نکاتی که بیماران تیروئیدی در شرایط کرونایی باید رعایت نمایند

به گزارش وبلاگ اسبیکو، یک فوق تخصص بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم با بیان اینکه داروی بیماران تیروئیدی به خاطر ترس از کرونا تغییری پیدا نمی کند، گفت: داروی این بیماران نباید قطع، کم یا زیاد گردد، بلکه باید دارو را به همان میزان که پزشک برای آنها تجویز نموده، مصرف نمایند.

نکاتی که بیماران تیروئیدی در شرایط کرونایی باید رعایت نمایند

به گزارش وبلاگ اسبیکو به نقل از ایسنا، دکتر سید عادل جاهد با اشاره به بیماران مبتلا به مسائل تیروئیدی و شرایط آنها در شرایط شیوع کرونا، گفت: اگر تیروئید تحت کنترل باشد، کرونا و تیروئید رابطه مهمی نمی توانند با یکدیگر داشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر تیروئید کم کار و پرکار تحت کنترل نباشد می تواند روی همه بیماری ها اثرگذار باشد، اضافه کرد: اگر تیروئید کسانی که به ویروس کووید-19 مبتلا می شوند، کنترل نگردد شرایط برای آنها به نسبت دیگر بیماران بدتر خواهد بود، اما اگر بیماری کنترل و فرد داروهای خود را به موقع مصرف کند جای نگرانی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه داروی بیماران تیروئیدی نباید به دلیل ترس از کرونا تغییری پیدا کند، اضافه کرد: داروی این بیماران نباید قطع، کم و یا زیاد گردد، بلکه باید دارو را به همان میزان که پزشک برای آنها تجویز نموده، مصرف نمایند.

جاهد درباره نکات و دستورالعمل هایی که بیماران تیروئیدی باید رعایت نمایند، گفت: این افراد باید به موقع داروهای خود را مصرف نمایند. همچنین بدن این افراد نباید کم آب باشد. فردی که بیماری تیروئید دارد اگر به کووید- 19 هم مبتلا گردد، حتی در صورت شدید بودن بیماری و داشتن تهوع و استفراغ، نباید استفاده از داروی تیروئید را متوقف کند. این بیماران باید تحت نظر پزشک معالج خود نسبت به کنترل بیماری اقدام نمایند.

این فوق تخصص بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم با اشاره به اینکه بیماران تیروئیدی به طور معمول باید صبح ناشتا داروی خود را مصرف نمایند، ادامه داد: تعدادی از بیماران نیز آخر شب داروی تیروئید را مصرف می نمایند. البته همه این موارد بستگی به تشخیص پزشک معالج دارد. باید توجه کرد که داروی تیروئید هیچ ارتباطی به وجود ویروس کرونا ندارد؛ چراکه غده تیروئید یک هورمون است و باید به صورت صحیح درمان گردد

بنابر اعلام روابط عمومی سامانه 4030، جاهد همچنین گفت: اگر ابتلا به کرونا سبب گردد که مصرف دارو برای بیماران تیروئیدی سخت گردد، این افراد باید با مشورت با پزشک خود نسبت به مصرف دارو اقدام نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "نکاتی که بیماران تیروئیدی در شرایط کرونایی باید رعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که بیماران تیروئیدی در شرایط کرونایی باید رعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید