رقم درخواستی استراماچونی برای بازگشت به استقلال معین شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، جواد زرینچه در واکنش به اشک هایش بعد از بازی پیکان گفت: چرا نباید ناراحت شوم؟ من یکی از اسطوره های این باشگاه هستم. 13 سال خالصانه، صادقانه بدون اینکه از کسی ریالی گرفته باشم، حق کسی را خورده باشم برای این تیم زحمت کشیدم. من برای تیم ملی این مملکت زحمت کشیدم. برای استقلال از جیب خودم خرج نموده ام چون من عاشق تیم استقلال هستم. مثلا به هتل می رویم تا پول باشگاه بیاید دو روز طول می کشد و ما باید خودمان کارت بکشیم، بچه ها را به اردو ببریم و...

رقم درخواستی استراماچونی برای بازگشت به استقلال معین شد

از این بابت ناراحت شدم که این حق من نبود به من بگویند زرینچه حیا کن استقلال را رها کن. آنهایی که با این شعار می آیند، آنها باید استقلال را نبینند. استقلال مال من و امثال من است، زمانی که پول نداشت، ما پای این تیم ایستادیم و آن را نگه داشتیم. امثال مرحوم پورحیدری، آقای حجازی، آقای جباری، آقای روشن و خیلی از بچه هایی که با من همبازی بودند. اما این راهش نبود. این برخوردها خطی بود.

معترضان را می شناسم

وی که امروز در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه حضور پیدا نموده بود ادامه داد: من آدم این آقایان را می شناسم و جلوی باشگاه آمدند و شعار دادند. کسی که استقلالی باشد نمی رود لوگوی باشگاه استقلال را بردارد و مشکی کند. باشگاه را به هم بزند، جایگاه ها را بریزد و کامپیوتر را بشکند. اینها استقلالی نیست. همین آدمها را من قبل از اینکه داخل زمین بروم دیدم و به آنها گفتم به رفیقتان بگویید بالاخره کار خودش را کرد و آرامش استقلال را گرفت. آمدند در گوش بازیکنان ما گفتند فلانی دارد می آید. تا این حد وقیح هستند و آرامش تیم ما را گرفتند و نگذاشتند از بازی پیکان به سلامت عبور کنیم.

اشک های من برای سالهای سختی که با استقلال بودم و برای این تیم زحمت کشیدم. برای طرفداران این تیم خالصانه زحمت کشیدم. اشکهای من برای توهین نبود و هیچوقت از حیا کن رها کن ناراحت نشدم ناراحتی ام از این بود که کسی که سالهای سال صادقانه و خالصانه برای این تیم کار نموده به او حمله شده، آن هم به خاطر کسانی که ول کن استقلال نیستند، نیستند حاشیه هایشان هست. از پیشکسوتان سوءاستفاده می نمایند و از آنها می خواهم آلت دست این آقایان قرار نگیرد.

آیا برخی معترضان پول گرفته بودند؟

شما شک نکنید اگر منافعی برای من نداشته باشند دست به این کارها نمی زنم. در سالهای گذشته املاک و مستغلات استقلال به نام چه کسانی خورد؟ غیر از کمپ حجازی جاهای دیگری هست که به اسامی دیگری ثبت شده است. سمت دماوند قرار بود زمینی را به شکل تعاونی در اختیار پیشکسوتان قرار بدهند، زمان ما و قبل از ما هم بود. متراژ آن زیاد بود نمی خواهم به کسی تهمت بزنم و کسی را زیر سوال ببرم. یک نمونه را می گویم بازیکنانی که قرارداد یک ساله داشتند کنار می آمدند و 400 میلیون بابت رضایتنامه می دادند! می گفتند چون شما قرارداد ندارید، باید بابت رضایتنامه پول بدهید و از قرارداد 500 میلیون 250 میلیون را بازیکن برمی داشتند. از قوه قضائیه می خواهم به این مسائل ورود پیدا کند. امثال ما را باید می بردند تا به آنها می گفتیم مستنداتی هم هست. واقعیت این است که کسی اگر می تواند به این مسئله یاری کند خود بازیکنان هستند که می توانند بدون اینکه شناسایی شوند در این باره صحبت نمایند.

چرا زرینچه زمانی که در هیات مدیره بود، سکوت کرد؟

دوره من زیاد طول نکشید و من هم تازه فهمیدم. ما برای انتخاب سرمربی از 4 نفر رزومه گرفته بودیم و شب که جلسه را ترک کردیم 12 شب فهمیدم حکم آقای قلعه نویی زده شده سرمربی. ما جلسه را ترک کردیم تا ببینیم فردا چه اتفاقی می افتد که این اتفاق صورت گرفت. مسائل زیاد است و از زمانی که ما بازی می کردیم این تیم مسائل و گرفتاری هایی دارد.

امیدوارم برگرداندن استراماچونی دروغ نباشد

امیدوارم این قول عین حرفهای گذشته دروغ نباشد و واقعا ایشان را برگردانند و این اتفاق خوب برای استقلال بیفتد. بچه های باغیرت تیم با آمدن استراماچونی قدرت گرفته اند و امیدوارم همین رویه را در این راستا سخت داشته باشیم و ما بازی های پلی آف آسیایی و جام حذفی را داریم که مهم ترین فاکتور برای پیروزیت در آنها بازگشت استرا است و اگر برنگردد تیم به بحران می خورد.

امیدوارم با استراماچونی به توافق برسند، طبق شنیده من 150 هزار دلار یا یورو از حقوق او عقب افتاده است و او 100 هزار دلار هم پیش می خواهد و در مجموع باشگاه باید 250 هزار یورو در حال حاضر بدهد و اینکه قرارداد دو ساله او یک ساله گردد. این اتفاقات را باشگاه قبول نموده تا ما استراماچونی را داشته باشیم و بدون او نمی توانیم پیروز شویم. طرفداران خوبی داریم و با همین روال امیدواری زیادی به این تیم داریم.

ناراحتی استراماچونی و ماجرای سرکار گذاشتن او توسط باشگاه

این مسائل از زمان ورود او بوده است به خاطر شرایطی که ما داریم. استراماچونی نمی داند ما تحریم هستیم و مسائل اقتصادی داریم، اما خودمان که می دانیم. مسئولان می توانستند جلوتر از مربی حرکت نمایند تا به این مسائل نخوریم و با احساسات طرفداران بازی نکنیم. جابجایی پول خیلی سخت است و باشگاه های دیگر هم درباره مربیان و بازیکنان خارجی این مشکل را دارند اما مسئولان که آگاهی دارند، باید جلوتر حرکت می کردند.

استراماچونی برای یکسال بالای یک میلیون یورو می خواهد؟

من اطلاعات ندارم و امیدوارم به هر شکل این موضوع حل گردد. استراماچونی قرارداد دارد و مبلغ آن هم معلوم است. توافق جدیدی که خلیل زاده دیشب برای آن رفته است امیدوارم پیروزیت آمیز باشد و به خواسته های استراماچونی در شرایطی که تیم ما دارد و طرفداران درخواست دارند عمل گردد.

واکنش به غرامت سنگین به خارجی ها

این موضوع ناشی از عدم آگاهی به قوانین و عدم حرفه ای بودن است. انگار که فکر نموده اند با یک مربی ایرانی نشستند و قرارداد می بندند. سال گذشته استقلال 40 میلیارد تومان بابت غرامت به خارجی هایش داده است که پول کمی نیست. اگر مربی خارجی می آورند باید قرارداد حرفه ای ببندند و تعهداتشان را انجام بدهند نه اینکه مربی شکایت کند و 6 سال دیگر به پولش برسد. برانکو، شفر، ویلموتس همگی طلب دارند. این پول را باید چه کسی بدهد؟ طرفدار. گرفتاری هایش برای کیست.

در این سالها چه استقلال چه تیم های دیگر به اینکه طرفدار را چه در سطح ملی چه باشگاهی راضی نگه دارند توجه ننموده اند. اما باید به خواسته های مردم گوش داده گردد و به آنها احترام بگذارد. حال و روز ما خوب نیست نه در ورزش و نه مسائل اجتماعی. به مردممان فکر کنیم که خوب و زحمتکش هستند. ان شاءالله راستای برویم که آنها دغدغه ای نداشته باشند و این دلخوشی را از طرفداران نگیریم.

چرا پیشکسوتان وضع موجود استقلال را تقصیر پرسپولیسی ها می دانند؟

خود آنها هم مسائل دارند و نزدیک 16، 17 میلیارد به برانکو بدهکارند اما یک موقع هایی آوانس هایی به آن طرفی ها می دهند که طرفدار ناراحت می گردد. مثلا کارهای پرسپولیسی ها خیلی راحت تر انجام می گردد، آنها قوی تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت تر انجام می گردد. استقلال و پرسپولیس بدون یکدیگر معنایی ندارد و گرمی فوتبال با این دو تیم و طرفداران آن است دغدغه های طرفداران را درک کنید چیز زیادی نیست. این همه فساد و دزدی و بخور بخور می گردد آن وقت سالی 100 میلیارد برای باشگاه استقلال با این همه طرفدار چیزی است؟

ماجرای حذف عجیب از آسیا و سقوط استقلال به لیگ دو

اگر طلب پروپئیچ پرداخت نمی شد استقلال به لیگ دو سقوط می کرد خدا پدر و مادر خطیب را بیامرزد که با کارهایی که کرد بدهی های فیفا برای بازی در جام جهانی پرداخت شد و از این خطر رها شدیم. شک نکنید سلطانی فر و مجموعه اش به این دو تیم علاقمندند و آدمهای خوبی هستند و دوست دارند ورزش کشور پیشرفت کند اما متاسفانه حمایت آنها خیلی کمرنگ است و قوی نیست.

استقلال و پرسپولیس قوی تر از این باید حمایت شوند. در زمانی که ما بازی می کردیم هر موقع حال وهوای استقلال و پرسپولیس خوب بود حال و هوای تیم ملی هم خوب بود شادی این 8 هفته با استراماچونی با پول خریدنی نیست چرا وقتی می توانیم کاری کنیم که مردم را شاد داشته کنیم انجام نمی دهیم؟ این خدمت کردن جای دوری نمی رود و همواره مردم قدردان وزارت ورزش و مسئولان خواهند بود.

مهم ترین مشکل ما اقتصادی است و از کاپیتانمان وریا غفوری که 10 درصد پولش را گرفته تا بچه های دیگر که پولی نگرفته اند و آبروداری نموده اند، گلایه شان هم مدیریتی هم اقتصادی بود. به آقای فتحی خسته نباشید می گویم تا جایی که توانستند زحمت کشیدند و دیر یا زود شدن این موضوع باید مدیریت می شد.

آیا در استقلال به بازیکنان به یک اندازه پول ندادند؟

بازیکن جدیدی آمده که قراردادش 300 میلیون بوده و از آن 30 درصد گرفته، بازیکنی که از قدیم داشتیم مثل وریا و روزبه و فرشید و سیدحسین پارسال باید تسویه می کردند اما سال جاری 10 درصد 12 درصد گرفته اند. دغدغه همه ما مسائل اقتصادی است و همواره گرفتار آن هستیم. باید یک جا یک تصمیم قوی گرفته گردد آیا ما استقلال و پرسپولیس و فوتبال را می خواهیم؟ روزانه نمی گردد مدیریت کرد.

اتهام پولشویی به استراماچونی در ایتالیا

صد در صد این حرف را تایید می کنم و دلیلی ندارد او دروغ بگوید. شما می بینید در شرایطی که کشور ما دارد این اتفاقات می افتد رصد می گردد پولهایی که از ایران خارج می گردد بلوکه می گردد تا تایید گردد از کجا آمده پولشویی است یا تمیز است.

حرف های پایانی

من نه در فضای مجازی هستم نه می خواهم طرفدار جمع کنم. از آقای رییس جمهور یک خواهشی دارم. مردم ما خیلی خوب هستند و لیاقتشان خیلی از بالاتر چیزی است که در آن زندگی می کنیم. امیدوارم به خواسته های مردم توجه گردد، همینطور به خواسته های طرفداران باشگاه ها و امیدوارم روزی برسد که ما دغدغه نداشته باشیم و کنار هم با دل خوش زندگی کنیم و به جای بداخلاقی به هم عشق بورزیم. نخواستم کسی را متهم کنم و تهمت بزنم و امیدوارم استقلال به جایی که می خواهد با این طرفداران و استراماچونی و بازیکنان برسد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رقم درخواستی استراماچونی برای بازگشت به استقلال معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم درخواستی استراماچونی برای بازگشت به استقلال معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید