تفویض اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت به استان ها در قالب تلورانس

به گزارش وبلاگ اسبیکو، ستاد تنظیم بازار با واگذاری انتخاب شبکه توزیع و تقسیم سهمیه ها بین مصارف مختلف به استان ها مشروط بر حفظ تعادل و رعایت سیاست های ابلاغی کارگروه ملی تنظیم بازار و رعایت میزان سهمیه ها و موافقت و اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت کالاها و خدمات به استان ها در قالب تلورانس به استان ها تفویض کرد.

تفویض اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت به استان ها در قالب تلورانس

به گزارش وبلاگ اسبیکو، در خصوص توزیع سامانه ای رهتاب نیز مقرر شد برای جلوگیری از جزیره ای عمل کردن استان ها سامانه جامع تجارت داخلی به عنوان سامانه مرجع در نظر گرفته شود.

بر این اساس، استفاده از سامانه رهتاب مشروط به اینکه این سامانه از طریق وب سرویس به سامانه مرجع یعنی سامانه جامع تجارت داخلی لینک و اطلاعات استان ها قابل تبادل و رصد و پیگیری باشد، بلامانع است.

سامانه رهتاب، شبکه مدیریت جریان و فروش کالاهای تنظیم بازاری در سطح استان اصفهان است که با طراحی و پیاده سازی بسترهای مدیریتی متفاوت برای تامین کنندگان، توزیع کنندگان و پذیرندگان این محصولات امکان مدیریت و رصد تامین، توزیع و فروش این کالاها و بسترهای فروش آنلاین را ایجاد کرده است. این با همکاری معاونت اقتصادی استانداری مدیریت فناوری اطلاعات استانداری مدیریت کل وزارت صمت مدیریت کل جهاد کشاورزی اتاق اصناف اتاق بازرگانی و سایر اعضای کارگروه تنظیم بازار استان اصفهان به صورت آزمایشی برای یک دوره یک ماهه راه اندازی شده بود.

تفویض اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت کالا ها و خدمات به استانها

ستاد تنظیم بازار همچنین تصویب کرد که در تعیین نرخ مصوب کالاها و خدمات اختیار اعمال هزینه های تبعی متفاوت در استان ها، ناشی از فواصل، تاثیر شرایط فیزیکی مانند آب و هوا بر افت و ضایعات، ایجاد انگیزه اقتصادی توزیع و ... در قالب تلورانس معقول به استان ها تفویض شود تا مسئولین استان ها بتوانند با مدیریتی متناسب با شرایط ویژه استان خود ضمن حفظ استمرار تولید از توزیع و رسیدن کالاها با نرخ مصوب به جامعه هدف اطمینان حاصل کنند.

پیش تر محمدرضا کلامی، سخنگوی ستاد تنظیم بازار، گفته بود که کارگروه ملی تنظیم بازار به این دلیل با درخواست قیمت گذاری کالاها به صورت استانی موافقت نمی کند که ممکن است قیمت گذاری استانی باعث تعیین قیمت بالاتر برای یک کالا در برخی استان ها بشود و جابجایی کالا به سمت استان های دارای قیمت بالاتر انجام شود و عملاً سیاست های تعادل عرضه و تقاضا را دچار آسیب کند. بنابراین مقرر شد در مواقعی که برای کالایی قیمتی مصوب می شود فاصله این قیمت گذاری، هزینه های مترتب (بارگیری و حمل و..) سود عوامل توزیع به استان ها واگذار شود. البته قیمت اعلام شده استان ها در این حوزه از سقف تعیین شده نباید بیشتر شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تفویض اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت به استان ها در قالب تلورانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفویض اختیار تعیین هزینه های تبعی متفاوت به استان ها در قالب تلورانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید