رییس جمهور یکشنبه 19 آبان به یزد سفر می نماید

به گزارش وبلاگ اسبیکو، خبرنگاران/یزد استاندار یزد با بیان این که دکتر حسن روحانی یکشنبه 19 آبان به استان یزد سفر می نماید، گفت: 14 وزیر و معاون رییس جمهور، وی را در سفر به استان یزد همراهی می نمایند.

رییس جمهور یکشنبه 19 آبان به یزد سفر می نماید

محمدعلی طالبی در جمع وبلاگ اسبیکو ضمن اعلام این خبر اضافه نمود: رییس جمهور در این سفر توجه ویژه به حوزه سرمایه گذاری و زیرساختی، اولویت های استان نظیر طرح های آبی، ایجاد اشتغال پایدار، توسعه گردشگری و بعضی از طرح های عمرانی بزرگ استان که چندسالی است به دلیل کمبود اعتبار راکد بودند، خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: برگزاری جلسات مختلف با وزرا به منظور حمایت از تقویت زیرساخت حوزه های مختلف توسعه استان از دیگر برنامه های این سفر خواهد بود.

طالبی با بیان این که در این سفر 500 طرح مالی با اعتباری بالغ بر 25 هزار میلیارد ریال که 10 هزار میلیارد ریال آن سهم بخش دولتی و 15 هزار میلیارد ریال سهم بخش خصوصی است، افتتاح می شوند، توضیح داد: طبق برنامه ریزی های اجرا شده، تمام طرح های در دستور کار استان نیز حداکثر تا خاتمه سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی افتتاح فولاد چادرملو، فاز یک بندر خشک مهریز، گازرسانی به شهرک فولاد اشکذر، 25 کیلومتر از طرح دو بانده یزد - طبس و فاز یک بیمارستان خاتم الانبیا ابرکوه از جمله طرح های در دستور افتتاح سفر رییس جمهور به استان یزد است.

استاندار در ادامه گفت: با توجه به شاخص اشتغال استان یزد، تمرکز اصلی مسئولان در این سفر ساماندهی وضعیت اشتغال خواهد بود.

وی توسعه متوازن، حراست از محیط زیست و توجه به مناطق کمتر برخوردار را از دیگر اولویت های جدی استان یزد برای جذب اعتبار لازم در این سفر دانست و گفت: تقویت حمل و نقل ریلی، طرح های مربوط به حوزه آب، سلامت و بهداشت و توسعه گردشگری از دیگر اولویت های در دستور کار استان است.

طالبی با بیان این که تاکنون 15 تفاهم نامه برای انعقاد با وزارتخانه ها در جریان این سفر آماده شده است، اظهار کرد: وزرا به عنوان نمایندگان ویژه رییس جمهور در این سفر به 10 شهرستان استان سفر می نمایند.

استاندار در خاتمه نیز گفت: در این سفر وزرای بهداشت، ارتباطات، صنعت و معدن، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، نفت، جهادکشاورزی، نیرو، وزیر کشور، وزیر اطلاعات، معاونین برنامه ریزی، حقوقی و پارلمانی رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از جمله همراهان رییس جمهور خواهند بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رییس جمهور یکشنبه 19 آبان به یزد سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهور یکشنبه 19 آبان به یزد سفر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید