جاده ای زیبا و بهشتی از اسالم به خلخال!

به گزارش وبلاگ اسبیکو، هوا گرم شده. بهتره تو اولین فرصتی که دارین یه برنامه سفر 2 3 روزه بچینین و به جاده بزنین. به یه جاده رویایی با دو دیواره سبز و مخملی که وقتی ازش بالا میری کم کم تو مه گم میشی. جاده فوق العاده زیبای اسالم به خلخال ...

جاده ای زیبا و بهشتی از اسالم به خلخال!

این جاده رویایی به همون میزان که معروفه، هنوز ناشناخته و بکره. طبیعت دست نخورده، وجود دریاچه های زیبا و آبشارها، دشت های وسیع، زیبایی های وحشی جنگلی و همین طور زندگی افراد بومی از ویژگی های ناب این جاده است که شما می تونین شاهدش باشین و از نزدیک لمسش کنین. مسیر این جاده رویایی شمارو به بهشت نزدیک می کنه چون اسالم به خلخال فقط یه جاده نیست! بلکه یه ترکیب فوق العاده زیبا از دشت و جنگل و آبشار و دریاچه است.

بازدید از این جاده رویایی ...

گله های اسب، خونه های روستایی، چشم میزانای ییلاقی و مهی که دره ها رو سفیدپوش می کنه، این جاده رو به یکی از دلخواه ترین جاده های توریستی کشور تبدیل نموده. دامنه های سرسبز و گله های پشمالو گوسفندی که تو دوردست ها حرکت می کنن، منظره ییلاق و کلبه های چوبیه روستاییان و مه ای که دره هارو سفیدپوش می کنه، جز بهشت یادآوره چیز دیگه ای نیست. بهشتی که با مسیری پیچ در پیچ، اسالم به خلخال رو با فاصله ای 70 کیلومتری در دو استان اردبیل و گیلان بهم پیوند داده. راه های فرعی این جاده رویایی به آبشارها و چشمه هایی میرسه که کمتر کسی میشناسه و شاید بزرگترین حسن این جاده هم باشه.

این جاده به خاطر کوهستانی بودن، حتی توی تابستون از آب و هوای سردو خنکی برخورداره که به خاطر همین موضوع نیمه دوم سال به علت بارش برف و بارون های شدید بسته میشه و ماجراجوها فقط تو این فصل می تونن زیبایی هارو ببینن و لذت ببرن. منطقه اسالم به خلخال تو فصل تابستون هوای بی نهایت مطبوعی داره و با نسیمی بسیار خنک که همیشه در حال وزیدنه، به قدری خنک و سرد می شه که مجبور به پوشیدن لباس گرم میشین.

این جاده بهشتی کنار چشم میزانای رویایی به دشت های سرسبز، کلبه های کوچیکی هم داره که آماده میزبانی از شما هستن.

منبع: همگردی

به "جاده ای زیبا و بهشتی از اسالم به خلخال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده ای زیبا و بهشتی از اسالم به خلخال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید