چند نمونه از زیباترین قلعه های قرون وسطایی دنیا

به گزارش وبلاگ اسبیکو، علی رغم اینکه از قرون وسطی به عنوان قرون تاریک نیز یاد می گردد (دوره ای که پس از سقوط امپراتوری روم با انحطاط کلی همراه است)، بعضی از آثار زیبای آن مانند قلعه های قرون وسطایی در طول قرن ها باقی مانده­اند.

چند نمونه از زیباترین قلعه های قرون وسطایی دنیا

در سرتاسر اروپا می توانید این قلعه ها را بیابید که هرکدام ویژگی های منحصربه فردی دارند. بعضی بر فراز یک کوه نشسته اند، بعضی دیگر ظاهرا بر فراز آب شناور هستند و بعضی در پوششی از درختان پنهان شده اند. بسیاری از قلعه های قرون وسطایی راه فراری برای خانواده سلطنتی و اشراف بودند.

بسیاری از قلعه های قرون وسطایی اروپا نمادین هستند و به راحتی قابل تشخیص هستند، درحالی که بعضی دیگر از آن ها این گونه نیستند.

در ادامه به آنالیز بعضی از زیباترین قلعه های قرون وسطایی می پردازیم.

قلعه التز، آلمان

قلعه التز به طور پیوسته به یکی از پر عکس ترین قلعه های اینستاگرام تبدیل شده است و بسیاری از عکاسان چشم انداز تصمیم می گیرند تا در ساعات وهم آور روز از آن عکس بگیرند.

این قلعه در بالای تپه ای واقع شده است که به وسیله جنگلی انبوه احاطه شده است و به حس اسرارآمیز آن می افزاید. این قلعه در راینلند واقع شده است.

درست مانند بسیاری از قلعه های قرون وسطایی، قلعه التز نیز شاهد درگیری های زیادی بوده است اما در طول قرن ها هرگز ویران نشد. جالب اینجاست که خانواده التز تا به امروز این قلعه را در اختیار دارند.

آیلین دونان، اسکاتلند

آیلین دونان شاید یکی از شناخته شده ترین قلعه های قرون وسطایی باشد. این قلعه به عنوان یکی از مکان های تماشای در ارتفاعات غربی اسکاتلند شناخته شده است. این جواهر کوهستانی در جزیره ای بین سه دریاچه از جمله دریاچه دویچ، دریاچه لانگ و دریاچه الش واقع شده است.

ازنظر تاریخی، این قلعه یک دژ برای قبیله مکنزی بود و در قرن سیزدهم تأسیس شد. متأسفانه قلعه اصلی در قرن هجدهم در جریان شورش های یعقوبی ها تخریب شد و در قرن بیستم بازسازی شد.

قلعه ادینبورگ، اسکاتلند

یکی دیگر از زیبایی های اسکاتلند قلعه ادینبورگ است. این مکان که در بالای قلعه راک واقع شده است، مشرف به مرکز اسکاتلند است. بیشتر قلعه های قرون وسطایی دارای موقعیت استراتژیک بودند و دلیلش این بود که بتوانند دشمن را ببینند و دسترسی دشمن به افراد داخل قلعه سخت باشد.

تنش بین انگلستان و اسکاتلند به قلعه ادینبورگ رحم نکرد. در طول جنگ های اول و دوم استقلال اسکاتلند، مالکیت قلعه چندین بار بین اسکاتلندی ها و انگلیسی ها تغییر کرد.

تا به امروز قلعه ادینبورگ یک جاذبه اصلی برای هرکسی است که از شهر بازدید می نماید و گردشگران می توانند در تورها و رویدادهای مختلف به همراه راهنما از این قلعه تماشا نمایند.

قلعه بران، رومانی

قلعه بران در بالای قلعه سابق شوالیه های توتونی واقع شده است که قدمت آن به اوایل قرن سیزدهم بازمی گردد، اما خود قلعه برای اولین بار در اسناد مربوط به سال 1377 ظاهر شد.

این قلعه تقریبا 2500 فوت بالاتر از سطح دریا واقع شده است و از بین درختان اطراف بلند می گردد. مشرف به دهکده زیبای بران است و چندین برج و برجک حال و هوای اسرارآمیزی به آن بخشیده است.

امروزه گردشگران می توانند از قلعه تماشا نمایند و در راه پله های باریکی که به 60 اتاق چوبی منتهی می گردد، پرسه بزنند. جالب اینجاست که بسیاری از آن ها با گذرگاه های زیرزمینی به هم متصل می شوند.

منبع: گردشبان

به "چند نمونه از زیباترین قلعه های قرون وسطایی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نمونه از زیباترین قلعه های قرون وسطایی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید