بچه هایی که به کووید 19 شدید مبتلا نمی شوند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، فشار خون بالا، دیابت، بیماری های قلبی-عروقی و بیماری های تنفسی از عوامل شایع پرخطر در ابتلا به بیماری کووید-19 محسوب می شوند.

بچه هایی که به کووید 19 شدید مبتلا نمی شوند

به نقل از مدیکال نیوز، کووید-19 (COVID-19) که به دلیل سندرم تنفسی حاد شدید کروناویروس سارس-کوو-2 (SARS-CoV-2) ایجاد می گردد، بیماری تنفسی است که جمعیت زیادی در سراسر دنیا را آلوده نموده و باعث مرگ ومیر افراد بسیاری شده است.

آسم و کووید-19

احتیاج مستمری برای آنالیز ارتباط بین آسم و عفونت سارس-کوو-2 در مطالعات مبتنی بر جمعیت بر روی بچه ها و نوجوانان وجود دارد و آسم، شایع ترین بیماری پزشکی مزمن و دلیل اصلی بستری است.

نتایج چندین تحقیق نشان داده است، افراد مبتلا به آسم کمتر در معرض عفونت سارس-کوو-2 قرار دارند و کمتر به کووید شدید مبتلا می شوند، تا به امروز، بیماران مبتلا به آسم تنها یک تا 2 درصد از بیماران کووید-19 بستری در سراسر دنیا را تشکیل داده اند. علاوه بر این، آسم در بین افرادی که آزمایش سارس-کوو-2 مثبت داشتند در مقایسه با افرادی که از نظر ویروس منفی بودند شیوع کمتری داشته است.

قابل توجه است، این مطالعات بر بزرگسالان متمرکز شده است. در این زمینه، محققان دانشگاه دوک ایالات متحده علاقه مند به مشخص خطر ابتلا به کووید-19 در بچه ها بین سن پنج تا 17 سال مبتلا به آسم بودند به همین منظور، محققان خطر ابتلا به عفونت سارس-کوو-2 در شرایط آسم، بچه های که تحت مراقبت های بهداشتی در شهرستان دورهام، کارولینای شمالی بودند را ارزیابی کردند.

آنان بعلاوه آنالیز کردند که چگونه استفاده از کورتیکواستروئیدهای استنشاقی (ICS) و وجود بیماری های آتوپیک همراه (حساسیت به آلرژن ها) ارتباط بین آسم و خطر عفونت سارس-کوو-2 را تعدیل می نماید.

نتایج مطالعه

این مطالعه شامل 49هزار و 455 کودک بود و در سیستم بهداشت دانشگاه دوک (DUHS) طی یک دوره هشت ماهه از اول مارس 2020 تا 31 اکتبر 2020 انجام شد. از این بچه ها، 6515 (13.2درصد) مبتلا به آسم بودند. به طور کلی، 1.1 درصد از بچه ها در طول دوره آزمایش از نظر عفونت سارس-کوو-2 مثبت بودند، از این تعداد 66 (یک درصد) کودک مبتلا به آسم بودند و 498 (1.2درصد) کودک مبتلا به آسم نبودند.

محققان مطالعه حاضر که بر روی سرور پیش چاپ medRxiv منتشر شده است، دریافتند که آسم با کاهش خطر 35 درصدی عفونت سارس-کوو-2 در بچه ها همراه است. این کاهش خطر در بین بچه ها مبتلا به آسم که کورتیکواستروئید استنشاقی برای آنان تجویز شده یا مبتلا به بیماری های آتوپیک بوده اند هم صادق بود.

این یافته نشان می دهد که این عوامل بر حساسیت به عفونت سارس-کوو-2 تاثیر می گذارند. جالب توجه است، محققان دریافتند که هیچ یک از بچه ها مبتلا به آسم که به سارس-کوو-2 مبتلا شده اند، احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان نداشتند.

هیچ مدرکی دال بر اثبات این که بیماری آسم بچه ها را مستعد ابتلا به کووید-19 شدید می نماید، یافت نشد، این تحقیق یک مشاهده مفید برای ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی و والدین بچه ها دارای آسم است.

مفاهیم تحقیق

در حالی که تحقیقات قبلی حاکی از آن است که استفاده از ICS خطر ابتلا به عفونت های دستگاه تنفسی عمومی را قبل از کووید-19 افزایش می دهد، داده های فعلی نشان می دهد که این داروها حساسیت به عفونت سارس-کوو-2 یا شدت کووید-19 را در بچه ها افزایش نمی دهند. برعکس، نتایج این مطالعه نشان می دهد که استفاده از ICS ممکن است در کاهش خطر ابتلا به سارس-کوو-2در بچه ها نقش داشته باشد.

بنابراین، محققان بر اهمیت ادامه مصرف این داروها در طول بیماری همه گیر کووید-19 تاکید کردند. استفاده از ICS و بیماری های آتوپیک همراه ممکن است به ارتباط بین آسم و حساسیت سارس-کوو-2 یاری کند.

عوامل مختلفی ازجمله کاهش بیان گیرنده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین -2 (ACE2)، سرکوب اینترفرون ها و قرار گرفتن در معرض نسبتا کمتر سارس-کوو-2 در بچه ها مبتلا به آسم و استراتژی های کاهش خطر، همه ممکن است در ایجاد کاهش حساسیت بچه ها مبتلا به آسم به کووید-19 یاری کند.

نتیجه

آسم در بچه ها و نوجوانان مبتلا به کووید-19با نتایج بدتری همراه نیست. بدیهی است که بچه ها مبتلا به آسم در معرض خطر کمتری از عفونت سارس-کوو-2 هستند و به طور کلی علائم خفیف کووید-19 دارند. بنابراین، محققان اکیدا توصیه می نمایند که بچه ها مبتلا به آسم طی فرایند همه گیر کووید-19 به درمان و برنامه های درمانی آسم خود ادامه دهند.

تذکر مهم

medRxiv گزارش های علمی مقدماتی را منتشر می نماید که به وسیله همکاران آنالیز نمی شوند بنابراین نباید به اسم یک نتیجه گیری، راهنمای عمل بالینی / رفتار مرتبط با سلامتی یا به اسم اطلاعات ثابت شده تلقی شوند.

منبع: همگردی

به "بچه هایی که به کووید 19 شدید مبتلا نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه هایی که به کووید 19 شدید مبتلا نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید