یزدی ها بیش از 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می نمایند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، خبرنگاران/یزد معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد با اشاره به این که کشورهای جهان کمتر از 40 درصد از منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می نمایند، گفت: ایران 85 درصد از این منابع را استفاده می نماید و این درحالی است که استان یزد به دلیل نوع اقلیم و میزان بارش بیش از 100 درصد منابع آب تجدید پذیر را مورد استفاده قرار می دهد.

یزدی ها بیش از 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می نمایند

جواد منصوری روز گذشته در یازدهمین جلسه شورای حفاظت شهرستان بافق با اشاره به برداشت بیش از حد منابع آب تجدید پذیر در ایران و بویژه استان یزد، توضیح داد: کشورهای جهان بیشتر از 40 درصد منابع آب تجدید پذیری که در اختیار آن ها قرار می گیرد را استفاده نمی نمایند اما در ایران میزان بیشتری از این منابع آب تجدید پذیر مورد استفاده قرار می گیرد.

وی میزان مصرف منابع آب تجدیدپذیر در ایران را حدود 85 درصد عنوان نمود و اضافه نمود: متاسفانه در استان یزد به دلیل نوع اقلیم و میزان بارش بیش از 100 درصد منابع آب تجدید پذیر مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون آب منطقه ای یزد در ادامه استفاده بیش از حد منابع آب در استان را عامل کاهش کیفیت و کاهش میزان آب در دسترس دانست و اعلام کرد: یکی از پیامدهای برداشت بیش از حد منابع آب زیرزمینی افزایش EC آب استان یزد است که در صورت ادامه همین رویه، کیفیت منابع آب در آینده به نحوی تنزل می یابد که غیرقابل استفاده خواهد شد.

منصوری در خاتمه بر لزوم آنالیز راهکارهای موثر بر کاهش و کنترل مصرف آب تاکید نمود و گفت: باید در کنار فرهنگ سازی در این زمینه، به اجرای طرح هایی نظیر خاموشی چاه ها توجه ویژه ای داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یزدی ها بیش از 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزدی ها بیش از 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید