اولین گوشی رول شونده سامسونگ شاید این شکلی باشد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، طی ماه های گذشته حجم خبرهای مربوط به گوشی های رول شونده به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در این میان به نظر می رسد سامسونگ هم می خواهد شانس خود را در این زمینه امتحان کند و این شرکت به تازگی پتنتی را در کشور آلمان ثبت نموده که طراحی یک گوشی رول شونده را نشان می دهد.

اولین گوشی رول شونده سامسونگ شاید این شکلی باشد

سایت LetsGoDigital که این پتنت را پیدا نموده، در گزارش خود نوشته معمولا چنین پتنت هایی ابتدا در کره جنوبی و سپس اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا و سازمان جهانی مالکیت فکری ثبت می شوند. ثبت چنین پتنتی در آلمان احتمالا به این معناست که سامسونگ می خواهد خیال خود را برای عرضه چنینی گوشی نوآورانه ای در بازار اروپا راحت کند.

در این پتنت شاهد یک گوشی رول شونده با طراحی جذابی هستیم. نمایشگر در حالت باز شده حدود 40 تا 50 درصد عظیم تر می گردد و بخش های اضافی از چارچوب اصلی گوشی بیرون می آید. با این حال، وجود قاب و بخش جداگانه برای زیر این نمایشگر انعطاف پذیر خبر از دوام بالای آن می دهد. طراحی این گوشی به گونه ای است که نمایشگر با چین خوردگی روبه رو نگردد.

علاوه بر این بخشی از نمایشگر به پنل پشتی هم راه پیدا نموده است. کاربران فقط با فشار دادن یک دکمه می توانند این نمایشگر را باز نمایند. بعلاوه در این پتنت به حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، دوربین سلفی زیر نمایشگر و سه دوربین اصلی اشاره شده است.

البته مانند پتنت های دیگر، ثبت چنین طرح هایی لزوما به معنای ساخته شدن آن ها نیست. با این حال با توجه به اینکه سامسونگ برای پتنت این گوشی رول شونده جزئیات زیادی را مطرح نموده، احتمالا ساخت آن را مدنظر قرار داده است.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "اولین گوشی رول شونده سامسونگ شاید این شکلی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین گوشی رول شونده سامسونگ شاید این شکلی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید