عاقبت برداشت غیرمجار از حساب بانکی مادر

به گزارش وبلاگ اسبیکو، رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی یکی از شهروندان اطلاع داد و گفت: فرزندی که از حساب بانکی مادر خود به صورت غیرمجاز برداشت نموده بود توسط پلیس فتا شناسایی شد.

عاقبت برداشت غیرمجار از حساب بانکی مادر

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ اسبیکو، سرهنگ داود معظمی گودرزی با بیان اینکه عدم دقت در حفظ اطلاعات حساب های بانکی، زمینه ساز جرایم اینترنتی می گردد، افزود: خانمی جوان به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شد بیش از 480 میلیون ریال از حساب بانکی اش بصورت غیرمجاز برداشت شده است.

وی ادامه داد: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده ابتدایی تشکیل شده و رسیدگی به موضوع در دستور کارشناسان این پلیس نهاده شد، در آنالیز پرینت حساب بانکی شاکی، تعیین شد مبلغ 480 میلیون ریال به وسیله اینترنت بانک از حساب وی به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

معظمی گودرزی افزود: مهندسان سایبری پلیس فتا پایتخت پس از انجام اقدامات مقدماتی و بهره گیری از روش های علمی و تخصصی متوجه شدند عملیات انتقال وجه از یک خط تلفن همراه متعلق به شاکی و توسط تلفن همراه خود شاکی اجرا شده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا تهران عظیم با تکمیل تحقیقات خود متهم که فرزند شاکی پرونده بود را شناسایی نموده و پس از تشریفات قضایی به پلیس فتا احضار کردند. فرزند شاکی پس از حضور در پلیس با قبول بزه انتسابی گفت باتوجه به اینکه غرق در بازی های آنلاین شده بودم در یک فرصت مناسب تلفن همراه مادرم را برداشته و باتوجه به داشتن اطلاعات حساب بانکی اش اقدام به شارژ حساب کاربری خود به مبلغ 48 میلیون تومان در بازی های آنلاین کردم و از کار خود پشیمان هستم.

رئیس پلیس فتا تهران عظیم به شهروندان توصیه کرد: حتما رمز های عبور خود را به صورت دوره ای تغییر دهید و از در اختیار قرار دادن اطلاعات حساب بانکی از جمله رمز و شماره کارت بانکی، رمز عبور همراه بانک و رمز اینترنت بانک به افراد دیگر خودداری نمایند و در حفظ اطلاعات بانکی خود نهایت دقت را داشته باشند تا طعمه کلاهبرداری قرار نگیرند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir موارد را گزارش نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عاقبت برداشت غیرمجار از حساب بانکی مادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاقبت برداشت غیرمجار از حساب بانکی مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید