دستانمان پر بود در مذاکرات در راستا درست حرکت کردیم

به گزارش وبلاگ اسبیکو، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: آنالیز فرایند مذاکرات در ماه های اخیر نشان داد که دست ایران به اصطلاح پُر است و با توجه به پُر بودن دستانمان و با تأسی به خداوند، در جهت درست حرکت کردیم.

دستانمان پر بود در مذاکرات در راستا درست حرکت کردیم

به گزارش وبلاگ اسبیکو، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در راستای جهاد تبیین، سازمان انرژی اتمی برگزاری برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی را به منظور تهیه مستند و تدوین حقایق تاریخی و حمایتگری از دستاوردهای انقلاب اسلامی، در دستور کار خود قرار داده است. یکی از موضوعات جهاد تبیین؛ مرور بر شرایط اقدامات دشمن است. در ذیل این سرفصل، موضوع شهدای هسته ای نهاده شده است که ما در این راستا، تفکری که دشمن، ترور دانشمندان ایرانی را در دستور کار خود قرار داده، با اقدامات فرهنگی روشنگری می کنیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر این معرفی شخصیت شهدا و راهی که این عزیزان طی می کردند را در دستورکار سازمان قرار داده ایم. برای نخستین بار است که جشنواره همکار آسمانی به صورت درون سازمانی برگزار گردید و قصد داریم از سال های بعد این جشنواره را به صورت ملی برگزار کنیم.

اسلامی بیان نمود: خوشبختانه در این زمینه شاهد مشارکت بسیار خوبی از سوی همکاران بودیم؛ مطالب دریافت شده از سوی همکاران شاغل در صنعت هسته ای مورد ارزیابی نهاده شد و طرح های برتر انتخاب شد. موضوع حائز اهمیت این است که بتوانیم اهداف عالی انقلاب اسلامی را که در راستا عزت ملی و پیشرفت کشور نهاده شده است و نقشی را که فناوری هسته ای به عنوان یکی از عوامل موثر در توسعه ملی مطرح است را بسیار خوب تبیین کنیم. امید است بتوانیم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا؛ ارزش های مورد نظر را به نسل حاضر منتقل نموده و از این طریق یاد و خاطره این عزیزان را در جامعه گرامی بداریم.

وی مطرح کرد: بعلاوه از سوی دیگر باید شرایطی فراهم کنیم تا جریان روایت گری و القایی که از سوی دشمن علیه فناوری هسته ای در دستور کار نهاده شده است را بیش از گذشته برای مردم روشن کنیم تا شاهد تنویر افکار عمومی در جامعه باشیم و به کمک خداوند متعال بتوانیم با قدرت بیشتر و بعلاوه سرعت بالاتری، پیشرفت و توسعه کشور را تسهیل کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره همکاری با سایر سازمان ها در زمینه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: به طور طبیعی سال آینده که این جشنواره به صورت ملی برگزار می گردد، گستره بزرگتری را در نظر خواهیم گرفت. مسئله مهم روشن گری در زمینه قصد، نیت و اراده ای است که خداوند در وجود شهدای والامقام به امانت نهاده و این ویژگی ها سبب جاودانگی این عزیزان شده است زیرا شهدای عرصه های مختلف در کشور برای حفظ عزت و شرف ملت و حفاظت از دین و آیین، با خلوص نیت وارد این راه شده اند و به همین علت، یاد و خاطره آنها جاوید خواهد ماند.

رئیس سازمان انرژی اتمی تأکید کرد: در سازمان انرژی اتمی ایران سعی کردیم جشنواره همکار آسمانی را فراتر از الگوهای یادواره های شهدا مدنظر قرار دهیم زیرا ما تکلیف بزرگتری درون سازمان بر عهده داریم. بنابراین در فرآیند جهاد تبیین سعی کردیم به نحو شایسته به بزرگداشت این عزیزان بپردازیم.

وی مطرح کرد: برگزاری جشنواره همکار آسمانی، فرصت مغتنمی بود تا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای در جهت جهاد تبیین حرکت کنیم و با خنثی سازی کوشش های دشمنان و با تنویر افکار عمومی داخلی و بین المللی، حقایق را برای هموطنان و جهانیان آشکار سازیم.دشمنان همیشه سعی نموده اند با عنوان طرح اسرار، مزاحمت هایی را برای برنامه هسته ای ایران ایجاد نمایند که خوشبختانه در ماه های اخیر حقایق فراوانی نمایان و تعیین شد که قصد دشمنان ممانعت از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت است؛ البته آنها به این نتیجه رسیده اند که اگر ایران مولفه های اقتدارآفرین را در اختیار داشته باشد به راحتی نمی توانند با ما مذاکره نمایند. آنالیز فرایند مذاکرات در ماه های اخیر نشان داد که دست ایران به اصطلاح پر است و با توجه به پر بدون دستانمان و با تأسی به فرمان خداوند مبنی بر اینکه در مقابل دشمنان خود باید قوی باشیم، در راستا درست حرکت کردیم.

اسلامی اعلام کرد: علم سلطان است و خداوند تاکیدات فراوان داشته اند که برای دستیابی به پیشرفت باید به قدرت پیشرفت علمی نائل شد. در سال های اخیر دشمنان سعی کردند با تهدید، تطمیع و ترور؛ مانع پیشرفت ایران در زمینه هسته ای شوند و حتی برای بعضی از شهدای صنعت هسته ای از هر سه روش استفاده کردند؛ اهداف و برنامه ای که دشمن دنبال می نماید یک اتفاق نیست بلکه جریانی است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون دنبال شده و می گردد. امید است بتوانیم یاد و خاطره شهدای گرانقدر صنعت هسته ای و سایر حوزه ها را به عنوان فرهنگی فراگیر در کشور نهادینه کنیم و با ذکر یاد و خاطره از شهدا و اقدامات آنها، نسل جوان را با نقش آفرینی این عزیزان در زمینه دستیابی به پیشرفت کشور آشنا کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "دستانمان پر بود در مذاکرات در راستا درست حرکت کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستانمان پر بود در مذاکرات در راستا درست حرکت کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید