پلیس به متقاضیان خرید خودرو هشدار داد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، پیش ثبت نام و فرآیند انتخاب خودرو برای شرکت در قرعه کشی خرید برخی محصولات ایران خودرو و سایپا به خاتمه رسیده و آنطور که دو شرکت خودروساز اعلام کرده اند، فرآیند قرعه کشی برای انتخاب متقاضیان امروز برگزار خواهد شد.

پلیس به متقاضیان خرید خودرو هشدار داد

فرآیندی که ممکن است سبب سوءاستفاده برخی سودجویان شده و به همین دلیل نیز رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا هشدارهایی را به متقاضیان خرید خودرو ارائه داده است.

امروز مراسم قرعه کشی برای تخصیص خودروهایی که در قالب طرح فروش فوق العاده دو شرکت ایران خودرو و سایپا برگزار می شود و اسامی منتخبین این طرح پس از خاتمه قرعه کشی و تأیید نهادهای نظارتی به صورت عمومی منتشر می شود و پس از انتشار اسامی نیز برندگان تا 48ساعت فرصت دارند نسبت به واریز وجه خودروهای انتخابی خود اقدام کنند.

در این میان، تعداد بالای متقاضیان، تفاوت قیمت اعلام شده از سوی کارخانه با قیمت بازار و محدود بودن ظرفیت خودروهای دو شرکت خودروساز، جزو عواملی است که می تواند فرصتی را برای فعالیت سودجویانه مجرمان فراهم کند. موضوعی که سرهنگ علی رجبی درباره آن هشدار داد و گفت: متقاضیان خرید خودرو باید هوشیار باشند که هرگونه اعلام برنده شدن آنان و نتایح قرعه کشی فقط و فقط از طریق سایت های رسمی دو شرکت خودروساز و رسانه های معتبر منتشر خواهد شد، بنابراین اگر با پیامک های مشکوک یا پیامک از منابع ناشناس روبرو شدند حتما از صحت آن باخبر شده و آن را راستی آزمایی کنند. چرا که ممکن است برخی افراد سودجو با طراحی سایت جعلی یا ارسال پیامک و حتی تماس با افراد بخواهند از آنان کلاهبرداری کنند.

وی ادامه داد: در این شیوه ممکن است افرادی با شهروندان تماس گرفته و مدعی شوند که از طرف کنندگی یا شرکت خودروساز تماس گرفته و در صورت واریز وجه یا بخشی از آن، خودرو به آنان تعلق خواهد گرفت و می توانند ثبت نام کنند. در این راستا لازم است شهروندان هوشیار بوده و فریب چنین وعده هایی را نخورند.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا گفت: توصیه ما به شهروندان این است که اولا برای واریز وجه حتما به سایت رسمی شرکت های خودروساز مراجعه کرده و از واریز وجه به اشکال دیگر و از جمله اعلام رمز دوم پویا به شکل تلفنی به فرد تماس گیرنده جدا خودداری کنند.

رجبی افزود: همچنین لازم است متقاضیان خرید خودرو که نامشان در این مرحله از قرعه کشی اعلام نشده، برای اطلاع از دیگر شرایط پیش خرید و ثبت نام به سایت رسمی ایران خودرو و سایپا مراجعه کنند و به پیامک ها و تبلیغات فضای مجازی توجه نکنند؛ چرا که ممکن است در دام کلاهبرداران و سودجویان بیفتند.

وی در خاتمه از شهروندان خواست که درصورت رؤیت هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی موضوع را به پلیس فتا گزارش کنند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "پلیس به متقاضیان خرید خودرو هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس به متقاضیان خرید خودرو هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید