برای تقویت استخوان چه ویتامین هایی بخوریم

به گزارش وبلاگ اسبیکو، وقتی به تغذیه استخوان های سالم در بدن فکر می کنیم، به ذهنمان شیر و سایر محصولات لبنی فکر می رسد. غافل از اینکه میوه ها و سبزیجات می توانند بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنمان را برای ساخت و حفظ توده استخوانی فراهم کنند.

برای تقویت استخوان چه ویتامین هایی بخوریم

علاوه بر مواد معدنی کمیاب، میوه ها و سبزیجات حاوی منیزیم، ویتامین K و کلسیم هستند. این مواد مغذی را با 15 تا 20 دقیقه در تشعشعات آفتاب بودن عادت روزانه خود قرار دهید تا استخوان های قوی و مستحکم داشته باشید.

همانطور که می دانید منیزیم به جذب کلسیم در بدن کمک می کند.

بدن شما از منیزیم به عنوان کوفاکتور در بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی برای عملکرد مناسب استفاده می کند و نقش مهمی در هضم و جذب کلسیم دارد.

برای حمایت از سطوح کافی منیزیم در بدن، زنان به 320 میلی گرم در روز نیاز دارند. مردان به 420 میلی گرم نیاز دارند.

شما می توانید منیزیم را از این میوه ها تأمین کنید:

موز

توت سیاه

انجیر

گریپ فروت

گواوا

جک فروت

کیوی

تمشک

توت فرنگی

هندوانه

به وسیله ویتامین K با پوکی استخوان مبارزه کنید. بدن شما از ویتامین K برای تولید پروتئین های مورد نیاز برای ساخت استخوان استفاده می کند.

ویتامین K همچنین با تنظیم استئوبلاست ها و استئوکلاست ها (ساختمان و بازسازی سلول های داخل استخوان ها) بر روند استخوان سازی تأثیر می گذارد.

برای تجهیز بدن خود به ابزار هایی که برای ایجاد استخوان نو نیاز دارد، این میوه های غنی از ویتامین K را به لیست مواد غذایی خود اضافه کنید.

شاتوت

بلوبری

انگور

کیوی

توت

آلو

انار

تمشک

ریواس

کلسیم یک واحد ساختمانی اصلی برای سلامت کلی و استحکام استخوان است. بدن شما برای عملکرد صحیح روزانه به 1200 میلی گرم کلسیم نیاز دارد.

وقتی سطح کلسیم شما به مقدار کافی بالا نباشد، بدن شما این ماده معدنی را از منبع ذخیره خود یعنی استخوان ها خارج می کند.

یک رژیم غذایی مناسب برای استخوان به بدن شما کمک می کند تا سطوح کلسیم سالم را بدون تأثیر بر استخوان ها حفظ کند.

غالبا به محصولات لبنی به عنوان منبع اصلی کلسیم در فکر می کنیم. با این حال در کمال تعجب، مطالعات اجرا شده در سال 1983 نشان داد افرادی که از رژیم غذایی آسیایی که شامل مقادیر زیادی سبزیجات، کلم بروکلی و کلم است، نسبت به افرادی که مقادیر زیادی شیر گاو مصرف می کنند، کمتر دچار شکستگی می شوند.

ویتامین D برای جذب کلسیم لازم است. ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که برای سلامت استخوان، ایمنی و سلامت روان مورد نیاز است.

بیشتر آمریکایی ها به ویژه آن هایی که در آب و هوای سردتر زندگی می کنند، سطح ویتامین D خونشان بسیار کمتر از 50 تا 64 نانوگرم در میلی لیتر است که برای سلامتی مطلوب در نظر گرفته می شود.

قارچ ها تنها منبع گیاهی ویتامین D هستند. اما آن ها منبع ویتامین D 2 هستند نه ویتامین D 3 که بدن ما به طور طبیعی تولید می کند.

از آنجا که ویتامین D یک عنصر حیاتی برای سلامت استخوان است، لازم است به سایر منابع غذایی حاوی این ویتامین اشاره کرد.

ویتامین D مانند آب پرتقال منبع خوبی از ویتامین D هستند. آب پرتقال غنی شده با ویتامین D می تواند نیاز روزانه بدن به این ماده را تامین کند، اما بهترین منبع ویتامین D بیرون خانه شما است.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرارو

به "برای تقویت استخوان چه ویتامین هایی بخوریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تقویت استخوان چه ویتامین هایی بخوریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید