تاج در مجلس هم شفاف صحبت نکرد، درباره برانکو جوابگو نبودند!

به گزارش وبلاگ اسبیکو، طیبه سیاوشی در تبادل نظر با خبرنگاران، با اشاره به جلسه هفته گذشته اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت: نمی توانم خوب یا بد بودن این جلسه را قضاوت کنم. نمایندگان سئوالاتی از وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال داشتند که مهمترین بحث، درباره قرارداد با مربیان خارجی بود.

تاج در مجلس هم شفاف صحبت نکرد، درباره برانکو جوابگو نبودند!

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: قرار شد هم وزارت ورزش و هم فدراسیون فوتبال قراردادها را برای مجلس ارسال نمایند. ما رسما درخواست کردیم قرارداد آندره استراماچونی سرمربی استقلال، مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی و کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ایران را برای مجلس بفرستند.

سیاوشی تاکید نمود: در قرارداد ویلموتس صحبت ها و مبالغ زیادی مطرح می گردد؛ از 3 و نیم میلیون یورو و دلار گرفته تا 2 و نیم میلیون یورو و دلار. در بحث استقلال هم جدایی استراماچونی طرفداران استقلال را آزرده خاطر کرد در حالی که یک ثبات نسبی در این تیم برقرار شده بود. البته نباید فراموش کرد که با تمام این مسائل و ایرادات، ایران تحریم است و انتقال پول و دستمزد مربیان به راحتی صورت نمی گیرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا شرحات مهدی تاج در این جلسه قانع نماینده بود؟ یادآور شد: آقای تاج درباره همه زوایایی که مورد سئوال قرار گرفته بود، پاسخگو نبود. در جلسه کمیسیون فرهنگی، هیچ رسانه ای هم حضور نداشت تا وزیر و رئیس فدراسیون شفاف صحبت نمایند ولی با این حال بازهم مواردی بود که به خوبی باز نشد. به همین خاطر تعدادی از نمایندگان هنوز هم شاکی هستند و بحث استیضاح وزیر مطرح است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره مطرح شدن گزینه داخلی برای راهنمایی تیم ملی فوتبال به جای مارک ویلموتس در این جلسه، گفت: این موضوع یکی از مواردی بود که آقای تاج به خوبی پاسخگو نبود. وی فقط به یک مصداق اشاره و از این بحث عبور کرد در حالی که باید شفاف تر شرح می داد. یا مثلا درباره برانکو ایوانکوویچ و احتمال بازگشت وی به تیم ملی هم سئوال شد که شفاف پاسخگو نبودند یعنی نمایندگان از حرف هایشان راضی نشدند.

سیاوشی اظهار کرد: آقای تاج بیان کرد که اگر مربیان داخلی استخدام کنیم ناسازگاری به وجود خواهد آمد. این جمله شفاف نیست و برای من هم سئوال بود که یعنی چه. چطور با مربی خارجی سازگاری وجود دارد. رئیس فدراسیون فقط نام یک مربی داخلی را مطرح نمود و همانطور که گفتم از این بحث گذشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در انتها درباره اینکه آیا قرارداد ویلموتس و استراماچونی به این کمیسیون رسیده است؟ گفت: هنوز اطلاع دقیقی ندارم که قراردادها رسیده است یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تاج در مجلس هم شفاف صحبت نکرد، درباره برانکو جوابگو نبودند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاج در مجلس هم شفاف صحبت نکرد، درباره برانکو جوابگو نبودند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید