موسسه گالوپ: 18 میلیون آمریکایی توان پرداخت هزینه دارو را نداشته اند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، 7 درصد از شرکت کنندگان در پیمایش موسسه افکارسنجی گالوپ گفته اند دست کم یک بار توان پرداخت هزینه دست کم یک نسخه پزشکی برای یکی از اعضای خانوار خود را نداشته اند.

موسسه گالوپ: 18 میلیون آمریکایی توان پرداخت هزینه دارو را نداشته اند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اسبیکو، نتایج یک پیمایش تازه که به وسیله موسسه افکارسنجی گالوپ صورت گرفته برآورد نموده نزدیک به 18 میلیون نفر از افراد بزرگسال در آمریکا توان پرداخت هزینه دست کم یکی از نسخه های پزشکی صادرشده برای یکی از اعضای خانوار خودشان را نداشته اند.

گالوپ گفته نتایج این پیمایش نشان می دهد چگونه هزینه های سنگین دارو و درمان در آمریکا بر زندگی خانوارها در این کشور اثر می گذارد.

اوضاع برای خانوارها کم عایدی با عایدی سالانه کمتر از 24 هزار دلار وخیم تر است. تقریباً 20 درصد از آنها در سه ماه گذشته قادر به پرداخت دست کم یکی از نسخه های پزشکی خودشان نبوده اند.

موسسه گالوپ می گوید این پیمایش را با مشارکت نزدیک به 5000 فرد بزرگسال انجام داده است. 10 درصد از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی گفته اند در یک سال گذشته برای صرفه جویی در هزینه ها از خرید تمامی اقلام دارویی شان صرفنظر نموده اند.

شبکه خبری سی بی اس در تحلیلی بر گزارش گالوپ نوشته میلیون ها آمریکایی با هزینه های درمان دست و پنجه نرم می نمایند و هزینه دارو در این کشور رو به افزایش است.

برنی سندرز، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا هم بارها با ارائه آمارهایی به مسائل مربوط به مسائل درمانی آمریکا اشاره نموده است.

سندرز مردادماه دو سال پیش گفته بود 20 درصد از افراد بزرگسال در آمریکا قادر به پرداخت هزینه نسخه های درمانی خود نیستند.

او در آن موقع در صفحه توئیترش نوشت: نیازمند شجاعت سیاسی و حرکت توده های مردم هستیم، اما اصل مسئله این است: مجبور نیستیم وضعیتی را تحمل کنیم که از میان هر پنج بزرگسال یک نفر توان پرداخت هزینه نسخه های خودشان را ندارند، در حالی که شرکت های دارویی و مدیران آنها میلیون ها دلار سود کسب می نمایند.

سندرز قبلتر از آن هم در یک سخنرانی با موضوع خدمات درمانی برای همه گفته بود یکی از مسائل مربوط به نظام بهداشت و درمان آمریکا این است که سودهای هنگفتی نصیب شرکت های بیمه و دارویی می نماید.

وی گفت: سال گذشته، 10 شرکت دارویی برتر آمریکا 69 میلیارد دلار سود عایدشان شد، در حالی که از میان هر پنج آمریکایی یک نفر نمی تواند بهای نسخه هایی که پزشکان برای آنها می نویسند را بپردازد.

پایگاه پولیتیفکت که به راستی آزمایی اظهارات سیاستمداران آمریکا می پردازد در گزارشی به آنالیز صحت و سقم این ادعای سندرز پرداخته است. این پایگاه یافته های دقیق تری درباره ادعای سندرز ارائه نموده است.

پایگاه پولیتیفکت می نویسد: موثق ترین داده ها نشان می دهند حدود 10 درصد مردم می گویند تأمین بهای دارو دشواری زیادی به آنها وارد می نماید. بین 20 تا 30 درصد می گویند آنها به علت هزینه های دارو از مصرف کردن داروهایی که پزشک ها توصیه نموده اند خودداری نموده اند. از هر سه نفر یک نفر گفته اند راهبردهایی برای کاستن از هزینه های دارو و درمان خودشان به کار گرفته اند، مثلا از پزشک خواسته اند داروی مقرون به صرفه تری برایشان بنویسد.

او زمانی دیگر در یک پیغام توییتری نوشت: آمریکا ثروتمندترین کشور در کره زمین است،اما ما چهل میلیون فقیر داریم 34 میلیون آمریکایی فاقد بیمه سلامت هستند و نیمی از مردم به خاطر حقوق پایین قادر به برآورده کردن تعهدهای اقتصادی نیستند و در صورت بروز بحران های اقتصادی یا بیکاری پس اندازی ندارند.

این سناتور آمریکایی درباره تبعیض های موجود در جامعه آمریکا گفته ثروت سه میلیاردر آمریکایی بیشتر از نصف جمعیت این کشور است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "موسسه گالوپ: 18 میلیون آمریکایی توان پرداخت هزینه دارو را نداشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسسه گالوپ: 18 میلیون آمریکایی توان پرداخت هزینه دارو را نداشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید