انتقال وام مسکن ملی از سازنده به خریدار ، 6 دهک خانه دار می شوند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، تسهیلات ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی پس از اتمام پروژه قابلیت انتقال به خریداران را دارد.

انتقال وام مسکن ملی از سازنده به خریدار ، 6 دهک خانه دار می شوند

به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی حدود 180 هزار واحد از طرح اقدام ملی فراوری و عرضه 400 هزار واحد مسکونی آغاز شده و وزیر راه و شهرسازی وعده داده تا این طرح به طور کامل در سرانجام امسال آغاز گردد.

این برنامه به شکل عملیاتی از 25 دی ماه سال گذشته در شهرهای جدید کلید خورد و پنجم شهریور ماه امسال رسما توسط رئیس جمهوری رونمایی شد.

قرار است با اجرای کامل این طرح تا سرانجام سال 1400 بالغ بر 400 هزار مسکن برای اقشار متوسط و پایین احداث گردد؛ از این تعداد 200 هزار واحد در شهرهای جدید و 100 هزار واحد در بافت فرسوده ساخته خواهد شد. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز ساخت 100 هزار واحد مسکونی را بر عهده گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی در مورد طرح اقدام ملی گفته است: منابع تسهیلاتی بانک ها برای فراوری مسکن در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت و پس از آن سازنده می تواند وام مذکور را به خریداران واگذار کند که این مسئله آثار تورمی ندارد.

محمد اسلامی با اشاره به روند اجرای طرح ملی مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی، گفت: در شرایط کنونی طرح ملی مسکن در حال طراحی و اجرایی شدن بوده و این پروژه کاملا تا سرانجام امسال عملیاتی خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: طرح ملی مسکن با هدف خانه دار کردن 6 دهک جامعه طراحی و در حال عملیاتی شدن است، فراوری مسکن برای دهک های یک و دو که توسط نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی صورت می گیرد که در این رابطه وزارت راه به میزان گسترده زمین ارائه نموده است.

وی گفت: همچنین در طرح ملی مسکن دهک های 3، 4، 5 و 6 به صورت ویژه دیده شده اند، در شرایط کنونی روند ثبت نام برای متقاضایان از استان کرمان به صورت پایلوت آغاز شده و متقاضیان در شهرهای این استان به جزء مرکز آن ثبت نام نموده اند، حال وزارت راه روند آنالیز این تقاضاها را کلید زده است.

به گفته اسلامی، متقاضیان می توانند خود زمین ارائه نموده و از حمایت های تسهیلاتی دولت برخوردار شوند یا اینکه دولت، اراضی را برای فراوری مسکن واگذار و توسط بخش خصوصی مساکن مورد نظر ساخته و به مردم فروخته خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتقال وام مسکن ملی از سازنده به خریدار ، 6 دهک خانه دار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال وام مسکن ملی از سازنده به خریدار ، 6 دهک خانه دار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید