سه شنبه های بدون خودرو در اصفهان

به گزارش وبلاگ اسبیکو، سه شنبه ها، تردد خودرو در خیابان های شلوغ اصفهان همانند چهارباغ ممنوع می گردد.

سه شنبه های بدون خودرو در اصفهان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در برنامه اینجا اصفهان بیان نمود که اولین فعالیت پویش مردمی ترافیک سه شنبه های بدون خودرو است که در برخی از خیابان های شلوغ مانند چهارباغ راستا تردد خودروها مسدود می گردد و تنها بوسیله دوچرخه و اسکوتر می توان در این راستا تردد کرد.

علیرضا صلواتی ادامه داد که این فرایند در ابتدا در خیابان های مرکزی شهر صورت می گیرد و در طول زمان آن را به خیابان های دیگر بسط خواهیم داد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه مدیران شهری از شروع این طرح با وسایل غیرموتوری تردد خواهند کرد اضافه نمود:

اقدام دیگری که در این پویش انجام خواهد شد فعالیت همیار ترافیکی است که این افراد با دادن کارت های زرد رنگ به افراد متخلف، خطاهای آن فرد را گوشزد خواهند کرد اما وی جریمه نقدی نخواهد شد.

صلواتی با بیان اینکه شعار این پویش هوای اصفهان را داریم است گفت که این شعار بدین معنی است که باید به فکر حفظ محیط زیست و به طور کلی باید به فکر شهر از همه لحاظ باشیم.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته کمتر از خودرو و بیشتر از وسایل نقلیه غیرموتوری استفاده می گردد بیان کرد که با شروع به کار این پویش مردمی شاهد احترام بیشتر به قوانین رانندگی از سوی تمام اقشار جامعه خواهیم بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه باید در فرهنگ ترافیک یک تحول اساسی صورت گیرد، بیان نمود که یکی از شاخصه های توسعه یافتگی شهرها رفتارهای ترافیکی شهفرایندان است. بنابراین با ایجاد پویش مردمی فرهنگ ترافیک، امیدواریم گام موثری در این رابطه برداشته گردد.

صلواتی اضافه نمود که موضوع ترافیک مانند یک مثلث سه ضلعی است که مهندسی ترافیک، اعمال قانون و فرهنگ ترافیک اضلاع آن را تشکیل می دهند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان بیان نمود که مهندسی ترافیک به عهده مدیریت شهری، اعمال قانون به عهده نیروهای انتظامی است و فرهنگ ترافیک متاسفانه بدون متولی به جای مانده بود.

منبع: کجارو / yjc.ir

به "سه شنبه های بدون خودرو در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه شنبه های بدون خودرو در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید