تغییر عجیب خط فقر در تهران در 2 سال گذشته

به گزارش وبلاگ اسبیکو، خبرنگاران:براساس بررسی های مرکز پژوهش های مجلس، خط فقر خانوار های چهار نفره در شهر تهران ظرف 2 سال اخیر، از 2.5 میلیون تومان به 4.5 میلیون تومان رسید یعنی 80 درصد افزایش یافت.

تغییر عجیب خط فقر در تهران در 2 سال گذشته

به گزارش وبلاگ اسبیکو به نقل ازفارس ،اوایل این هفته، محمد قاسمی سرپرست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس گزارشی درباره شرایط اقتصادی کشور و راهکارهای اصلاح آن به نمایندگان مجلس یازدهم ارائه داد.

بخشی از این گزارش، به بررسی آمارهای مرتبط با فقر مطلق اختصاص داشت. فقر مطلق را می توان ناتوانی در کسب حداقل استاندارد زندگی تعریف کرد. در واقع، فقر مطلق عدم دسترسی به حداقل های معیشت در جامعه است که با توجه به تفاوت هزینه های زندگی در مناطق مختلف کشور متفاوت می باشد.

براساس بررسی های مرکز پژوهش های مجلس، نرخ تورم بالا در سال های اخیر منجر به رشد قابل توجه خط فقر در شهر تهران و سایر نقاط کشور شده است. این موضوع در کنار کاهش قابل توجه درآمد سرانه منجر به رشد نرخ فقر در این سال ها شده است و شواهد موجود نشان از فرایند فزاینده این متغیر در سال های 1398 و 1399 دارد.

آمارهای فوق نشان می دهد خط فقر خانوارهای چهار نفره در شهر تهران ظرف 2سال اخیر (سال های 97 و 98)، از 2.5 میلیون تومان به 4.5 میلیون تومان رسید یعنی 80 درصد افزایش یافت.

منبع: اقتصادنیوز

به "تغییر عجیب خط فقر در تهران در 2 سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر عجیب خط فقر در تهران در 2 سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید