اثرات اُمیکرون احتمالا هفته آینده رویت می شود

به گزارش وبلاگ اسبیکو، معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران از آماده باش مراکز درمانی و در عین حال توسعه بخش های سرپایی بیمارستان ها برای مقابله با افزایش احتمالی بیماران کرونایی خبر داد و گفت: توصیه اکید ما این است که مردم واکسن دز یادآور را تزریق کنند و اگر هم کسی تنها یک دز واکسن تزریق کرده، برای تزریق دوم اقدام کند.

اثرات اُمیکرون احتمالا هفته آینده رویت می شود

به گزارش ایسنا، نادر توکلی درباره شرایط کرونا در تهران با توجه به شناسایی سویه اُمیکرون، گفت: فعلا ما افزایشی را در حوزه بیمارستانی نسبت به قبل نداشتیم و حتی پنج درصد کاهش هم داشته ایم، اما سویه اُمیکرون به تازگی وارد کشور شده و احتمالا اثراتش در هفته آینده رویت می شود.

وی افزود: موضوعی که وجود دارد، این است که به دلیل اینکه تمام موارد مشکوک نیاز به کیت مخصوص اُمیکرون دارند و ما هم نمی توانیم تمام موارد را تست کنیم، به همین دلیل بسکمک از موارد را عمدتا با علائم بالینی و سابقه سفر بررسی می کنیم. مواردی هم که از اُمیکرون گزارش شده، سابقه سفر داشته اند.

توکلی ادامه داد: موضوع مسلم و مهم در هفته آینده، رصد بخش سرپایی و مراجعات سرپایی با علائم آنفلوآنزا است. به طوری که برخلاف توصیه ای که در دو ماه گذشته داشتیم، مبنی بر اینکه علائم شبه آنفلوآنزا منتسب به آنفلوآنزا است، اکنون اعلام کردیم که این علائم بیشتر به کرونای نوع اُمیکرون منتسب شود. زیرا علائم کرونای نوع اُمیکرون علائم خفیف و شبه سرماخوردگی است که شامل گلودرد، سرفه، گرفتگی گلو و... است.

وی با بیان اینکه آنچه تا به امروز مشخص شده بیماری زایی اُمیکرون خفیف است، گفت: با این حال قدرت سرایتش بسیار بالاست و این بزرگترین مسئله ای است که با اُمیکرون داریم.

توکلی گفت: در حال حاضر شرایط بیمارستان ها در استان تهران آرام است. ما به بیمارستان ها اعلام کردیم که بخش های سرپایی شان را در ورودی اورژانس ها توسعه دهند تا کمک کند که مراجعات سرپایی در مراکز، ساماندهی شوند. البته فعلا در بیمارستان ها جو آرام است.

وی گفت: در عین حال کماکان همه مراکز درمانی قبلی آمادگی دارند و تعداد زیادی از مراکز آماده باش هستند تا در صورت افزایش موارد، آماده باشند.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: توصیه اکید ما این است که مردم واکسن دز یادآور را تزریق کنند و اگر هم کسی تنها یک دز واکسن تزریق کرده، دز دوم را نیز تزریق کند. در حال حاضر شرایط واکسیناسیون در تهران خوب جلو می رود. منتها توصیه می شود که مردم واکسیناسیون شان را تکمیل کنند و کسانی که بیش از سه ماه از دز دوم شان گذشته، حتما دز سوم را تزریق کنند.

منبع: فرارو

به "اثرات اُمیکرون احتمالا هفته آینده رویت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثرات اُمیکرون احتمالا هفته آینده رویت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید