عربستان حج عمره زائران خارجی را تعلیق کرد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، خبرگزاری خبرنگاران- عربستان سعودی با هدف جلوگیری از گسترش گونه جدید ویروس کرونا که در بریتانیا شیوع پیدا نموده است تمامی پروازهای بین المللی را لغو کرد و در نتیجه حج عمره زائران خارجی را به حالت تعلیق درآورد.

عربستان حج عمره زائران خارجی را تعلیق کرد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ اسبیکو به نقل از نشنال، پس از آن که بعضی از کشورهای اروپایی برای مقابله با نوع جهش یافته ای از ویروس کرونا که در بریتانیا شیوع پیدا نموده است مرزهای شان را به روی این کشور بستند مقام های عربستان سعودی نیز از لغو موقت تمامی پروازهای بین المللی و ممنوعیت ورود زمینی و دریایی به این کشور اطلاع دادند و حج عمره زائران خارجی را به حالت تعلیق درآوردند.

خبرگزای رسمی عربستان گفت تمامی پروازهای بین المللی به جز در موارد استثنایی دست کم به مدت یک هفته لغو خواهد شد. ورود به عربستان به وسیله زمینی و دریایی نیز دست کم به مدت یک هفته ممنوع خواهد بود.

با این حال تصمیم جدید عربستان هواپیماهای بین المللی را که قصد خروج از عربستان را دارند شامل نخواهد شد.

عربستان پیش تر مراسم حج عمره را به دلیل شیوع ویروس کرونا در ماه مارس به حالت تعلیق درآورده و شمار زائران حج تمتع را نیز به میزان قابل توجهی کاهش داده بود.

تا به امروز بیش از 361هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیش از 6000 مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس در عربستان به ثبت رسیده است.

روز یکشنبه کویت نیز از ممنوعیت ورود پروازهای بریتانیا به کشورش اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "عربستان حج عمره زائران خارجی را تعلیق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان حج عمره زائران خارجی را تعلیق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید