جاهای دیدنی چابهار در عید 1400 ، 20 تا از مکان های دیدنی چابهار همراه عکس و آدرس

به گزارش وبلاگ اسبیکو، چابهار؛ شهری که چهارفصلش بهار است. رنگ و بوی بهاری دارد. تنها بندر اقیانوسی ایران… آب و هوایش معتدل و بهاری است. در میان کشورهای آسیای میانه نزدیک ترین راه دسترسی به آب های آزاد است. در اسکله هایش کشتی های اقیانوس پیما لنگر می گیرند تا تاجران سراسر دنیا، به کسب و کار و بازرگانی شان برسند. اما جاذبه های تاریخی و طبیعی شهر، ابدن در سایه موقعیت بازرگانی اش قرار نمی گیرد. در این مطلب قصد داریم شما را به جاهای دیدنی چابهار ببریم و گشت و گذاری در آن داشته باشیم، با خبرنگاران همراه باشید.

جاهای دیدنی چابهار در عید 1400 ، 20 تا از مکان های دیدنی چابهار همراه عکس و آدرس

کوه های مریخی چابهار ، تجربه ای فرازمینی

کوه های مینیاتوری یا مریخی | عکس جاهای دیدنی چابهار

شاید از هنر مینیاتور ایرانی چیزهایی شنیده یا نمونه هایی دیده باشیم؛ اما دیدنی این کوه های غیرزمینی تجربه تمامن متفاوتی است. گویی نقاش چیره دست طبیعت هنر غریزی خود را بر پهنه دشت های بلوچستان پیاده نموده و با قلم موی ظریف خود چینن ناهمواری های خیره نماینده ای را از دل خاک بیرون کشیده است. شیارها و تراش های موجود در فرم هایی تکرار شونده و چشم نواز از پیکره کوه ها بالا رفته اند و ظاهری فرازمینی به آن ها بخشیده اند. از همین رو به کوه های مریخی هم معروف اند.

در حدود 50 کیلومتر که از شهر چابهار به سمت شرق برانیم می توانیم امتداد کوه های مریخی را از دوررست مشاهده کنیم. اما برای قدم گذاشتن به منطقه و لمس زیبایی آن باید به حد کافی تجهیزات لازم برای سنگ نوردی همراه داشته باشیم.

اطلاعات بازدید از کوه های مریخی چابهار :

آدرس کوه های تاریخی چابهار : استان سیستان و بلوچستان، چابهار، کیلومتر 40 جاده چابهار به گواتر

جهت دسترسی به کوه های تاریخی چابهار : برای رسیدن به کوه های مریخی باید به جاده چابهار-گواتر بروید و بعد از طی کردن حدود 40 کیلومتر می توانید این جاذبه دیدنی را ببینید.

غارهای سه گانه تیس چابهار ، مذبحی باستانی

مجموعه سه گانه ای از دو غار مصنوعی و یک غار طبیعی | عکس جاهای دیدنی چابهار

مجموعه سه گانه ای از دو غار مصنوعی و یک غار طبیعی در روستای باستانی تیس در فاصله 9 کیلومتری شمال غربی چابهار، از دیگر جاهای دیدنی چابهار است. در صورتی که علاقه به تاریخ دارید حتما ازین جاذبه چشمگیر این شهر تاریخی دیدن کنید. به خصوص برای بازدیدنمایندگانی که علاقه خاصی به آیین های قومی و تشریفات باستانی دارند. چرا که به گفته بومیان آنجا این غارها پرستشگاه هایی برای ذبح قربانی بوده و نامگذاری آن نیز کاملن مؤید این مطلب است. در زبان بلوچی بان به معنی مرد خداپرست و مسیتی به معنی پرستشگاه است.

اطلاعات بازدید از غارهای سه گانه تیس :

قیمت بلیت: رایگان

آدرس غارهای سه گانه تیس : سیستان و بلوچستان، چابهار، روستای تیس

جهت دسترسی غارهای سه گانه تیس : برای رفتن به این غارها، از چابهار ابتدا وارد روستای تیس شوید و به سمت شمال شرق روستا بروید.

بندر گواتر ، خلیجی در ته جهان

آیا تجربه ایستادن در نقطه صفر مرزی را دارید؟ آن هم از نوع ساحلی اش؟! جایی که تنها خشکی و آبیِ دریا نیستند که به وسیله خط ساحلی از هم جدا شوند. یک خط مرزی نامرئی هم وجود دارد که خاک دو کشور را از هم جدا می نماید. هنگامی که در ساحل خلیج گواتر می ایستید، در آرامشی باورنکردنی خاک پاکستان هم در میدان دیدتان است.

بندر گواتر | دیدنی های چابهار

خلیج گواتر، خلیج نسبتن کوچکی در طول ساحل مکران در کرانه دریای عمان است که به لحاظ جغرافیایی جنوب شرقی ترین نقطه ایران به شمار میرود. در این منطقه عبور و مرور ساکنان محلی به پاکستان و بالعکس وجود دارد و با قایق نیم ساعت تا پاکستان راه است. لذا با توجه به موقعیت سیاسی-جغرافیایی خاص منطقه برای کمپینگ و رفت و آمد در محدوده ساحلی احتیاج به هماهنگی حضوری با مأموران گارد ساحلی است.

اطلاعات بازدید از بندر گواتر چابهار :

آدرس بندر گواتر : استان سیستان و بلوچستان، چابهار، گواتر

جهت دسترسی به بندر گواتر : بندر گواتر در منتهی الیه جنوب شرقی ایران و در آخرین نقطه مرزی که چابهار به مرز پاکستان می رسد واقع شده است. از برای رسیدن به گواتر، از چابهار با ماشین کمتر از یک ساعت راه است.

تالاب لیپار ، از جاهای دیدنی چابهار که هرگز فراموش نخواهید کرد

در جهت جاده ساحلی چابهار به بندر گواتر به تالابی برمی خوریم که در عین ناباوری به رنگ صورتی است و از جاهای دیدنی چابهار است که نباید از دست بدهید. در جهان فقط 4 تالاب هستند که به خاطر رنگشان از سایرین متمایز شده اند و تالاب لیپار یکی از آن هاست. رنگ صورتی این تالاب که به علت وجود پلانکتون های گیاهی در آب های حاشیه ای دریای عمان ایجاد شده برای هر بییننده ای تعجب آور است. علاوه بر آن پوشش گیاهی خاص منطقه و زیست بعضی گونه های جانوری نظیر فلامینگو، تیهو و عقاب دشتی در جوار آن، جاذبه آن را دو چندان ساخته است.

عکس جاهای دیدنی چابهار

در کنار این زیبایی های طبیعی وجود مجتمعی توریستی مجهز به سالن های ویژه پذیرایی، سوئیت ها و سکوی مخصوص رصد ستارگان، برای اقامت راحت تر بازدیدنمایندگان در نظر گرفته شده است.

اطلاعات بازدید از تالاب لیپار چابهار :

قیمت بلیت: رایگان

آدرس تالاب لیپار : استان سیستان و بلوچستان، چابهار، 15 کیلومتری شرق چابهار در نزدیکی روستای رمین و در جهت جاده ساحلی چابهار- گواتر

جهت دسترسی به تالاب لیپار : برای رسیدن به تالاب باید از جاده ساحلی چابهار به گواتر بروید و بعد از روستای رمین، به این ساحل می رسید. ساحل لیپار حدود 15 کیلومتر از مرکز بندر چابهار فاصله دارد.

کوه گِل افشان چابهار ، چشمه ای از گِل خروشان

تپه ای را در نظر بگیرید شبیه به یک کوه فعال آتشفشان که به جای مواد مذاب از دهانه آن، گِلی خاکستری رنگ و شفابخش می جوشد. این یک خیال پردازی محض نیست. در کوه گل افشان چابهار این تخیل به واقعیت بدل شده. در جنوب جاده کهیر-زرآباد نرسیده به روستای تنگ، مشهورترین کوه های گل افشان بلوچستان به چشم می خورند. مجموعه ای از چند تپه با ارتفاع متفاوت که هم اکنون فقط یکی از آن ها فعال است. حتما این جاذبه را در فهرست جاهای دیدنی چابهار در سفر به این منطقه نباید فراموش کنید.

اگر فصل بارندگی نباشد بالا رفتن از کوه تقریبا راحت است. در بالاترین نقطه کوه چاله ای به عمق حدود نیم متر وجود دارد که با گِل پوشیده شده است و در بازه های زمانی چند دقیقه ای، مقداری گل با صدای خاصی شبیه به شلیک گلوله، از چاله خارج و به اطراف پراکنده می شود. احتمالن تمام این کوه در طول سالیان دراز بر اثر فعالیت این چشمه ایجاد شده باشد. اما نکته جالب تر، اثرات شفابخش این گل هاست که در درمان بیماری هایی نظیر دردهای مفاصل، ستون فقرات و بیماری های عصبی مؤثر است. در سفرتان به چابهار، بازدید از این منطقه را در فهرست منطقه ها دیدنی چابهار که باید آن ها را ببینید داشته باشید.

اطلاعات بازدید از کوه گل افشان چابهار :

قیمت بلیت: رایگان

آدرس کوه گل افشان : استان سیستان و بلوچستان، چابهار، بندر تنگ و کوه گل­ افشان

جهت دسترسی به کوه گل افشان : کوه ­های گل ­افشان در فاصله حدود 100 کیلومتری بندر چابهار است. بنابراین شما ساکن هر کجای ایران که باشید باید خودتان را به چابهار برسانید و از آنجا به بندر تنگ و کوه گل­ افشان بروید. برای رسیدن به کوه باید از چاله ­ای 2 متری که در فاصله 200 متری کوه وجود دارد عبور کرد. اگر فصل بارندگی نباشد بالا رفتن از کوه کار سختی نیست. به بالاترین نقطه کوه که برسید چاله­ ای پر از گل به قطر یک متر و عمق نیم مترمی بینید.

منطقه حفاظت شده گاندو باهوکلات ، یادگاری از دوره ژوراسیک

در نزدیکی چابهار و در باهوکلات، زیستگاه گاندوهاست. شهر پر جاذبه چابهار با وجود این همه عجایب طبیعی و باستانی در محدوده خود، شاید فقط بازمانده ای زنده از نسل دایناسورها را کم داشته که به لطف تمساح گاندو از آن هم بی نصیب نمانده! زیستگاه گاندو این تمساح پوزه کوتاه رودخانه باهوکلات در 90 کیلومتری شرق شهرستان چابهار است. گاندو تنها تمساح بومی ایران است که در این منطقه حفاظت شده که به نام خود اوست زندگی می نماید. در این منطقه برکه هایی وجود دارد که هرکدام به وسیله یک یا چند تمساح اشغال شده و با توجه به موقعیت هر یک، نام خاصی دارد. اگر عاشق حیات وحش یا از هواداران پروپاقرص راز بقا هستید از دیدن گاندو غفلت نکنید.

اطلاعات بازدید از منطقه حفاظت شده گاندو :

قیمت بلیت: رایگان

آدرس منطقه حفاظت شده گاندو : استان سیستان و بلوچستان، باهوکلات، منطقه حفاظت شده گاندو

جهت دسترسی به منطقه حفاظت شده گاندو : برای رسیدن به این منطقه می توانید راهی چابهار شوید و در 90 کیلومتری شرق شهرستان چابهار، این منطقه را ببینید که در منتهی الیه گوشه جنوب شرقی کشور، در طول مرز ایران و پاکستان در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

منطقه حفاظت شده گاندو | منطقه ها دیدنی چابهار

ساحل صخره ای چابهار ؛ تکه ای از بهشت

دیدنی های چابهار

ساحل صخره ای چابهار به نام ساحل دریا بزرگ چابهار نیز شناخته می شود. این ساحل را می توان تکه ای از بهشت دانست و در برابر این حجم از شگفتی انگشت به دهان ماند. ساحلی صخره ای که بر روی آن خزه های کوچک و سبزرنگی نقش بسته و در حاشیه دریای عمان قرار گرفته است. نزدیکی ساحل دریا بزرگ با دریای عمان، باعث شده تا آب با دیواره صخره ها برخورد کند و موج فشان های بی نظیری به وجود آورد. تصویری که اگر فقط یکبار آن را ببینید، هرگز از ذهنتان پاک نمی شود. صدای برخورد آب با صخره ها، آبی نقره گون دریا و آرامش بی مثال آن، حرکت خرچنگ ها و لاک پشت های کوچک و… همه باعث شده اند که این ساحل زیبا، جزو برجسته ترین مکان های دیدنی چابهار باشد.

عکس جاهای دیدنی چابهار

بدون اغراق می توان گفت یکی از زیباترین مقاصد گردشگری و دیدنی های چابهار ، ساحل صخره ای چابهار است. این شهر مکانی متفاوت، زیبا و بی نظیر است که ساحل صخره ای آن، این تفاوت و زیبایی را خاص تر می نماید.

اطلاعات بازدید از ساحل صخره ای چابهار:

قیمت بلیت: رایگان

آدرس ساحل صخره ای چابهار : سیستان و بلوچستان، جاده چابهار، رمین، امتداد خیابان کارگر، مجموعه تفریحی ساحل صخره ای یا دریا بزرگ

جهت دسترسی ٰبه ساحل صخره ای چابهار : بعد از رسیدن به چابهار و در جهت چابهار-رمین ، توانید مجموعه تفریحی مجذوب نماینده و دیدنی دریا بزرگ را ببینید.

روستای درک ؛ هنرنمایی شگفت انگیز خالق

روستای درک | مکان های دیدنی چابهار

اگر اهل روستاگردی و کشف مکان های مجذوب نماینده و شگفت انگیز هستید، حتما به روستای درک در چابهار سفر کنید. این روستا یکی از مشهورترین جاهای دیدنی چابهار است که زیبایی فوق العاده اش، چشمتان را خیره می نماید. روستای دیدنی درک در زرآباد چابهار قرار گرفته که تصویری رویایی و باورنکردی را پیش رویتان به نمایش می گذارد. در این روستا ساحل صخره ای، ساحل ماسه ای، ساحل شنی و ساحل مرجانی در فاصله های کوتاهی از هم قرار دارند که دیدنی آن ها بی نظیر است . در روستای دیدنی و بکر درک، می توانید مجموعه ای از درختان گرجهتی، نخل، ذرت و بوته های هندوانه، درختان موز و… را ببینید. یکی از شگفتی های روستای درک، وجود چاه هایی با آب شیرین و زلال، آن هم در مجاورت دریاست!

طبیعت درک بی مقدار زیباست و وجود تپه های ماسه ای، ساحل مرجانی، کوه، جنگل و دریا در کنار هم، چشم انداز غروب طلایی خورشید و دیگر شگفتی های این روستا، آن را زیباتر نموده است. می توان گفت روستای درک، از جمله مکان هایی است که باید پیش از مرگ آن را دید!

اطلاعات بازدید از روستای درک :

آدرس روستای درک : استان سیستان و بلوچستان، شهر کنارک، بخش زرآباد، دهستان زرآباد شرقی

جهت دسترسی به روستای درک : برای رسیدن به این روستا باید از چابهار و کنارک حرکت کنید و راه روستای زرآباد را در پیش بگیرید. برای راحت تر رسیدن از محلی های آنجا سوال کنید تا جهت درست را به شما نشان دهند.

روستای شیرگواز ؛ هندوستان کوچک

عکس جاهای دیدنی چابهار

یکی از دیدنی های اطراف چابهار که در باهوکلات است می توان به روستای شیرگواز اشاره نمود که طبیعت بی نظیر و زیستگاه های فراوان آن برای حیوانات، مشهور است. نام این روستا را از دو حیوان وحشی، یعنی شیر و گراز گرفته اند. طبیعت روستا و رودی که از میان آن می گذرد، فضا را برای کشاورزی، باغداری و دامداری فراهم نموده. محصولات فراوانی در شیرگواز کشت می شود که از آن جمله می توان به موز، انبه، پاپایا و دیگر میوه های خوش طعم استوایی اشاره نمود. اگر قهوه دوست دارید، باید بدانید که یکی از مرغوب ترین انواع قهوه ها در روستای دیدنی شیرگواز کشت می شود.

اگر به روستای شیرگواز سفر کنید، شانس دیدن حیواناتی همانند گرگ، کفتار، تمساح (گاندو) و کله بز، سنجاب بلوچی (سنجاب راه راه)، طاووس، کبک و قرقاول را دارید.

مردم مهربان و خونگرم روستا از شما با رویی گشاده استقبال می نمایند و باید بدانید که سفرتان به این روستا ماندگار و خاطره انگیز خواهد شد.

اطلاعات بازدید از روستای شیرگواز :

آدرس روستای شیرگواز : استان سیستان و بلوچستان، باهوکلات، روستای شیرگواز

جهت دسترسی به روستای شیرگواز : این روستا از توابع بخش دشتیاری شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان است که در دهستان باهوکلات واقع شده است.

روستای رمین ؛ روستای دوستداران کتاب

یکی از مهم ترین جاهای دیدنی چابهار که جزو زیباترین منطقه ها آن به شمار می رود، روستای رمین است که در فاصله هفت کیلومتری از بندر چابهار واقع شده است. طبیعت بکر این روستای بی نظیر و دیدنی، باعث شده تا به مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود. در این روستای زیبا می توانید شگفتی های طبیعت را نظاره کنید. کوه های مینیاتوری با تراش های بی نظیر، تالاب بزرگ لیپار با درختچه های دیدنیی حرا و گز، درخت مکر زنان و … از جمله هنرنمایی های طبیعت در روستای رمین است. صنایع دستی این روستا نیز آنقدر زیبا و دیدنی است که با دیدن آن ها در جایتان میخکوب می شوید.

از نکات جالبی که این روستا را برجسته می نماید، شناخته شدن آن در زمره 10 روستای برتر دوستدار کتاب و کتابخوانی است. پیشنهاد می شود که دیدن این روستای مهم را از دست ندهید.

اطلاعات بازدید از روستای رمین چابهار :

آدرس روستای رمین چابهار : استان سیستان و بلوچستان،، چابهار، 12 کیلومتری شرق چابهار

جهت دسترسی به روستای رمین : برای رسیدن به این روستای زیبا باید از چابهار به دهستان کمبل سلیمان بروید. از لحاظ جغرافیایی روستای رمین در چابهار از شما به کوه های روستای تیس کوپال، از سمت غرب به چابهار و از جنوب به دریای عمان نیز می رسد.

فواره بلوچستان چابهار

فواره بلوچستان | مکان های دیدنی چابهار

به جرات می توان گفت یکی از شگفت انگیزترین و دیدنی ترین چشم انداز ها در چابها ر، فواره بلوچستان است. اتفاقی طبیعی و کم نظیر که در دریا رخ می دهد و دیدنی آن می تواند ساعت ها شما را میخکوب کند.

فواره زیبای بلوچستان در اثر برخورد آب دریا با صخره های سنگی به وجود می آید که حفره های موجود در زیر صخره ها، باعث می شوند که آب دریا با فشار زیاد و همانند یک فواره بلند و دیدنی بیرون بیاید و شبیه به یک عروس سپیدپوش در آسمان برقصد.

شاید بتوانید کوه، جنگل و یا حتی دریا را در دیگر مکان ها بیابید، اما فواره بلوچستان را هرگز در هیچ کجا نخواهید دید.

اطلاعات بازدید از فواره بلوچستان :

قیمت بلیت: رایگان

آدرس ٰفواره بلوچستان : استان سیستان و بلوچستان، چابهار

موزه محلی چابهار ؛ غنی و پرمغز

اگر اهل موزه گردی و شناخت شهرها، مردمان و فرهنگ ها هستید، موزه محلی چابهار این احتیاج را برایتان رفع نموده است.

این موزه دارای چند بخش است که در ساختمان زیبا و قدیمی به یادگار مانده از دوران قاجار قرار گرفته . بخش های موزه محلی چابهار به پیش از تاریخ، تاریخی، معاصر و مردم شناسی تقسیم می شود. هر یک از این بخش ها با زیبایی خاص و منحصر به فردی بنا شده است و آثار زیبایی را درون خود جای داده اند.

موزه محلی و تاریخی چابهار، برترین مکان برای موزه دوستان و علاقه مندان به تاریخ است.

اطلاعات بازدید از موزه محلی چابهار :

قیمت بلیت: 5 هزار تومان

ساعت بازدید: شش ماهه اول سال از ساعت 8 صبح تا 12 و بعد از آن از ساعت 16 تا 20. شش ماهه دوم سال از ساعت 8 صبح تا 12 و بعد از آن از ساعت 15 تا 19

آدرس موزه محلی چابهار : استان سیستان و بلوچستان، چابهار، خیابان دریا، ساختمان فرمانداری

موزه محلی چابهار

مسجد جامع دزک ؛ بنای زیبای خشت و گل

از دیگر جاهای دیدنی چابهار که به زیبایی شهره است، می توان به مسجد جامع دزک اشاره نمود. این مسجد تاریخی به سبک مساجد اولیه اسلامی بنا شده و مصالح به کار رفته در آن شامل خشت، گل، تنه درخت خرما و گز ساخته شده است.

درباره زمان ساخت مسجد، اطلاعات دقیقی در دست نیست؛ اما معماری ساده، نداشتن کتیبه و وجود شبستان های ستون دار، به ما می گویند که قدمت مسجد جامع دزک به دوران صفویه باز می شود.

اگر به چابهار و سراوان سفر می کنید، حتما از این مسجد تاریخی و قدیمی دیدن کنید.

اطلاعات بازدید از مسجد جامع دزک :

قیمت بلیت: رایگان

آدرس مسجد جامع دزک : استان سیستان و بلوچستان، سراوان، مسجد جامع دزک

درخت مکرزن؛ انجیر معابد

یکی از مجذوب نماینده ترین جاهای دیدنی چابهار درخت مکرزن در شهرهای چابهار و نیک شهر است. درختی تنومند، قدیمی و شگفت انگیز که با نام های دیگری مانند انجیر معابد، لور و انجیر هندی نیز شناخته می شود.

اصل این گیاه مربوط به هند شرقی است و از شگفتی های آن داشتن برگ های بسیار پهن و شاخه هایی رو به پایین است که در میان شن ها ریشه می دواند.

اگر قصد سفر به چابهار زیبا را دارید، فرصت دیدنی درخت عجیب مکرزن را از دست ندهید.

مسجد جامع تیس چابهار ؛ دومین مسجد ایران پس از اسلام

مسجد جامع تیس | عکس جاهای دیدنی چابهار

مسجد جامع تیس، از جمله مساجد تاریخی ایران است که به سبب قدمت و زیبایی هنر و معماری، اهمیت فراوانی دارد. این مسجد زیبا و دیدنی در روستای تاریخی تیس بنا شده و قدمت آن به دوره صدر اسلام باز می شود. بعضی بر این باورند که مسجد جامع تیس، دومین مسجد در ایران پس از اسلام است.

سبک معماری این مسجد، شبیه به مساجد هند و پاکستان است و زیبایی خیره نماینده آن، می تواند ساعت ها شما را به دیدن وا دارد.

مسجد جامع تیس دارای یک مناره است و به همین سبب با نام مسجد تک مناره ای هم شناخته می شود.

منطقه ها دیدنی چابهار

رنگ های سبز و قرمز به کار رفته در گنبدها و مناره و شیشه کاری های منظم و نامنظم درب ها با رنگ های متنوع، زیبایی این مسجد تاریخی و ارزشمند را چندین برابر نموده است.

مسجد جامع تیس از آن دسته جاهایی است که باید آن را از نزدیک ببینید تا حق زیبایی و خاص بودنش برایتان ادا شود.

اطلاعات بازدید از مسجد جامع تیس :

قیمت بلیت: رایگان

آدرس مسجد جامع تیس : استان سیستان و بلوچستان، چابهار، تیس

ساحل بریس، زیباترین و خطرناک ترین ساحل ایران

ساحل بریس بخشی از سواحل مکران است و در مجاورت با دریای عمان واقع شده است. این ساحل بندر صیادان محلی هم محسوب می شود. با ارتفاع ده متر از سطح دریا، محل صید انواع ماهی و شاه میگو است و برای لنگرانداختن لنج ها و کشتی ها جای بسیار مناسبی است. بریس آخرین بندر چابهار است که در نقطه صفر مرزی دریایی قرار گرفته. اگر روزی در سفرنامه چابهار خود قصد رفتن به ساحل بریس را داشتید ، در زمان حضور در این ساحل، نهایت دقت را داشته باشید. صخره های مرتفع مرجانی آن، ایمنی کامل را ندارد و ممکن است خطرآفرین باشند. سعی کنید تا بیشترین حد ممکن از نزدیک شدن به لبه این صخره ها دوری کنید.

در کنار این ساحل زیبا یکی از منطقه ها بکر چابهار به نام کوه های مریخی واقع شده است.

اطلاعات بازدید از ساحل بریس:

قیمت بلیت: رایگان

آدرس ساحل بریس: استان سیستان و بلوچستان، چابهار، 60 کیلومتری جنوب شرق چابهار

جهت دسترسی به ساحل بریس: جاده چابهار - بریس یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین جاده های چابهار است. این جاده در کنار دریای عمان قرار گرفته و از نمایی بی نظیر بهره می برد. برای عبور از این جاده، از شهر چابهار خارج شوید، به سمت شرق حرکت کنید و از رانندگی و دیدن طبیعت بی نظیر جاده لذت ببرید.

جنگل حرا چابهار، گشتی در هزارتوی طبیعت

در نزدیکی رودخانه باهوکلات و ناحیه ساحلی خلیج گواتر، جنگل حرا چابهار قرار گرفته است. جنگل حرا یکی دیگر از جاذبه های طبیعی چابهار است که دیدن آن خالی از لطف نیست. اگر دوست دارید ساعاتی از سفر خود را در منطقه ها گردشی و تفریحات چابهار بگذرانید، جنگل حرا ناب ترین و بکر ترین صحنه ها و طبیعت را برای شما دارد.

در جنگل حرا می توانید مشغول قایق سواری شوید و گشتی به یادماندنی در منظره ها زیبای این جنگل داشته باشید.

اطلاعات بازدید از جنگل حرا چابهار:

قیمت بلیت: رایگان

آدرس جنگل حرا: استان سیستان و بلوچستان، چابهار، ناحیه ساحلی خلیج گواتر

جهت دسترسی به جنگل حرا: برای رفتن به جنگل حرا چابهار باید به خلیج گواتر بروید. در نزدیکی رودخانه باهوکلات، جایی که این رودخانه به جنگل حرا می ریزد، جنگل حرا واقع شده است.

خلیج پزم، انعکاسی از آب و خورشید و زیبایی

خلیج پزم یکی از دیدنی های مجذوب نماینده چابهار است. این خلیج بسیار شبیه به خلیج چابهار است با این تفاوت که از نظر مقدار، تقریبا نصف خلیج چابهار وسعت دارد. ارتفاع دماغه ساحل پزم کمتر از ارتفاع دماغه بریس است و نمایی مشابه با آن دارد. ساحل بریس ساحلی بزرگ و زیباست که قسمتی از آن ماسه ای و قسمت دیگر خلیج صخره ای است. طاق صخره ای زیبای این خلیج به قدری زیبا و منحصر به فرد است که نمونه مشابه دیگری در هیچ یک از منطقه ها ایران پیدا نخواهید کرد.

اطلاعات بازدید از خلیج پزم:

قیمت بلیت: رایگان

آدرس خلیج پزم: استان سیستان و بلوچستان، چابهار، 50 کیلومتری چابهار، به سمت کنارک، ده کیلومتری کنارک

جهت دسترسی به خلیج پزم: برای رسیدن به خلیج پزم، از چابهار به سمت شرق بروید. بعد از 60 کیلومتر رانندگی و با عبور از بندر کنارک، به خلیج پزم خواهید رسید. وقتی که از کنار اسکله لنج های صیادی گذشتید، مقابل خود یکی از زیبا ترین سواحل دریای عمان را خواهید دید.

باغ گیاه شناسی چابهار، سفر به دل تازگی و طراوت

باغ گیاه شناسی چابهار از باغ های زیبایی است که در فهرست جاهای دیدنی چابهار واقع شده است. این باغ که در روستای تیس چابهار واقع شده است با نام باغ گیاه شناسی تیس هم شناخته می شود. باغ تیس حدود 4000 گونه متفاوت از گیاهان بومی و غیربومی را در خود پرورش می دهد که در بین این گیاهان، گیاهان نادر و کمیابی که در معرض خطر نابودی کامل قرار دارند هم دیده می شود.

اطلاعات بازدید از باغ گیاه شناسی چابهار:

قیمت بلیت: رایگان

آدرس باغ گیاه شناسی چابهار: استان سیستان و بلوچستان، چابهار، پنج کیلومتری شمال غربی چابهار، روستای تیس، جاده تیس

جهت دسترسی به باغ گیاه شناسی چابهار: در روستای تاریخی تیس دیدنی های مختلفی وجود دارد که از جمله این دیدنی ها، باغ گیاه شناسی چابهار است. برای رفتن به این باغ، در جهت جاده چابهار قرار بگیرید. قبل از رسیدن به چابهار و در فاصله پنج کیلومتری از بندر، به سمت روستا تیس بروید.

با خواندن این مطلب فهمیدیم که جاهای دیدنی چابهار کجاست ، حالا شما از تجربه سفرتان برای ما بنویسید. اگر به این شهر دیدنی سفر نموده اید، کدام یک از جاهای دیدنی آن را به وبلاگ اسبیکو ی ها پیشنهاد می دهید؟ ما منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور

به "جاهای دیدنی چابهار در عید 1400 ، 20 تا از مکان های دیدنی چابهار همراه عکس و آدرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی چابهار در عید 1400 ، 20 تا از مکان های دیدنی چابهار همراه عکس و آدرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید