اشتباهی که قطعا زشت و پیرتان می نماید!

به گزارش وبلاگ اسبیکو، شاید هرگز به این فکر نکنید که بد جویدن غذا این چنین می تواند روی ظاهر و سلامت بدن شما تاثیر گذار باشد، اما بهتر است واقع بین باشید و بعد از مطالعه این مطلب علمی هر نوع غذا و خوراکی را به صورت صحیح یعنی با استفاده از هر دو طرف فک بجوید چرا که استفاده از یک سمت فک برای جویدن یا فشار بیش از حد به دسته ای از دندان ها برای جویدن غذا دقیقا همان اشتباهی است که باعث ایجاد نازیبایی در صورت مان شده است.

اشتباهی که قطعا زشت و پیرتان می نماید!

عوارض جویدن نادرست غذا روی صورت و چهره

1. عدم تقارن صورت:

اندازه کمی ناقرینگی در صورت نمی تواند ظاهر بد را ایجاد کند، اما در صورت شدید شدن شاید کمی غیر طبیعی گردد و اگر شخصی طرز جویدن نامناسب را داشته باشد، ناقرینگی شدید در بالای صورتش به وجود می آید مثلا اگر یک کودک دندانش را در سن پایین از دست دهد یا اگر یک جوان دندان هایش کامل نباشد، دهان او شکل غیر طبیعی به خود می گیرد:مثلا یک طرف صورت او پایین تر از قسمت دیگرش می باشد و ممکن است یک چشمش پایین تر از چشم دیگر باشد.

اگر مشکل از دست دادن دندان یا بد جویدن حل نگردد، ناقرینگی صورت می تواند در طول زمان شدیدتر گردد.

2. انحنای ستون فقرات و نامتعادل بودن بدن:

اگر یک فرد جویدن نامناسب داشته باشد، می تواند با کمری گرد روبرو گردد که روی فعالیت های فیزیکی او تاثیرگزار خواهد بود و این اتفاق برای کسانی بیشتر می افتد که سبک زندگی ناسالمی دارند و تاثیر این خمیدگی ستون فقرات زمانی معین می گردد که فرد شدیدا خسته باشد.

3. برآمدگی بالای دندان و چانه از عوارض جویدن نادرست غذا:

سه نوع از این مشکل وجود دارد.

کلس 1: دهان به حالت عادی بسته می گردد، اما یکی از ردیف دندان ها جای کافی را ندارد و با ردیف دیگر در خط موازی قرار نخواهند گرفت.

کلس 2: ردیف بالایی دندان ها جلوتر از ردیف پایین هستند و بیرون زده می باشد و هنگام بسته شدن دهان روی یکدیگر قرار نمی گیرند.

کلس3: لب ها روی هم هستند، اما چانه پایین به شدت جلو زده است.

4. سردرد از عوارض جویدن نادرست غذا:

اگر دندان ها به خوبی بسته نشوند، باعث می گردد که فرد برای جویدن غذا فشار زیادی را به دندان هایش وارد کند و گاهی اوقات این اتفاق باعث درد در عضلات چانه می گردد که می تواند به شقیقه نیز سرایت کند و این درد فقط در هنگام جدیدن غذا ایجاد نمی گردد. بخش سلامت دهان و دندان نمناک اشاره نموده است که اگر دندان های عقبی اجازه ندهند که چانه به طور طبیعی حرکت کند، عضلات چانه در این زمان ها کشیده می شوند و این موضوع باعث می گردد که حس ناخوشایندی در شقیقه ها داشته باشید که به این مورد سردرد عصبی می گویند و در موارد شدید تر این اتفاق می تواند باعث گردد که نتواند به خوبی دندان هایش را باز و بسته کند.

اگر می خواهید بینید که دندان ها باعث سردرد شما شده است یا خیر، آن ها را به محکمی روی هم پرچ کنید و اگر حس کردید که سردرد شما بدتر شد، حتما باید به ارتودنتیست مراجعه کنید.

5. اشتباه جویدن غذا و مسائل مربوط به حالت صورت و پیری زودرس:

رشد جمجمه در کودکی و جوانی متوقف نمی گردد و برخی از تعییرات آن ممکن است در جوانی نیز رخ بدهد و جویدن نامناسب می تواند کل صورت فرد و حالت گونه ها، گوشه های لب ها را تحت تاثیر قرار دهد و صورت شما حالتی افتاده پیدا می نمایند.

فقدان یا وجود دندان عقل نیز می تواند باعث به وجود آمدن این مسائل گردد و بسیاری از سلبریتی ها دندان عقل خود را می کشند تا گونه هایشان برجسته تر نشان دهد، اگرچه که در بیشتر موارد این کار باعث لاغر شدن صورت نخواهد شد.

این تغییرات در صورت می تواند باعث ایجاد چین و چروک در صورت فرد گردد و ممکن است که این اتفاق در یک طرف صورت بیشتر معین باشد.

6.اشتباه جویدن غذا و خطر دندان های آسیب دیده:

اگر سطح دندان شما از حرکت طبیعی چانه جلوگیری می نماید، مینای آن ضعیف تر می گردد و دندان را برای حضور باکتری در خود مستعد می نماید و هنگام جویدن غذا، خطر شکسته شدن دندان نیز برای فرد در این حالت وجود خواهد داشت پس بهتر است که دندان آسیب دیده را ترمیم کنید و این کار راحت تر از آن است که حتی فکرش را هم می کنید.

7.هضم و گوارش ضعیف با بد جویدن غذا:

اگر فردی با چنین مسائلی روبرو باشد و نتواند غذا را به خوبی بجود، غذا به خوبی در معده او جای نمی گیرد و باعث می گردد که هضم و گوارش صحیحی نداشته باشد و این مسائل می تواند باعث رفلاکس اسید معده، نفخ شکم، اسپاسم و باد شکم گردد. به علت اینکه نمی توان دندان را به خوبی مسواک زد، باکتری در دندان باقی می ماند و باعث می گردد که سیستم گوارش دچار مشکل گردد.

8.مسائلی در صحبت کردن با جویدن نادرست غذا:

مطالعات نشان می دهد که مسائل جویدن می تواند در فراوری کردن صدا به وسیله فرد نیز مشکل ایجاد کند. قسمت بالای چانه در این حالت دچار آسیب می گردد و نمی توان صدا ها را به وسیله آن فراوری کرد و باعث می گردد که فرد صدا ها و حروف را نا واضح ادا کند.

9. مسائل قلبی و تنفسی با بد جویدن غذا:

در خصوص سوالی که یکی از کاربران با بخش سلامت نمناک مطرح نموده بود باید در این قسمت پاسخ دهیم که اگر این مشکل یعنی جویدن نادرست غذا و ساختار نامناسب دندانی درمان نگردد، می تواند نتایجی مثل اسپاسم ماهیچه، مسائل تنفسی در طول خواب، سایش دندان، بیماری های انسداد ریه و حتی مسائلی در سیستم ایمنی فرد گردد.

محققان به وجود رابطه ای بین این مشکل و نزدیک بینی دست پیدا نموده اند و موارد شدید مسائل جویدنی می تواند باعث مسائل قلبی و فشار خون بالا گردد و گاهی اوقات بین دندان های این بیماران لوازمی را قرار می دهند که بتوانند راحت تر دهان خود را ببندند و از فشار وارد شده روی دندان ها بکاهند.

10.افزایش حساسیت دندان:

اگر چانه به خوبی سر جای خود بسته نگردد و یا به کوشش زیادی برای جویدن غذا احتیاج داشته باشد، می تواند باعث آسیب به استخوان نزدیک دندان گردد و در نتیجه لثه ها شکل طبیعی خود را از دست می دهد و پوست آن ها نازک می گردد و این اتفاق باعث می گردد که دندان ها نسبت به دما، شیرینی، نمک و حتی برخورد فیزیکی مثل مسواک حساسیت بالایی پیدا نمایند.

11.کلیک کردن و درد چانه:

در این حالت، مفصل فرد در قسمت چانه مشکل دارد و به همین علت برخی از این افراد ممکن است درد مفصل را احساس نمایند یا صدا هایی مثل کلیک کردن را در این قسمت بشنوند که این صدا ها معمولا هنگام حرکت چانه رخ می دهد و هیچ درمان جدی برای این مشکل احتیاج نیست، اما بهتر است که برای راحتی فرد این مشکل را رفع کرد.

منبع: بهترین ها

منبع: فرارو

به "اشتباهی که قطعا زشت و پیرتان می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهی که قطعا زشت و پیرتان می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید