گران ترین آثار حراج بونامز متعلق به هنرمندان ایرانی است

به گزارش وبلاگ اسبیکو، حراج آثار هنری مدرن و معاصر خاورمیانه بونامزِ لندن روز چهارشنبه (23 اکتبر ـ اول آبان) با حضور 73 اثر از هنرمندان کشورهای خاورمیانه برگزار می گردد.

گران ترین آثار حراج بونامز متعلق به هنرمندان ایرانی است

ایسنا: بیشترین آثار ارائه شده در این حراج بین المللی به کشور مصر با 25 اثر تعلق دارد و سپس ایران با 17 اثر از 15 هنرمند در رتبه بعدی قرار گرفته است.

کشورهای لبنان، سوریه، عراق، مراکش، عربستان، ترکیه، لبنان، سودان، الجزیره و پاکستان در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

از میان آثار ارائه شده هنرمندان ایرانی، اثر منوچهر یکتایی با عنوان زندگی در یک قاب نه تنها گران ترین اثر ایرانی، بلکه گران ترین اثر این حراجی است که قرار است با قیمت 100 تا 150 هزار دلار (80 تا 120 هزار پوند) چکش زده گردد.

اثر درختان سهراب سپهری نیز یکی دیگر از گران قیمت ترین آثار هنری ارائه شده در این دوره از جراح بونامز است که قرار است با قیمت کمینه 97 تا 130 هزار دلار به فروش گذاشته گردد.

در سال های اخیر نقاشی های سهراب سپهری با قیمت های بالایی در مراسم های حراجی داخلی و خارجی به فروش رسیده اند و حتی فروش یکی از آثار این هنرمند در نهمین دوره از حراج تهران رکورد گران قیمت ترین نقاشی تاریخ هنر ایران را شکست.از دیگر هنرمندان ایرانی که در این حراج بین المللی حضور دارند می توان به حسین زنده روی اشاره نمود. اثر بدون عنوان این هنرمند با قیمت 77 تا 100 هزار دلار چکش زده می گردد. همچنین اثری از محمد احصایی با عنوان ذکرالله با قیمت 64 تا 100 هزار دلار به فروش گذاشته شده است.

اثر بدون عنوان دیگری از محمد احصایی نیز با قیمت 26 تا 39 هزار دلار به فروش گذاشته شده است.

در حراج هنر خاورمیانه بونامز، اثری از منیر فرمانفرمائیان با عنوان ستاره ها و با قیمت پایه 52 تا 77 هزار دلار ارائه شده است.

همچنین آثاری از ناصر عصار با قیمت 6 هزار و 400 تا 10 هزار دلار، رضا درخشانی با عنوان گل و بلبل و با قیمت 19 تا 32 هزار دلار، مارکو گریگریان با دو اثر به قیمت های 9 تا 13 هزار دلار و 19 تا 26 هزار دلار، مسعود عربشاهی با عنوان هندسه مقدس و قیمت 26 تا 39 هزار دلار در این دوره از جراح بنامز ارائه شده اند. اثر هفت سین از لیلی متین دفتری با قیمت 26 تا 39 هزار دلار، اثر پرتره از مهدی ویشکایی با قیمت 18 تا 23 هزار دلار، خودنگاره ای از خسرو حسن زاده با قیمت 5 هزار و 200 و 7 هزار و 700، اثر رستم در زمستان از فریدون آو، و اثری از حسام ابریشمی با قیمت 15 تا 19 هزار دلار از دیگر آثار هنرمندان ایرانی است که در حراج بنامز ارائه می گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "گران ترین آثار حراج بونامز متعلق به هنرمندان ایرانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین آثار حراج بونامز متعلق به هنرمندان ایرانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید