سیگار صدرنشین جذب سرمایه خارجی؛ پوشاک در قعر جدول

به گزارش وبلاگ اسبیکو، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت نشان می دهد که در پنج ماه نخست سال جاری بیش از نیمی از حجم کل سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری، به افزایش سرمایه گذاری برای فراوری سیگارت در استان زنجان و گیلان مربوط بوده است.

سیگار صدرنشین جذب سرمایه خارجی؛ پوشاک در قعر جدول

به گزارش ایسنا، طبق آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پنج ماه نخست امسال 37 طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15.6 درصد افزایش داشته است. همچنین حجم کل سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها 618 میلیون و 700 هزار دلار بوده که نسبت به پنج ماهه نخست سال گذشته، 7.1 درصد افزایش یافته است.

در این میان بیش از نیمی از حجم کل سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها به افزایش سرمایه گذاری برای فراوری سیگارت در استان های زنجان و گیلان اختصاص داده شده که مبلغ آن معادل 316 میلیون و 643 هزار دلار است.

همچنین طبق این آمار، طرح های فراوری مکمل های دارویی و احداث پالایشگاه میعانات گازی به ترتیب با حجم سرمایه گذاری 71 میلیون و 892 هزار دلار و 50 میلیون دلار؛ بعد از سیگار بیشترین حجم سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده اند. این دو طرح به ترتیب در شهرهای خراسان رضوی و بوشهر اجرا می گردد.

طرح فرآوری توتون سیگارت، فراوری کاغذ از کربنات کلسیم و افزایش سرمایه گذاری برای فراوری انواع فرآورده های نوشیدنی به ترتیب با حجم سرمایه گذاری 25 میلیون و 188 هزار دلار، 25 میلیون دلار و 22 میلیون و 837 هزار دلار، در پنج ماهه نخست امسال در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شدند.از طرف دیگر این آمار نشان می دهد که برای طرح های فراوری پوشاک تنها 300 هزار دلار سرمایه برای اجرای آن در استان خراسان رضوی در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده است که کمترین حجم سرمایه گذاری در این آمار است.

حجم سرمایه گذاری در طرح فرآوری و بسته بندی محصولات غذایی (چاشنی غذا، ادویه و زعفران) نیز معادل 310 هزار دلار بوده که برای اجرا در استان قم در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده که بعد از پوشاک، کمترین سرمایه خارجی را به خود اختصاص داده است.

در این میان یکی از طرح هایی که در امسال در هیات سرمایه گذاری خارجی مصوب شده، فراوری جانماز و سجاده، تسبیح شمار و تسبیح در استان خراسان رضوی است که حجم سرمایه خارجی 317 هزار دلار را به خود اختصاص داده است.

این آمارها نشان می دهد که استان خراسان رضوی محل اجرای 8 طرح از میان 37 طرح صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی بوده که بالاترین تعداد طرح را به خود اختصاص داده و بعد از آن، استان تهران و آذربایجان شرقی قرار دارند که به ترتیب پنج و چهار طرح در آن ها اجرا می گردد.

همچنین سه طرح مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی در استان زنجان، دو طرح در هر یک از استان های گیلان، خوزستان و قزوین و یک طرح در استان های البرز، قم، فارس، خراسان جنوبی، کردستان، اصفهان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، سمنان، مرکزی، خراسان شمالی و آذربایجان غربی هر کدام اجرا خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سیگار صدرنشین جذب سرمایه خارجی؛ پوشاک در قعر جدول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگار صدرنشین جذب سرمایه خارجی؛ پوشاک در قعر جدول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید