منتظر ارزانی لپ تاپ باشیم؟

به گزارش وبلاگ اسبیکو، با آغاز سال تحصیلی جدید تقاضا برای خرید لپ تاپ دو برابر شده است، اما کالا نه تنها در بازار بلکه در سایت های مجازی نیز به اندازه تقاضا ها به نظر نمی رسد وجود داشته باشد.

منتظر ارزانی لپ تاپ باشیم؟

به گزارش تجارت نیوز، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با تایید اینکه کالا در بازار موجود نیست، معتقد است که چنانچه دولت اجازه افزایش سقف ثبت سفارش کالا را ندهد قیمت لپ تاپ و سایر کالا های مربوط به حوزه آی تی افزایش خواهد یافت.

محمدرضا فرجی تهرانی در پاسخ به این پرسش که آیا کمبود لپ تاپ در بازار جدی است؟ اظهار کرد: چندی پیش معاون اول رئیس جمهور گفت که عدم ترخیص کالا های اساسی از گمرکات به هیچ عنوان قابل قبول نیست؛ این در حالیست که کالا های تجار در حوزه آی تی هنوز در گمرکات خاک می خورد و ترخیص نشده است. در بازار با کمبود اجناس رو به رو هستیم. چنانچه کالا های ثبت سفارش شده از گمرک روانه بازار نشود؛ قیمت لپ تاپ و سایر کالا ها نجومی افزایش خواهد یافت.

او همچنین درباره تاثیر کاهش قیمت دلار بر فرایند بازار لپ تاپ اشاره نمود و گفت: کاهش لحظه ای قیمت دلار قیمت لپ تاپ و سایر کالا های مربوط به حوزه آی تی را ارزان نمی کند. اگر تداوم کاهش قیمت دلار ادامه دار باشد، قیمت لپ تاپ ارزان خواهد شد.

منبع: فرارو

به "منتظر ارزانی لپ تاپ باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر ارزانی لپ تاپ باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید