سخنگوی دولت: تحریم ها در عدم پرداخت پول ویلموتس تأثیرگذار است

به گزارش وبلاگ اسبیکو، مراسم کمک مومنانه به خانواده های نیازمند توسط فدراسیون وزنه برداری برگزار گشت. از نکات قابل توجه در این مراسم مدال طلای قهرمانی آسیا 2012 بهداد سلیمی، مدال برنز مسابقات بین المللی ترکیه الهام حسینی و مدال طلای محسن بیرانوند دبیر فدراسیون به فروش گذاشته شد تا مبلغ حاصل از فروش این مدال ها صرف کمک به نیازمندان شود.

سخنگوی دولت: تحریم ها در عدم پرداخت پول ویلموتس تأثیرگذار است

علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه مراسم پویش کمک مومنانه خانواده وزنه برداری بیان نمود: از طرف همکارانم در هیات دولت از این کار نیک تشکر و قدر دانی می کنم. سه وزنه بردار با فروش مدال های خود کار خوبی انجام می دهند. من قبل از آغاز مراسم به محمد نصیری گفتم که با دیدن حرکاتش ذوق می کردیم. وقتی سنگین ترین وزنه ها در مسابقات بالا می رفت ما بسیار خوشحال می شدیم. آنچه جامعه ما نیاز دارد قهرمان است؛ آنهایی که در غم و شادی کنار مردم هستند. سلبریتی ها جایگاه خودشان دارند اما جامعه ما قهرمان می خواهد.

او ادامه داد: هیچ دوره ای مانند امروز مردم ما نیاز به همراهی ندارند. کمک مومنانه همیشه در سنت دیرینه ایران بوده است. زندگی مردم سخت شده و تحریم ها فشار زیادی به آنها وارد کرده است. دولت مانند ورزشکاران در حال مهار وزنه سخت مسائل است. امروز مهمترین نیاز جامعه ما در کنار هم بودن است. از بهداد سلیمی، الهام حسینی و محسن بیرانوند تشکر می کنم و من نیز به سهم خودم 10 میلیون تومان کمک می کنم و برای هر مدالی 3 میلیون و 300 هزار تومان می پردازم.

در پایان این مراسم ربیعی در جمع وبلاگ اسبیکو در مورد پرونده ویلموتس گفت: ما پول در خارج از کشور داریم و پول مربیان خارجی را معمولا از محل پولهایی که خارج از کشور داریم پرداخت می کنیم. متاسفانه تحریم های ظالمانه روح شادی جامعه را هدف گرفته است و به نحوی عمل کردند که امکان انتقال پول در خارج نیست و ویلموتس براساس بندی رفته ادعا کرده است. معاونت حقوقی رییس جمهور وکلای خوبی به استخدام در آورده که با وزارت ورزش همکاری می کنند. ندادن پول امر از پیش طراحی شده نبوده و ناخواسته بوده است.

ربیعی در مورد کمک دولت به ورزش گفت: دولت سعی کرده مسائل ورزش را در حد توان حل نماید. امروز آمریکا فشار زیادی برای انزوای ایران وارد کرده است و فشار زیادی روی مجمامع بین المللی می آورد. یکی از تلاش های سیاست خارجی ما و با کمک وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک این است که این فشار را دور کند.

منبع: فرارو

به "سخنگوی دولت: تحریم ها در عدم پرداخت پول ویلموتس تأثیرگذار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی دولت: تحریم ها در عدم پرداخت پول ویلموتس تأثیرگذار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید