چرخ آرامکو همچنان نمی چرخد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، خبرنگاران آنلاین:شبکه فرانس 24، بامداد آدینه 26 مهر خاطرنشان کرد: شرکت آرامکو که قرار بود هفته آینده سهام خود را در بازار جهانی بورس عرضه کند، زمان ازسرگیری فعالیت های خود در بورس را دوباره به تعویق انداخته است.

چرخ آرامکو همچنان نمی چرخد

به گزارش این رسانه فرانسوی، عرضه سهام بورس شرکت آرامکو که قرار بود از ماه نوامبر (آبان) شروع گردد، با تاخیر فعالیت های شرکت، به ماه های دسامبر و ژانویه (دی و بهمن) موکول شده است.

یک منبع خبری به فرانس 24 گفت، قرار است در ماه های آینده شرکت نفتی آرامکو در سهام بورس به مقدار 1.5 تا دو هزار میلیارد دلار ارزش گذاری گردد.

به گزارش ایرنا، این رسانه فرانسوی در ادامه بیان کرد، از عمده دلایل تاخیر عملیاتی شدن کامل شرکت نفتی آرامکو تاثیر بسیار قوی حملات پهپادهای انصارالله یمن به تاسیسات نفتی عربستان بوده است.

پیش از این امین ناصر مدیرعامل شرکت آرامکو بیان کرد که ظرف چند هفته آینده شرکت نفتی دنیا را وارد بازار بورس می نماید؛ اتفاقی که بازارهای بین المللی بورس بی صبرانه انتظارش را می کشند، چرا که قرار بوده که این بزرگ ترین ورود یک شرکت به بازار بورس از نظر حجم سرمایه باشد.

اما حمله به پالایشگاه های آرامکو، عربستان را چه از نظر نظامی و چه از نظر مالی تحت تأثیر قرار داده است.

این حمله ها زیان های مالی عظیمی به بار آورده اند، و بر ارزش آرامکو به سرعت تأثیر گذاشته است. تحلیل گران پتروشیمی در لندن می گویند که سرمایه گذاران دنیا از این پس ریسک سرمایه گذاری در این شرکت را بالاتر از گذشته می دانند و ارزش سهام آرامکو در شرایط فعلی با خطر ریزش شدید روبروست.

از نظر آن ها، حتی اگر اوضاع در این شرکت به سرعت به حال عادی بازگردد ارزش درازمدت این شرکت باید کاملا از نو ارزیابی گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "چرخ آرامکو همچنان نمی چرخد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرخ آرامکو همچنان نمی چرخد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید