برف و باران 5روزه در 29 استان، سامانه بارشی جدید در راه است

به گزارش وبلاگ اسبیکو، خبرنگاران : سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارش برف و باران در 29 استان تا چهارشنبه و ورود سامانه بارشی جدید به کشور اطلاع داد.

برف و باران 5روزه در 29 استان، سامانه بارشی جدید در راه است

به گزارش وبلاگ اسبیکو به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی، امروز فعالیت سامانه بارشی که دیروز از استان های غربی وارد کشور شده است تشدید می گردد که پیامد آن تداوم بارش ها در خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، مرکزی، قم، اصفهان، قزوین، البرز، تهران و سمنان است.

در بعضی مناطق سردسیر و ارتفاعات غرب و شمال غرب، زاگرس مرکزی و البرز مرکزی (دامنه های شمالی و جنوبی) بارش برف پیش بینی شده است. شدت بارش های امروز برای استان های کرمانشاه، لرستان، همدان، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قم، قزوین، البرز و تهران است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا از سمت غرب بارش ها رو به کاهش خواهد رفت و عمده فعالیت سامانه بارشی برای استان های ساحلی دریای خزر، شمال شرق، شرق و نواحی مرکزی شامل استان های خراسان جنوبی، اصفهان، یزد، جنوب غرب و دامنه های جنوبی زاگرس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

شدت بارش های یکشنبه نیز برای خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس، جنوب اصفهان و استان های شمالی است. روز دوشنبه در گیلان و مازندران بارش باران و در گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش های پراکنده پیش بینی شده است. سه شنبه در استان های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده روی می دهد.

روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید در غرب، شمال غرب، مناطقی از جنوب غرب، البرز غربی و مرکزی، گیلان و غرب مازندران بارش باران و در ارتفاعات و بعضی مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "برف و باران 5روزه در 29 استان، سامانه بارشی جدید در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف و باران 5روزه در 29 استان، سامانه بارشی جدید در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید