394 کلاس به فضای آموزشی البرز اضافه شد

به گزارش وبلاگ اسبیکو، سرپرست اداره کل نوسازی مدارس البرز گفت: از ابتدای امسال تا کنون 27 طرح آموزشی با 394 کلاس با صرف اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان در البرز به بهره برداری رسیده است.

394 کلاس به فضای آموزشی البرز اضافه شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های وبلاگ اسبیکو از البرز، علیرضا کارگر، سرپرست اداره کل نوسازی مدارس البرز، در حاشیه مراسم افتتاح مدرسه 6 کلاسه خیرساز در مشکین دشت گفت: دو مجتمع بزرگ رازی و قلم با 88 کلاس و اعتبار 150 میلیارد تومان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در شهریور ماه امسال در البرز افتتاح شد.

کارگر اضافه کرد: 25 پروژه دیگر نیز با 306 کلاس درس تا اواخر مهرماه امسال آماده و به آموزش و پرورش تحویل داده می گردد که مجموع اعتبارات این پروژه ها به 300 میلیارد تومان می رسد.

او با اشاره به مشکل کمبود سرانه فضای آموزشی در استان البرز گفت: بحرانی ترین نقطه استان، فردیس است و اداره کل نوسازی مدارس استان نگاه ویژه ای به این شهرستان دارد که در حال حاضر 14 پروژه فعال در فردیس وجود دارد.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس البرز در مورد مدرسه خیرساز 6 کلاسه با عنوان هنرستان خورشید در ابراهیم آباد مشکین دشت اضافه کرد: این مدرسه با 6 کلاس 3 کارگاه، سرویس و سرایداری در زمینی به مساحت 1860 مترمربع و زیر بنای حدود 700 مترمربع به همت خیر مدرسه ساز محمد دمیرچی احداث شد که امروز به بهره برداری رسید.

او گفت: این مدرسه با اعتبار دو میلیارد تومان در سال 98 احداث شد؛ با توجه به این که امروز برای ساخت هر کلاس یک میلیارد تومان هزینه می گردد، ارزش ریالی این پروژه 6 میلیارد تومان است که 30 درصد به وسیله خیر و مابقی از بخش اعتبارات دولتی به وسیله اداره کل نوسازی مدارس تامین شده است.

خ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "394 کلاس به فضای آموزشی البرز اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "394 کلاس به فضای آموزشی البرز اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید