پوتین: نگرانی تاجیکستان درباره شرایط افغانستان توجیه پذیر است

به گزارش وبلاگ اسبیکو، همزمان با حدس ها درباره احتمال انتقال پایگاه های نظامی آمریکا به آسیای مرکزی، رئیس جمهور روسیه در دیدار با همتای تاجیکستانی خود گفت که نگرانی این کشور از شرایط افغانستان توجیه پذیر است.

پوتین: نگرانی تاجیکستان درباره شرایط افغانستان توجیه پذیر است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ اسبیکو، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در دیدار با امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان با اشاره به مرز مشترک گسترده این کشور با افغانستان اظهارداشت: مسائل امنیتی در منطقه به دلیل تحولات مداوم در افغانستان بسیار مهم است.

پوتین خطاب به امامعلی رحمان گفت: من می دانم که درباره شرایط نگرانی و بدیهی است که این یک نگرانی موجه است.

به گزارش تاس، رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو تمام تلاش خود را می کند تا دوشنبه را در این زمینه کمک کند و به استقرار پایگاه 201 ارتش روسیه در خاک تاجیکستان اشاره کرد.

پوتین اظهار داشت: ما در حال تقویت و تحکیم نیروهای مسلح تاجیکستان هستیم. ما در این زمینه با هم متحد شده ایم. ما برنامه ای چندین ساله داریم و تمام تلاشمان را می کنیم تا آن را در زمان مقرر انجام دهیم.

رئیس جمهور تاجیکستان به دعوت رسمی همتای روس خود در یک سفر کاری به مسکو رفته است.

این دیدار در حالی صورت می گیرد که برخی رسانه ها از احتمال انتقال پایگاه های نظامی آمریکا از افغانستان به کشورهای تاجیکستان و ازبکستان خبر می دهند.

برخی مقامات دولت بایدن به وال استریت ژورنال گفته بودند که کشورهای تاجیکستان و ازبکستان به دلیل مرز مشترک با افغانستان و دسترسی سریع به این کشور نسبت به دیگر گزینه ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس ارجحیت دارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پوتین: نگرانی تاجیکستان درباره شرایط افغانستان توجیه پذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: نگرانی تاجیکستان درباره شرایط افغانستان توجیه پذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید