کنگره بین المللی کنترل عفونت و استریلیزاسیون مواد و تجهیزات پزشکی برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، معاون مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور از برگزاری نهمین کنگره تخصصی و سومین کنگره بین المللی کنترل عفونت و استریلیزاسیون مواد و تجهیزات پزشکی اطلاع داد.

کنگره بین المللی کنترل عفونت و استریلیزاسیون مواد و تجهیزات پزشکی برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، سید محمد طباطبایی گفت: نهمین کنگره تخصصی و سومین کنگره بین المللی کنترل عفونت واستریلیزاسیون مواد و تجهیزات پزشکی در تهران برگزار می گردد.

وی اضافه نمود: این کنگره در تاریخ 24 و 25 دی ماه جاری به همراه جشنواره تقدیر از خیرین سلامت و انتخاب آثار و تحقیقات برتر حوزه کنترل عفونت و کارگاه های تخصصی در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می گردد.

معاون مشارکت های مردمی و رسانه مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه از اساتید، دانش پژوهان، نیکوکاران و همکاران محترم برای حضور ارزشمندشان در این همایش علمی دعوت می کنیم، گفت: با همه پیشرفت هایی که در علم پزشکی رخ داده، بیماری های عفونی هنوز هم از جمله خطرناک ترین بیماری های تهدید کننده جان بشر به شمار می آیند.

طباطبایی با بیان اینکه کنترل عفونت های بیمارستانی هم اکنون به یکی از دغدغه های اصلی مراکز درمانی تبدیل شده است و در این میان اهمیت استریل وسایل و تجهیزات پزشکی و استفاده صحیح از تجهیزات و مواد ضدعفونی و استریل کننده از صندلی بسیار مهمی برخوردار است، ادامه داد: افزایش مشارکت های مردمی در جهت ارتقای تجهیزات پزشکی شوینده و استریل کننده بیمارستان ها با توجه به اهمیت آنها در کاهش عفونت های بیمارستان های و مرگ و میرهای مرتبط بسیار قابل توجه است.

بنابر اعلام روابط عمومی مجمع خیرین سلامت، وی با اشاره به اینکه شعار کنگره عزم ملی برای شکل گیری نظام یکپارچه رصد، پیشگیری و کنترل عفونت در راستای چشم انداز 1404 است، تاکید نمود: هدف کنگره یکپارچه سازی و هماهنگی بین کلیه دستگاه ها و نهادهای مرتبط و فعال در حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون به منظور کاهش عفونت های بیمارستانی عفونت های اکتسابی ناشی از خدمات درمانی است.

طباطبایی گفت: در این کنگره به عنوان بزرگترین رویداد علمی سالیانه کنترل عفونت، تازه ترین دستاوردها در زمینه های کنترل عفونت و استریلیزاسیون و مواد و تجهیزات پزشکی مرتبط، مورد بحث و تحلیل صاحب نظران قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کنگره بین المللی کنترل عفونت و استریلیزاسیون مواد و تجهیزات پزشکی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره بین المللی کنترل عفونت و استریلیزاسیون مواد و تجهیزات پزشکی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید