میت رامنی: آمریکا آماده مقابله با ویروس کرونا نیست

به گزارش وبلاگ اسبیکو، یک نماینده مجلس سنای آمریکا سه شنبه گفته این کشور از آمادگی مناسب برای مقابله با احتمال شیوع ویروس کرونا برخوردار نیست.

میت رامنی: آمریکا آماده مقابله با ویروس کرونا نیست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اسبیکو، میت رامنی، نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه گفته که کشورش آمادگی مناسبی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ندارد.

رامنی در جلسه ای پشت درهای بسته در کنگره از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بابت کوچک نمایی نگرانی ها درباره شیوع این بیماری انتقاد کرد.

ترامپ در نیودهلی به وبلاگ اسبیکو گفته بود که اوضاع این بیماری در آمریکا تحت کنترل است و این بیماری، مسئله ای است که به زودی رفع خواهد شد.

میت رامنی که عضو کمیته بهداشت، آموزش و کار مجلس سنای آمریکا است گفت دولت آمریکا اقدامات کافی را برای آماده شدن جهت مقابله با شیوع این بیماری انجام نداده است.

او گفت: من از اینکه ما چه اندازه برای همه گیری این بیماری هم از لحاظ تجهیزات ایمنی و هم از لحاظ دستگاه های پزشکی برای کمک به مبتلایان آمادگی داریم، مأیوس هستم.

رامنی اضافه نمود: در مرحله کنونی، فکر می کنم سرمایه گذاری ما پایین تر از حد لازم برای شرایطی است که ممکن است جدی شود. به نظرم باید از همه منابعمان استفاده کنیم.

پایگاه هیل، نزدیک به کنگره آمریکا نوشته میت رامنی این نگرانی ها را روز سه شنبه در جلسه ای که حاضران آن همه سناتور بودند ابراز کرد.

شمار دیگری از نمایندگان کنگره آمریکا هم از آماده نبودن دولت ترامپ برای مقابله با شیوع سریع این ویروس ابراز نگرانی کرده اند.

تا به حال شمار کسانی که در آمریکا به این ویروس مبتلا شده اند 57 نفر گزارش شده است. گفته می شود بیشتر این افراد در خارج از آمریکا به این بیماری مبتلا شده اند.

جان کندی، یکی دیگر از نمایندگان جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا هم گفته که دولت ترامپ بایستی عملکرد بهتری برای مقابله با شرایط تهدید داشته باشد.

چاک شومر، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا هم شنبه از دولت کشورش به دلیل بی برنامگی در مقابله با ویروس کرونا انتقاد کرد.

شومر در ادامه جدل هایش با ترامپ بر سر برنامه مقابله با کروناویروس سه شنبه پیامی در شناسه کاربری اش در توئیتر منتشر کرد.

ترامپ قبل از آن در توئیتر نوشته بود: چاک شومر گریان دارد فقط بنا به دلایل تبلیغاتی این گلایه را مطرح می کند که من باید جهت آمادگی برای مقابله با کرونا ویروس 2.5 میلیارد دلار بودجه درخواست کنم. اگر درخواست چنین بودجه ای می کردم می گفت چه خبر است؟ او از ممنوعیت های مسافرتی که من در ابتدای کارم وضع کردم هو خوشش نمی آمد. من درست می گفتم. او بی کفایت است.

چاک شومر 3 دقیقه بعد از این توئیت در جواب ترامپ نوشت: من از درخواست بودجه رقت انگیز و نامناسب رئیس جمهور ترامپ انتقاد نکردم. به بی کفایتی او اشاره کردم؛ برنامه ای برای مقابله با کروناویروس ندارد. او تیم امنیت جهانی بهداشت در شورای امنیت ملی را منحل کرده، قصد دارد بودجه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری را تا 16 درصد کاهش دهد و حتی یک نفر را برای نظارت بر مقابله با ویروس کرونا تعیین نکرده است.

پیش از این رسانه های آمریکایی گزارش داده بودند دولت دونالد ترامپ از کنگره به منظور مقابله با ویروس کرونا درخواست بودجه داده اما این درخواست با مقاومت دموکرات ها روبرو شده است.

طبق گزارش ها، دولت دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه از کنگره درخواست بودجه حداقل 2.5 میلیارد دلاری برای مقابله با ویروس کرونا کرده است.

نیتا لووی رئیس دموکرات کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: بدبختانه، درخواست دولت ترامپ برای تامین بودجه اضطراری، برای حفاظت از آمریکایی ها در برابر شیوع ویروس مرگبار کرونا کافی نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "میت رامنی: آمریکا آماده مقابله با ویروس کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میت رامنی: آمریکا آماده مقابله با ویروس کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید