چگونه تنها سفر کنیم و خوش بگذرانیم؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، چگونه تنها سفر کنیم و خوش بگذرانیم؟ اینکه بدانیم چگونه تنها سفر کنیم خودش یک تجربه عالی است، زیرا قرار است شما نه اینکه تنها بلکه برای خود سفر کنید. وقتی شما با یک گروه و یا حتی یک نفر سفر می کنید، احتمال اینکه هر روزتان مطابق میل شما باشد، پایین است. زیبایی تنها سفر کردن این است که شما می توانید هر روز را درست مطابق آنچه که خود دوست دارید پیش ببرید و هر روز سفر از نظر شما معرکه باشد. نیازی نیست که مثلا به خاطر گروه مجبور به قایق سواری شوید در حالیکه چیزی که دوست دارید این است که به محله های قدیمی رفته و به مردم نگاه کنید.

چگونه تنها سفر کنیم و خوش بگذرانیم؟

وبلاگ اسبیکو|به دلایل مختلف هنوز تنها سفر کردن برای بخشی از مردم کاری عبث و شاید حوصله سر بر محسوب گردد. اما از آنجایی که آن هایی که تنها سفر می نمایند تعدادشان روز به روز بیشتر می گردد، این حس کم و بیش از میان مردم رفته و تغییر خواهد نمود. اینکه چطور تنها سفر کنیم اصلا ترسی ندارد و شاید بیشترین نگرانی از این باشد که بقیه بخواهند این کار را قضاوت نمایند و یا اینکه افراد نتوانند در طول سفر از پس خود برآیند. اما اگر دلتان هوس سفری تنهایی کرد، باید بدانید که قطعا می توانید این کار را انجام داده و از آن نهایت لذت را ببرید.

اینکه بدانیم چگونه تنها سفر کنیم خودش یک تجربه عالی است، زیرا قرار است شما نه اینکه تنها بلکه برای خود سفر کنید. وقتی شما با یک گروه و یا حتی یک نفر سفر می کنید، احتمال اینکه هر روزتان مطابق میل شما باشد، پایین است. زیبایی تنها سفر کردن این است که شما می توانید هر روز را درست مطابق آنچه که خود دوست دارید پیش ببرید و هر روز سفر از نظر شما معرکه باشد. نیازی نیست که مثلا به خاطر گروه مجبور به قایق سواری شوید در حالیکه چیزی که دوست دارید این است که به محله های قدیمی رفته و به مردم نگاه کنید.

اگر هنوز به نظرتان سفر تنهایی ترسناک است، بهتر است با کار هایی نظیر تنهایی کافه رفتن، تنهایی به رستوران یا جاذبه ای در نزدیکی خود رفتن آغاز کنید. بله، شما می توانید یک کتاب ببرید و یا با موبایل خود کار کنید، اما برای چند دقیقه به پیشنهاد، ما کتاب و موبایل را کنار گذاشته، در افکار خود غرق شوید و مردم را برای چند دقیقه نگاه کنید؛ پشیمان نخواهید شد.

دیدن یک فیلم به تنهایی یا بازی های تک نفره یکی دیگر از روش هایی است که می توانید خود را به سفر رفتن تنهایی سوق دهید؛ زیرا چه شما 5 سال و چه 50 سال داشته باشید، زمانی که به تماشای یک فیلم می روید کل زمان آن را ساکت نشسته اید بدون آنکه با کسی تبادل نظر کنید. علاوه بر آن، تا به حال چند بار شده که با دوستی به تماشای فیلم بروید و برنامه بریزید که بعد از آن در جایی نشسته و در خصوص آن صحبت کنید، اما، چون شما یا دوستتان خسته بودید این برنامه هرگز عملی نشده؟ بله… می توانید همه این برنامه های غیر عملی را کنار گذاشته و خودتان سرگرم شوید.

برای پاسخ به سوال چطور تنها سفر کنیم آغاز به رفتن به جا های شلوغ کنید. یکی از دلایلی که افراد تنها سفر نمی نمایند این است که وقتی تنها هستند، از بودن در جایی که پر از آدم است می ترسند. اما چطور از این ترس دور شویم؟ برای فرار از آن کافی است کم کم آغاز به رفتن به جا هایی کنید که آدم های زیادی در آنجا هستند که حتی این افراد هم همه با هم نیستند. مثلا تنها به خرید بروید، در یک حراجی شلوغ خود را گم کنید و ببینید که چطور می گردد تنهایی از این جا ها لذت برد. مطمئن باشید که کسی شما را قضاوت نخواهد نمود که چرا تنهایی به اینجا آمده اید و کسی با شما نیست.

شاید شما برای سفرتان رؤیاپردازی نموده باشید، ولی وقتی به مقصد می رسید، واقعیت با تصورات شما فرق داشته باشد. بهترین کار این است که قبل از سفر، مقصد را تعیین و درباره اش خوب مطالعه کنید. بعضی شهرها هستند که مسافران تنها نیز در آنجا، احساس راحتی می نمایند؛ مثل شیراز یا مشهد که هم جاهای دیدنی زیادی دارند و هم به راحتی می گردد با گردشگران دیگر معاشرت کرد.

وقتی تنهایی سفر می کنید آزادید به هر جایی که می خواهید بروید و هر زمانی که خواستید، تصمیم تان را عوض کنید، ولی قبل از سفر بهتر است از آنهایی که تجربه تنها سفر کردن را در کارنامه تجربیات خود دارند، درباره شهرها و جاهایی که مناسب افراد تنهاست، پرس وجو و از تجربه هایشان بهره ببرید. این کار باعث می گردد چندان بی برنامه هم پیش نروید.

به عقیده بسیاری، یکی از اصلی ترین دغدغه ها در تنهایی سفر کردن، سالم ماندن و دوری از خطرات است. اگرچه به عقیده عده ای دیگر، ممکن است در سفرهای جمعی نیز با خطرات مختلفی روبه رو شویم. وقتی به تنهایی سفر می کنیم، باید بدانیم که ضروری است خودمان از پس همه چیز بربیاییم، نسبت به حفظ سلامتی مان هوشیار باشیم و از چیزهایی که ما و شرایط مان را به خطر می اندازد، دوری کنیم.

بهتر است قبل از سفر، همه چیز را آماده کنید. برداشتن وسایلی که احتمالا در طول سفر به آنها نیاز پیدا کنیم، مثل دارو، قرص و چیزهایی مثل پاوربانک، چراغ قوه، چاقوی جیبی، بشقاب و قاشق و لیوان، جی پی اس و… باعث می گردد که همه جوره خودکفا باشیم و روی پای خودمان بایستیم.

یکی از راه های خوش گذراندن در سفر، معاشرت با افراد محلی است. اگر تنها سفر می کنید و می خواهید از تنهایی دربیایید سعی کنید با محلی ها بیشتر بجوشید، از محلی ها غذا بخرید، در یک رستوران محلی غذا بخورید یا سر صحبت را در کوچه و خیابان با آنها باز کنید. هم صحبتی با آنها باعث می گردد از ناشناخته ها هم باخبر شوید و چیزهای جدیدی یاد بگیرید.

ماندن در جاهایی مثل مسافرخانه یا هاستل و اقامتگاه های بوم گردی فرصت دیدار با آدم های جدید و به اشتراک گذاشتن تجربه ها را به آدم می دهد. راه دیگر معاشرت با بقیه این است که مرتب از خودمان و سفرمان عکس بگیریم و در صفحه های اجتماعی به اشتراک بگذاریم تا از این طریق با دیگران و افرادی که مثل ما هستند و دغدغه های مشترکی داریم، ارتباط برقرار کنیم. هتل های کوچک هم برای ارتباط با بقیه جای مناسبی هستند.

پیاده روی بهترین کار برای آشنایی با افراد دیگر و دیدن مکان های جدید و کسب تجربه های مختلف است. وقتی پیاده روی می کنیم، فرهنگ یک شهر را از نزدیک می بینیم و با جزئیات آنجا آشنا می شویم و درباره ظرایف معماری و طراحی یک مکان اطلاعات کسب می کنیم.

در ایران، شهر هایی وجود دارد که هم مقصد گردشگری مناسب برای افراد تنها هستند و هم شرایط خوبی برای پیاده روی دارند. اصفهان یکی از این شهرهاست. اصفهان، شهر پیاده روهاست و این موضوع بر کسی پوشیده نیست. جا هایی مثل محله جلفا، میدان نقش دنیا و محله سنگتراش ها، از مناسب ترین مکان ها برای پیاده روی در این شهر هستند.

منبع: فرادید

به "چگونه تنها سفر کنیم و خوش بگذرانیم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چگونه تنها سفر کنیم و خوش بگذرانیم؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه تنها سفر کنیم و خوش بگذرانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید