77 واحد صنعتی تازه در نواحی صنعتی خراسان رضوی راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: در راستای اعمال معافیت های مالیاتی و تخفیف قیمتی در منطقه ها محروم 77 واحد صنعتی با اشتغال 1078 نفر و سرمایه گذاری 1440 میلیارد ریال در شهرک ها و نواحی صنعتی محروم استان که فاقد تقاضای کافی است، به بهره برداری رسیده است.

77 واحد صنعتی تازه در نواحی صنعتی خراسان رضوی راه اندازی شد

علی بهرامی زاده با تاکید بر لزوم توجه ویژه به نواحی کمتر پیشرفته استان افزود: فعالیت های حمایتی در منطقه ها محروم استان شامل برنامه های تمرکززدایی صنعتی با حمایت از سرمایه گذاری در این منطقه ها، انعقاد تفاهم نامه با چهار دستگاه اجرایی، احیای واحدهای راکد با برنامه های پایدار، برطرف موانع مشخص تکلیف قراردادهای اراضی راکد و ایجاد شهرک های صنعتی غیردولتی است.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه های ویژه احیا و ارتقای ظرفیت واحدهای صنعتی استان از 324 واحد صنعتی راکد تا به امروز 110 واحد به چرخه فراوری بازگشته و استان در زمره رتبه های برتر کشور در احیای واحدهای راکد قرار گرفته است. هم اکنون 62 درصد واحدهای راکد خراسان رضوی قابلیت احیا دارد.

وی ادامه داد: بعلاوه به منظور تسهیل در توسعه کسب و کارها جهت توسعه اشتغال در حوزه صنایع کوچک و نیز پیرو مصوبه کمیته پشتیبانی و مانع زدایی و کمیسیون ماده 11 قانون هوای پاک استان، شرایط استقرار 430 قطعه کارگاهی در بعضی از شهرک های صنعتی خراسان رضوی پیش بینی شده است.

بهرامی زاده با اشاره به افزایش تقاضا در بخش صنعت استان و کمبود و مسائل مربوط به تامین آب در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی در امسال بیان نمود: تا به امروز 916 لیتر بر ثانیه (تامین 67 درصد آب مورد احتیاج) برای شهرک ها و نواحی صنعتی استان تامین شده که نسبت به سال قبل به اندازه تامین 907 لیتر بر ثانیه افزایش داشته و رشد محسوسی داشته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی مدیر عامل این شرکت افزود: یکی از برنامه های حمایتی مهم این شرکت به صورت کلی و در منطقه ها محروم توسعه شرکت های دانش بنیان و ارائه خدمات به این شرکت هاست. در این راستا امسال و سال آینده اولویت واگذاری اراضی و مکان های مناسب در شهرک های صنعتی به شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته و خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "77 واحد صنعتی تازه در نواحی صنعتی خراسان رضوی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "77 واحد صنعتی تازه در نواحی صنعتی خراسان رضوی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید