولات کشاورزی ابراز داشت: در هواشناسی کشاورزی پارامترهایی همچون تاثیر آب و هوا بر رشد گیاه و افزایش کیفیت آن مورد مطالعه قرار می گیرد.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه تبادل اطلاعات در هواشناسی در سراسر دنیا بدون درنظر دریافت مرزهای سیاسی انجام می شود، شرح داد: اطلاعات به دست امده از ایستگاه های هواشناسی در سراسر دنیا برای ایجاد و تهیه نقشه های هواشناسی مورد استفاده قرار می گیرد.

وجود 38 مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی در ایران

وی از مدنظر قرار دریافت پارامترهای گیاه در علم هواشناسی کشاورزی علاوه بر پارامترهای جوی خبر داد و اذعان داشت: سال 1354 اولین ایستگاه هواشناسی کشاورزی در ایران تاسیس شد و در حال حاضر 38 مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی در سراسر کشور فعال هستند.

خورشیدی با اشاره به اینکه دو مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی در استان اصفهان وجود دارد، گفت: یکی از این مراکز در کبوترآباد وجود دارد که بر روی غلات متمرکز و دیگری در نجف آباد وجود دارد که بر روی انگور و بادام فعالیت تحقیقاتی انجام می دهد.

وی بیان داشت: در این ایستگاه های تحقیقاتی علاوه بر پارامترهای کشاورزی، پارامترهای خاک و رطوبت نیز محاسبه می شود.

اجرای طرح تهک در کشور از سال 1393

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان از اجرای طرح تهک در کشور از سال 1393 خبر داد و افزود: هدف اصلی از اجرای این طرح تمرکز بر فعالیت های مورد نیاز برای محصولات کشاورزی اصلی هر منطقه است.

وی طرح تهک را مجموعه فعالیت هایی برای توسعه هواشناسی کاربردی دانست و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح باعث افزایش کیفیت و تولید محصولات کشاورزی بومی هر منطقه شویم.

منبع: همشهری آنلاین

به "2 مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی در استان اصفهان وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی در استان اصفهان وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید