اولین مقرری بیمه بیکاری کرونا واریز شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، در هفته گذشته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از شروع پرداخت مقرری بیمه بیکاری ناشی از کرونا و واریز آن به حسابهای مشمولان و متقاضیان بیکار شده طی هفته جاری اطلاع داد.

اولین مقرری بیمه بیکاری کرونا واریز شد

سالاری به فهرستی از بیکاران ایام کرونا اشاره نمود که از سوی وزارت کار به سازمان تامین اجتماعی ارسال شده و فهرست مذکور پس از پالایش توسط این سازمان به سازمان برنامه و بودجه و خزانه کشور ارائه شده تا بیمه بیکاری به حساب مشمولان واریز گردد.

وی پرداخت بیمه بیکاری را مشروط به بیکاری فرد متقاضی و عدم اشتغال وی در طول این مدت ذکر کرد و گفت: با پالایش اجرا شده، فهرست 240 هزار نفری از آسیب دیدگان کرونا به همراه شماره حساب افراد برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان برنامه و بودجه ارائه شده است.

واریز مقرری بیمه بیکاری به حساب مشمولان و متقاضیان به دنبال اطلاعیه وزارت کار انجام شد که در آن از تمام مقرری بگیرانی که در اسفند سال 1398 شغل خود را از دست داده و بیکار شده اند خواسته بود پس از دریافت پیامک ارسال شماره حساب برای واریز بیمه بیکاری نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانکهای معین شده در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار اقدام نمایند.

اطلاعیه وزارت کار در مورد متقاضیان بیکار شده در اسفند سال 1398 بوده و فهرست افرادی که تاریخ بیکاری آنها مربوط به فروردین ماه سال 1399 است، توسط سازمان تامین اجتماعی در دست پالایش و آنالیز است؛ چنانچه بنابر اعلام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، فهرست متقاضیان دریافت بیمه بیکاری فروردین ماه بر اساس شرایط تفاهم اعلام شده با دولت ظرف چند روز آینده به سازمان برنامه و بودجه ارائه خواهد شد.

همچنین درخصوص متقاضیان و مشمولان بیمه بیکاری اردیبهشت ماه طبق آنچه که مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار اعلام نموده در کارگروهی جداگانه و مرکب از نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی تصمیم گیری خواهد شد.

به دنبال اعلام سازمان تامین اجتماعی مبنی بر شروع پرداخت مقرری بیمه بیکاری به حساب مشمولان، سازمان برنامه و بودجه شب گذشته اظهار داشت که فهرست 103 هزار نفری ثبت نام نمایندگان در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار که به تایید سازمان تامین اجتماعی رسیده، برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا به بانک مرکزی ارسال شده و طبق آنچه خزانه کل کشور اعلام نموده است این مقرری به حساب مشمولان واریز شده است.

همچنین فهرست و شماره حساب بخش دوم مشمولان طرح پرداخت بیمه بیکاری به مشاغل آسیب دیده از کرونا در روزهای آینده پس از تایید و ارسال سازمان تأمین اجتماعی با قید فوریت پرداخت خواهد شد.

پیش از این سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده بود که فهرست 240 هزار نفری از آسیب دیدگان ناشی از کرونا را به همراه شماره حساب افراد برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان برنامه و بودجه ارائه نموده است.

گفتنی است که حق بیمه بازنشستگی و درمان مشمولان نیز به منظور برقراری سنوات و درمان افراد مذکور توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته و به حساب بیمه بیکاری سازمان تأمین اجتماعی واریز شده است.

واریز مقرری بیمه بیکاری از سوی سازمان برنامه و بودجه مربوط به بخشی از ثبت نام نمایندگان اسفند 1398 بوده و سایر پرداختی ها برای ماههای بعد طی روزهای آینده به تدریج و پس از تأیید و اعلام اطلاعات حساب های مابقی مشمولین توسط سازمان تأمین اجتماعی صورت خواهد گرفت.

براساس این گزارش، واریز مقرری بیمه بیکاری به حسابهای ثبت نام نمایندگان اسفند 98 به دنبال ابلاغ سازمان برنامه و بودجه مبنی بر تخصیص اعتبار 1286 میلیارد تومانی از محل بخشی از منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی بابت تامین هزینه های مدیریت تبعات مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا به صندوق بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی انجام گرفته است و انتظار می رود با توجه به شروع پرداخت مقرری بیمه بیکاری، فرایند واریزی ها به حسابهای کارگران بیکار شده از کرونا در روزهای اخیر با سرعت بیشتری دنبال گردد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "اولین مقرری بیمه بیکاری کرونا واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مقرری بیمه بیکاری کرونا واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید