گمشده در شب؛ معما های یک کلبۀ جنگلی

به گزارش وبلاگ اسبیکو، فیلم گمشده در شب اولین تجربۀ کارگردانی الی هورویتز است؛ اثری کم هزینه و معمایی که با وجود همۀ ضعف هایش، جنبه های مثبت قابل ملاحظه ای هم دارد و در کل سرگرم کننده و دیدنی است. داستان فیلم دربارۀ زوجی به نام های کَث و مکس است که رابطه شان خیلی اوضاع خوبی ندارد و تصمیم گرفته اند برای بهتر شدن این وضع به مسافرتی کوتاه بروند و یک شب را در یک کلبۀ جنگلی بگذرانند.

گمشده در شب؛ معما های یک کلبۀ جنگلی

به گزارش وبلاگ اسبیکو؛ با این که آن ها کلبه را از قبل رزرو نموده اند، وقتی به آن جا می رسند می بینند که یک زوج جوان پیش از آن ها در کلبه ساکن شده اند. هوا تاریک شده و نزدیک ترین هتل فاصلۀ زیادی با آنجا دارد. به همین دلیل قرار می گردد آن ها هم در کنار این زوج غریبه شب را در کلبه بمانند. قبل از خواب کمی این چهار نفر با هم گپ می زنند و در همین زمان کوتاه، کث متوجه صمیمیت غیرعادی مکس با زن جوان غریبه می گردد. وقتی کث صبح از خواب بیدار می گردد، از مرد غریبه می شنود که مکس همراه با زن جوان از آن جا فرار نموده اند.

کث در ابتدا خیلی اهمیتی به این قضیه نمی دهد، اما کم کم تصمیم می گیرد که آن دختر و مکس را پیدا کند تا بفهمد که راز این فرار شبانه چه بوده است. در این جهت او از صاحب کلبه یاری می گیرد؛ مرد نسبتا مسنی که با مهربانی با کث رفتار می نماید و کم کم نوعی رابطۀ دوستانۀ عمیق بین آن ها شکل می گیرد. اما هنوز راز های زیادی هست که قرار است فاش شوند.

برترین قسمت های این فیلم بیست دقیقۀ اول و بیست دقیقۀ آخرش هستند. اواسط فیلم تا حدی ریتم داستان کند می گردد و تبدیل می گردد به یک جور درام معمولی دربارۀ دوستی و روابط عاطفی. اما ابتدای فیلم فضای رازآمیز و معماگونۀ جذابی دارد که فکر بیننده را کاملا با خودش درگیر می نماید. بخش آخر فیلم هم اصلی ترین چرخش های داستانی فیلم را در خودش جا داده است. البته از یک جایی به بعد می توانیم برخی از اتفاقاتی را که ممکن است رخ بدهند پیش بینی کنیم و این باعث می گردد کمی از وجه غافلگیرکنندۀ فیلم کاسته گردد. اما تعداد غافلگیری ها بیشتر از آن است که بتوانیم همه را پیش بینی کنیم.

بازی خوب وینونا رایدر در نقش کث یکی از عواملی است که باعث می گردد حتی در مواقعی که فیلم از ریتم افتاده است، مخاطب همچنان اشتیاق دنبال کردن ماجرا را داشته باشد. شیوۀ روایت فیلم هم یکی از نکات خلاقانه و مثبت آن است. از یک جایی به بعد همزمان با جستجو هایی که کث دارد انجام می دهد، فیلم به وسیله فلاش بک هایی که به گذشته می زند، ماجرای ارتباط مکس و زن جوان غریبه را به ما نشان می دهد. این دو جهت داستانی در انتهای فیلم به هم پیوند می خورند و راز های اصلی ماجرا در آنجا برای ما فاش می گردد.

گمشده در شب ممکن است فیلم به یاد ماندنی و شاخصی نباشد، اما فیلم بدی هم نیست. این فیلم در ابتدا فقط یک معمای بسیار ساده دارد، اما در طول یک ساعت و نیم، حقایق غیرمنتظره و گاه ترسناکی را از دل این معمای ساده بیرون می کشد.

  • کارگردان: الی هورویتز (Eli Horowitz)
  • بازیگران: ویونا رایدر (Winona Ryder)، جان گلگر (John Gallagher)، برایان تیو (Brianne Tju)
  • امتیاز: 5.4/10
منبع: فرارو

به "گمشده در شب؛ معما های یک کلبۀ جنگلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گمشده در شب؛ معما های یک کلبۀ جنگلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید